Złodzieje ,wandale krzewów,kradzieże w ogrodach

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Złodzieje ,wandale krzewów,kradzieże w ogrodach

Post »

Mam na działce dwa świerki srebrzyste. Są one ukształtowane w formie stożka. Co roku przyrosty przycinałem elektrycznymi nożycami. Świerki bardzo ładnie wyglądały, zwłaszcza jak się zagęściły - żadnej wolnej przestrzeni na obwodzie. Miały wysokość około 3,5 m mimo tego, że rosły u mnie prawie 20 lat. Nie cięte u sąsiada i sadzone w tym samym czasie były prawie do ?nieba?. Co roku miałem w nich kilka gniazd lęgowych ptaków. Będąc dziś bardzo rano na działce (zadzwonił po mnie sąsiad) stwierdziłem, że jakiś dowcipniś uciął mi jeden świerk na wysokości prawie 2 metrów od góry pozostawiając tylko dół. Chyba na choinkę do domu lub przed dom. Tyle lat dbania o tego świerka poszło na marne. ;:98
Zastanawiam się, co teraz zrobić. W związku z tym chciałbym dowiedzieć się czy są szanse wyprowadzenia jakiegoś ?czubka? z tego uciętego świerka, jak tak to w jaki sposób, czy "zregeneruje" on ucięte miejsce i po kilku latach nie będzie śladu?
Jak nie to chyba muszę go wyciąć? Czy ktoś z Was załatwiał formalności z tym związane w urzędzie miasta i jakie są opłaty od działkowca? Nie będę likwidował go po cichu?, bo może znaleźć się jakiś życzliwy i donieść na mnie.
Jak proponujecie mi zabezpieczyć przed złodziejem drugi świerk? Boję się, że jakiś głupek obetnie mi następną choinkę ? do świąt jeszcze trochę?. :(
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

najsamprzód zawiadom o tym na protokół miejscową policję. Będziesz miał podkładkę pod wniosek o wycięcie reszty świerku.
Jakub . . . . .
jaJacek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 14 paź 2005, o 07:52
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

A ja być radził Ci nie wycinac - masz szanse wyprowadzić go w ładny świer( oczywiście to troche potrwa )
A żeby nie kusić złodziei na przyszłość radzę Ci formować go w kulę a nie w piękny stożek
Co do zabezpieczenia drugiego świerka to najczęściej stosuje sie malowanie roślin farbami w fosforyzujących kolorach ( robi sie tak na miejskich skwerach) farba po miesiącu - dwóch sie zmywa.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

... masz szanse wyprowadzić go w ładny świerk ( oczywiście to troche potrwa )
A jak to zrobić :?:
Pozdrawiam Andrzej.
Dociekliwy

Post »

Andrzeju współczuję Ci straty . Wiem jak się czuje właściciel po takim incydencie .
Zrób tak jak pisał Nemo , powiadom policję , niech spiszą protokół.
Zostaw to drzewko tak jak jest , ono w przyszłym roku już wypuści prawdopodobnie nie jeden wierzchołek ale dwa lub więcej . Z tych wypuszczających nowych przewodników zostawisz jeden , którego będziesz prowadził jak dotychczas , przycinając pozostałe poziomy gałęzi . Tym sposobem po kilku latach doprowadzisz do poprzedniego stanu .
To mówię na podstawie Jodły Kalifornijskiej , która rośnie na moim podwórku . Przed laty ok. 20 lat temu została złamana w wyniku uderzenia pioruna . I tak się zrobiło jak opisywałem , wypuściła dwa nowe przewodniki i teraz po " nastu " latach wygląda jak normalne drzewko .
A więc głowa do góry !
Dociekliwy

Post »

jaJacek pisze: A żeby nie kusić złodziei na przyszłość radzę Ci formować go w kulę a nie w piękny stożek
Dla tego uszkodzonego i tego drugiego świerka srebrzystego to jest najlepsza rada .
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Dociekliwy pisze:...Zrób tak jak pisał Nemo , powiadom policję , niech spiszą protokół...
Zrobiłem i powiadomiłem dodatkowo prezesa ROD.
... formować go w kulę a nie w piękny stożek... Dla tego uszkodzonego i tego drugiego świerka srebrzystego to jest najlepsza rada .
Pod ten drugi podłożę chyba wnyki.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Co do zabezpieczenia drugiego świerka to najczęściej stosuje sie malowanie roślin farbami w fosforyzujących kolorach ( robi sie tak na miejskich skwerach) farba po miesiącu - dwóch sie zmywa..................napisał jaJacek.

Otóż nie pomaga, sąsiad tak właśnie uczynił i dwukrotnie mu skradziono łącznie ok. 40 tui. :? :cry:
Jakub . . . . .
Dociekliwy

Post »

Erazm pisze: Pod ten drugi podłożę chyba wnyki.
Za to jak wiesz grozi Ci kara .
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Dociekliwy pisze: Za to jak wiesz grozi Ci kara .
Biorę to pod uwagę i dlatego wnyki na złodzieja trochę przerobiłem by nie złamać mu nogi, ani jej nie skaleczyć, a tylko go przestraszyć. Zaraz jadę ;:71 i sprawdzę czy się nie złapał. ;:113
Pozdrawiam Andrzej.
skorek15
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 11 paź 2005, o 19:05
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

A jakby tak powycinał co drugie piętro to na choinkę nie wezmą a brzydko nie będzie wyglądał ;:84

Skorek
każdy ma swoją żabę,co przed nią ucieka
i swojego zająca którego się boi
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

skorek15 pisze:A jakby tak powycinał co drugie piętro to na choinkę nie wezmą a brzydko nie będzie wyglądał
Skorek
Myślałem o tym. Wiosną przytnę od dołu z jednej strony i postawię tam ławkę. Będzie cień;:112
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Jednak chyba próbowano mi wyciąć drugiego świerka. Uważam tak, gdyż mimo braku śladów stóp ludzkich na śniegu, gdyż Obrazek wnyk był zamknięty. Sam się chyba nie zamknął?
Pozdrawiam Andrzej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”