Złodzieje ,wandale krzewów,kradzieże w ogrodach

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Czytam tak sobie te wasze rady... i cóż. Nic was nie ochroni. Tak się składa, że zawodowo jeździłam na oględziny takich właśnie włamań i kradzieży. Co do przyspawanych iglaków to prawda, że przestępcy używają nożyc. A na te zbrojone pręty może się znaleźć amator złomu.
Jedyne co ogranicza takie przestępstwa to faktycznie patrole. Ja właśnie dlatego zrezygnowałam z działki, poczekałam na emeryturę i kupiłam domek na wsi. aha, jeszcze jedno. Im bardziej zabezpieczony i zadbany domek tym bardziej kusi złodzieja. Nie trzymajcie wartościowych rzeczy w altankach. Mój znajomy miał śmieszny sposób. Po kilku włamaniach po prostu nie zamykał drzwi, a na stole zostawiał flaszkę z listem "proszę się poczęstować i zostawić po sobie porządek". Nie wiem czy to pomogło, ale prawda, że oryginalne?
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Bea przykro mi bardzo ale nie mogę sie z tobą zgodzić ponieważ niezabezpieczona altana spowoduje nocowanie bezdomnych rodzin wiemy jakich. Poprzednio miałem altanę w ogóle niezabezpieczoną i mieliśmy dziesiątki włamań w ciągu roku a to co pozostawili koczujący w środku lepiej nie wspominać. Na naszych działkach zdaje po części zabezpieczanie altan w taki sposób na jaki każdego stać .Wiadome jest że trzeba zabierać na okres zimowy rzeczy bardziej wartościowe do domu. Od 11 lat mam ciągły kontakt z Policją jako osoba upoważniona przez ROD. Przestępczość na naszych ogrodach spadła o ponad 60 procent.Wszystkie sposoby są dobre aby zapobiec utrudnić przestępcom . Elektronika (systemy zabezpieczające) w ostatnim czasie tak sie rozwinęła że może nam częściowo pomóc w zabezpieczeniu naszego mienia. Nie poddawajcie się w ciągłej i skutecznej walce z złodziejami . Stosujcie patrole Policyjno - Działkowe to pomaga.Na pewno dzielnicowi wam pomogą.Służę radą w razie potrzeby .
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja wcale nie twierdzę, że nie trzeba zabezpieczać swoich altanek, a to o moim znajomym przytoczyłam jako anegdotkę. Twierdzę tylko, że nie ma skutecznego sposobu na całkowite zabezpieczenie, a im bardziej zadbany domek tym bardziej łakomy kąsek. Najwięcej szkód można zrobić w okresie zimowym, kiedy nie ma ludzi na działkach i trudno jest wtedy ustalić sprawcę. Patrole i monitoring to najskuteczniejsze sposoby, by tą przestępczość ograniczyć.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Dlatego namawiam wszystkich do zabezpieczania swoich altan.Wiem z doświadczenia że nawet przebywanie na działce może być niebezpieczne jeżeli jesteśmy sami na całym terenie.W 1998 roku mój sąsiad został napadnięty przez zbieraczy złomu kiedy rano wychodził do pracy.Całe szczęście że miał gaz pieprzowy i to mu trochę pomogło. Myślę tak sobie że może przyjdą czasy kiedy będziemy spokojni o swoje altany i będziemy w spokoju przebywać na swoich działeczkach.Tego Wam życzę.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Na złodzieja nie na sposobu. Jak będzie chciał się włamać to pokona każdą przeszkodę. A patrole. Też dają sobie z tym radę. Złodziej też myśli i potrafi prowadzić obserwację. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Andrzeju tylko większość włamań które u nas miały miały miejsce to robili zwykłe złodziejaszki nie zorganizowane grupy choć takie są i operują samochodami i dobrym sprzętem . Takie grupy są bardzo niebezpieczne ponieważ idą na całość. Ale takich coraz mniej.Zadawalające jest to że spada kradzież roślin na naszych terenach.Wiadomo że na złodzieja nie ma sposobu wejdzie przez dach lub rozwali mur. Ale można częściowo zapobiec lub ich złapać na gorącym uczynku. :D :D :D
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Ja osobiście pomiędzy bryłę korzeniową wbijałam z mężem i sąsiadami pręty metalowe przed zakopaniem iglaka.
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

A możesz dać zdjęcie Dynka. Napisz coś więcej o tym.
Pozdrawiam Andrzej.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Też dobry sposób byle był skuteczny. :D :D :D
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Erazm pisze:A możesz dać zdjęcie Dynka. Napisz coś więcej o tym.

Kopiesz dół przygotowujesz normalnie jak do sadzenia, sadzisz drzewko i wbijasz dwa trzy pręty między korzenie ,tak by się krzyżowały, pod różnymi kątami a ścianki dołu zakopujesz dalej wszystko normalnie. te pręty to jak kotwice w ziemi. Ci co kupili od nas domek chcieli wykopać tuje sprzed posesji i nie mogli. :) ;:103 nadal nie ma parkingu
Obrazek
Chodzi o tuje posadzone po drugiej stronie ogrodzenia, widac jak nam je przerzedzali, pomocnicy, dosadzaliśmy dwa razy te ktore byly tak zabezpieczone ocalały. one bardzo chorowały przedtem rosly w donicach na tarasie przez kilka lat.
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
k6si6
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 sty 2008, o 23:22
Lokalizacja: łapy
Kontakt:

Post »

Erazm pisze:Jak pisałem został mi tylko jeden świerk srebrzysty – ten na zdjęciu ( słaba jakość zdjęcia bo z telefonu komórkowego). Ten ucięty przez złodziei wykopałem. Ma on ponad 20 lat, a jest wysokości około 3,5 - 4 m. Co roku przycinam przyrosty nożycami elektrycznymi.
Obrazek
Świetnie wygląda ten świerk.Szkoda,że drugi Ci ukradli.Serce się kraja nad głupotą ludzką.Tyle lat pracy.Czy mozesz zdradzić tajemnicę jak przycina się taki świerk.Od jakiej wysokości się zaczyna i czy tylko same końcówki gałązek się skraca?Może korzystasz z jakiejś ksiązki i coś polecisz.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Przycinam w drugiej połowie maja świeże odrosty (te które wyrosły w danym roku) nadając mu taki kształt
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... c&start=96
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=672
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=696
Świerk będzie się wtedy zagęszczał do środka i minimalnie rósł do góry.
Od jakiej wysokości przycinać - od jakiej chcesz. Ja zacząłem chyba od 2 metrów. Ma po 20 latach około 3,5 - 4 m. Przycinam sekatorem elektrycznym.
Pozdrawiam Andrzej.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Z tego co widać ładny ogród :D :D :D. Szkoda by było iglaków gdyby je ukradli.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”