Złodzieje ,wandale krzewów,kradzieże sprzętu w ogrodach

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Post »

Grigiri, właśnie mój mąż wczoraj na taki sam pomysł wpadł. Mamy halogen na czujkę, ale zamontowany na domu, który oświetla większość ogrodu, ale wlącza się jak ktoś się kręci koło domu. Jak ktoś chodzi po ogrodzie to czujka go "nie złapie".
Mój męzu jest techniczny, więc na pewno pomyśli.
Rozmawiałam dziś z sąsiadką i oni mają czujki od alarmu zamontowane w ogrodzie nawet. Jak ktos wchodzi na działkę to włącza się alarm.
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Ciekawy pomysł! Będę o nim pamiętała ;:333
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Ja także chcę przyłączyć do tych okradanych.Tak jak Wy wszyscy sięgałam do wszelkich metod.Z dwa..trzy lata temu spacerując po działkach zobaczyłam cały szereg małych szmaragdówek pomalowanych białą farbą emulsyjną.Od tej pory co wsadzę maluję na biało....oczywiście nie wszystko się da.Odpukać trzy małe szmaragdówki jeszcze są.Póki nie osiągną znacznych rozmiarów tak będe robic.Parę dni temu wsadziłam młodą wierzbę..pień cały też pomalowałam.Zobaczymy. :roll: :idea: :idea:
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Zenia ale jak takie pomalowane iglaki wyglądają? Chyba nie ciekawie co?


Mała Rybko czegoś tu nie rozumiem oświetla ogród ale nie załącza czujnika , przecież taki czujnik działa na 15 metrów.W momencie wejścia na ogród czujnik powinien wychwycić osobę i momentalnie zapalić lampę. Czekam na odpowiedź. :D :D :D
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Zgodzę się z Tobą że wyglądają wręcz śmiesznie....latem jak oszroniałe.Ale nie widzę już innego wyjścia.....nie tylko wydane pieniądze ale i czas jaki upłynął,a ja ciągle mam małe iglaczki.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Zenia czy nie masz możliwości komuś zlecić przyspawania iglaków? :;230
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Może i do tego spawania ktoś by się znalazł....ale ten sposób co prawda śmieszniejszy ale i prostrzy.Jeśli i on zawiedzie to już będzie wszystko......spawanie...betonowanie i co jeszcze się da. :lol:
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Zeniu wiadomość na pw.
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Post »

Grigori, lampa z czujką jest zamontowana na domu. Od tej lampy do miejsca gdzie rosły iglaki jest ok 35 metrów-jak widzisz trochę daleko. Złodzieje pewnie przez płot weszli i wyszli, dlatego lampa nie zadziałała.
Mój mąż zamontował jeszcze jedną lampę z czujką, która obejmuje właśnie tą oddaloną część ogrodu :) , poza tym jak ktoś się kręci po ogrodzie to w domu włącza się dzwonek :D . Zobaczymy czy to zda egzamin.
Możesz zobaczyć jak to wygląda na zdjęciach z mojego" ogrodu". Zdjęcie robione prawie z miejsca, gdzie rosły iglaki :)
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Wystarczyło tylko zamontować drugi (sam czujnik) który byłby podłączony do lampy na domku. Ale i tak też jest dobrze . Również mam dzwonek podłączony. U mnie wszystko spisuje się dobrze. :D
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Post »

Lampa się przyda, bo gdy jest ciemno to nie widzę jak podlewam moje róże :lol:
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Wszystko rozumiem. :D
Awatar użytkownika
qwerty
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 14 mar 2008, o 15:28

Post »

Parę lat temu dotknięty osobiście kradzieżą kilku małych tui szmaragdowych postanowiłem poszukać jakiegoś rozwiązania by nowe tuje na starym miejscu jakoś zabezpieczyć. Rozwiązałem to w ten sposób, że u dołu tui "przywiązałem" drut kolczasty, który potem przybiłem do deski długości ok. 60cm i podczas sadzenia pod korzenie tui zakopałem poziomo tę deskę z przybitym do niej drutem. Wymaga to odpowiedniego sposobu wykopania dołka - tak żeby rozszerzał się ku dołowi i by deska klinowała się przy próbie wyjęcia. System się sprawdził i nie sprawdził jednocześnie ponieważ tuje rosną już kilka lat, nikt ich nie ukradł (tylko właśnie nie wiadomo czy próbował:) ). Aha, zapomniałem dodać, że poprzednie tuje były na tyle małe, że dało radę bez problemu ukraść je po prostu pociągając (bez kopania).

Teraz czeka mnie obsadzenie innego fragmentu tujami i zastanawiam się czy patent ten powtórzyć, chcę jednak użyć drutu zwykłego (niekolczastego), i tak zastanawiam się czy drut oplątany wokół dołu łodygi może mieć jakieś negatywne skutki dla roślin? Po kilku sezonach prawdopodobnie drut pordzewieje i chyba nie będzie to stanowić problemu dla grubiejącego pnia?

Swój pomysł przedstawiam na rysunku poniżej:
Obrazek


--------------
Ewentualnie wykorzystam któryś z pomysłów stąd, ten pomysł Dynki z wbijaniem prętów bardzo ciekawy (gdzie można tanio kupić tanie pręty, na złomie?), dość oryginalny też pomysł Zeni z malowaniem na biało, tylko estetycznie trochę kuleje :). Pomysł ze spawaniem Grigoriego wspaniały, lecz już dość zaawansowany i trzeba mieć minimum zaplecza technicznego i czasu by go zrealizować (których niestety nie posiadam, szczególnie spawarki).
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”