Złodzieje ,wandale krzewów,kradzieże w ogrodach

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anutka_k
100p
100p
Posty: 144
Od: 2 maja 2010, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie/Świebodzin
Kontakt:

Re: Kradzieże iglaków - Spawanie

Post »

na tym filmiku zobaczycie . W roli głównej nasz kochany sąsiad z działki obok .
http://www.youtube.com/watch?v=MRUpdNgrB1g

Mimo tego że nie mamy prądu na działkach zamiast zasilacza użyliśmy akumulator 12v i kamerka nagrywała z altanki naprzeciwko naszej działki :) a my spokojnie ten czas spędzaliśmy w pracy
Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić.
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Kradzieże iglaków - Spawanie

Post »

:wink: .Kino akcji :shock: ! No a jaki finał miała ta przygoda ? Jeśli planujesz jakieś kroki prawne , to powiem tylko ,że film powinien być oryginalny , a tu jawnie widać twórczość reżyserską np. w tym powtarzanym skoku przez płot ... Muzyka też ładnie współgra z całością , ale nie w sądzie . No a swoją drogą to takich dzikusów powinno się karać na miejscu , poprzez ucięcie łapy! I jeszcze czegoś , aby się nie rozmnażali . Tak to widzę tę zarazę .
Awatar użytkownika
anutka_k
100p
100p
Posty: 144
Od: 2 maja 2010, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie/Świebodzin
Kontakt:

Re: Kradzieże iglaków - Spawanie

Post »

Oryginalny film też jest ale .... ten złodziejaszek ma tam działkę od 40 lat i bezczelnie wszystkich okrada .
Ja jestem za tym jak i większość sąsiadów z naszego sektora żeby go usunęli z naszych działek ale mąż jest tego zdania że to nie będzie przeszkodą żeby dalej okradać sąsiadów .
Ale od tej poty jak filmik okazał się na youtube bał się kraść :D
Zobaczymy co będzie w tym roku .
Najgorsze to że złodziej jak nas okrada jest nietykalny , przecież nic nie zrobisz a jak zrobisz będziesz za to odpowiadać .
A to że on kradnie pomidory i ogórki to mała szkodliwość ........

Jeszcze dodam że jak już było wiadomo kto nas okrada , mąż przesiedział całą sobotę w naszej altance z kamerą w oczekiwaniu na złodzieja(chciał mieć dowody) . Jak już chciał wracać do domu , patrzy wchodzi do nad na działkę chłopak i dziewczyna , zaczynają rwać śliwki i jeść .
Przecież jak pojedzą śliwki nam nie ubędzie , więc mąż cicho siedział ale kamera nagrywała . W pewnym momencie chłopak mówi do dziewczyny że zobaczy czy niema w altance węgla bo mu się skończył :D
Otworzył drzwi a tam stoi mój mąż z kamerą , dziewczyna pierwsza uciekła i zostawiła go a mąż za uszy wyciągnął gościa z naszej działki , złodziej uciekł tylko bluza została :D
Z nagrania zrobiliśmy zdjęcia i w środę w lokalnej gazecie był artykuł na ten temat . Pech chciał że w tym samym tygodniu sąsiad się nagrał jak wskakuje do nas na działkę i też artykuł w gazecie . Całe miasto huczało o tym że na działkach nagrywają ale nikt nie wiedział na których :D

http://dzienzadniem.pl/index.php?akcja= ... ydanie=446

a to ta parka przypadkowych złodziejaszków

Anutko nie pisz proszę postów jeden pod drugim - stosuj funkcję "edytuj" ( aniawoj)
Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Kradzieże iglaków - Spawanie

Post »

Ten od pomidorów to chyba w rękawiczkach był :shock: Żeby odcisków palców nie zostawić? :;230

To trudny temat, faktycznie, bo jak tu zrobić kuku komuś, kto "tymi ręcami" ogródki działkowe od pół wieku rozwijał i jest zasłużony dla miasta i okolicy... Ale pomysł z kamerkami świetny! :idea:

(Byle twarzy nie było w gazecie widać, żeby nie można było delikwenta zidentyfikować tak od pierwszego rzutu oka, bo ustawa o ochronie danych osobowych czy innego wizerunku działa... no wiecie, chodzi o ten czarny pasek na wysokości oczu, co czasem w tv można było zobaczyć... teraz się raczej rozmazuje ryzy, albo robi coś w rodzaju pikselozy, zresztą metoda nie jest ważna, chodzi o skutek... ale kto chce, to i tak rozpozna...)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kradzieże iglaków - Spawanie

Post »

Tia, porządnych ludzi gębę to można pokazać, złodziej pod ochroną jest :roll:
O tempora, o mores!
Awatar użytkownika
anutka_k
100p
100p
Posty: 144
Od: 2 maja 2010, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie/Świebodzin
Kontakt:

Re: Kradzieże iglaków - Spawanie

Post »

przestępca zawsze jest nietykalny :) a naszego sąsiada twarzy nie widać ale każdy z naszych działek poznaje go po ubraniu :)
Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Kradzieże iglaków - Spawanie

Post »

Dwa lata temu ktoś wykopał mi kilkanaście ulubionych mieczyków , takich , które Dziadek Babci z targu przynosił. Myślałem że mnie trafi ..... Nasz ROD jest ogromny , ale sobie pochodziłem i znalazłem. Co dalej :?: Nic chwalebnego , bo roślinki nie były niczemu winne , ale odwiedziłem jego wypasiony dzięki sąsiadom ogródek z niezawodnym Maroleksem wypełnionym roundupem. Wynik przeszedł wszystkie oczekiwania ;:170 :;230 :;230
Teraz jakoś nie widzę by złodziejaszek spacerował po działkach :uszy :uszy :uszy
emmka

Re: Kradzieże iglaków - Spawanie

Post »

Radziłabym usunąć ten film ze względu na dobra osobiste, które Pani narusza (brak prawomocnego wyroku). Zaznaczam, że podała Pani nazwę miejscowości, nazwę sektora i imię sąsiada z tego sektora + na filmie widoczna jest sylwetka (to wystarczy dla identyfikacji kogo sprawa dotyczy)
Awatar użytkownika
anutka_k
100p
100p
Posty: 144
Od: 2 maja 2010, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie/Świebodzin
Kontakt:

Re: Kradzieże iglaków - Spawanie

Post »

Dziękuję za radę, danych osobowych oraz miejsca zdarzenia nie podaję. Film zamieszczam ku przestrodze. W tym sezonie my jak i nasi sąsiedzi również będziemy przeciwdziałać w podobny sposób kradzieżom na działkach.
Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić.
emmka

Re: Kradzieże iglaków - Spawanie

Post »

Dobra osobiste, nie dane osobowe...
Tutaj katalog otwarty dóbr osobistych z k.c.
Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.

Wizerunek
+ dla pewności "Świebodzin", "sektor C", "pan Tolek" (wydaje mi się, że zainteresowane osoby będą wiedziały o kogo chodzi, więc jest to naruszenie dóbr osobistych, ponieważ nie było prawomocnego wyroku).

Z mojej strony tyle wyjaśnienia, pozdrawiam serdecznie.
(Chodziło mi tylko o wskazanie możliwych nieprzyjemnych konsekwencji prawnych - bo od pewnych kwestii jest sąd i po coś jest instytucja prawomocności orzeczenia)
Awatar użytkownika
anutka_k
100p
100p
Posty: 144
Od: 2 maja 2010, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie/Świebodzin
Kontakt:

Re: Kradzieże iglaków - Spawanie

Post »

napis o sektorze c i imię to był komentarz do filmu który nie napisałam.
Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić.
_fox_

Re: Kradzieże iglaków - Spawanie

Post »

emmka pisze:Dobra osobiste, nie dane osobowe...
Tutaj katalog otwarty dóbr osobistych z k.c.
Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.

Wizerunek + dla pewności "Świebodzin", "sektor C", "pan Tolek" (wydaje mi się, że zainteresowane osoby będą wiedziały o kogo chodzi, więc jest to naruszenie dóbr osobistych, ponieważ nie było prawomocnego wyroku).

Z mojej strony tyle wyjaśnienia, pozdrawiam serdecznie.
No to może mu dać jakiś medal za odwagę, że przez płot skakał :( Pytam a gdzie dobra osobiste pokrzywdzonych, które zostały naruszone KC o tym milczy :(
emmka

Re: Kradzieże iglaków - Spawanie

Post »

co do kradzieży to kc się tym nie zajmuje, od tego są kpk, kk (od przestępstw - tu należy wziąć pod uwagę jeden z elementów definiujących - stopień społecznej szkodliwości czynu. Przestępstwem jest ten czyn, którego stopień społecznej szkodliwości jest wyższy niż znikomy). Nie spełniający tego warunku jest wykroczeniem (jeśli kradzieże są stale, a w konsekwencji uciążliwe to ok, czyn ciągły itp...) Ze swojej strony kończę wątek i pozdrawiam serdecznie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”