Złodzieje ,wandale krzewów,kradzieże sprzętu w ogrodach

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

Wszystko zależy od okoliczności w jakich dotkniemy napięcia, bo to nie napięcie, a natężenie jakie przepłynie przez człowieka, powoduje różne skutki. Prąd stały bardziej powoduje poparzenia, a zmienny jest zbliżony do rytmu serca i jest groźniejszy, bo może akcję serca zakłócić lub zatrzymać. W takich publicznych miejscach, chyba nawet jest zakaz ogrodzeń elektrycznych, a Twój sposób na pewno będzie nie skuteczny, może tylko dla przedszkolaków, bo już młody elektronik mając Twoje źródło prądu może dać Ci kontrę, podłączając się do niego ze starego kineskopu generator napięcia, a Twoja wiedza, jak przypuszczam nie jest aż taka, żebyś mógł poradzić ze złośliwym kawałami, gdy już zaczniesz i zwrócisz na siebie uwagę.
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

Działkowiec93, opowiem Ci historię. Miałem sąsiada, który ze strachu przed złodziejem, podłączył prąd do kłódki w drzwiach piwnicy. Efekt był taki, że złodziej i tak się włamał, zabrał co miał zabrać, piwnicę zdemolował a czego nie ukradł to zniszczył. Scenariusz jaki widzę to taki, że będzie przechodził młodzieniec, przez przypadek złapie za Twoje ogrodzenie i... mimo, że wcześniej nie interesowała go ta działka, wpadnie w furię i ... już nie będziesz miał żadnych roślin i altany.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Awatar użytkownika
Krycha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 783
Od: 26 mar 2010, o 08:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

U mnie często dzieciaki kradły słoneczniki. Oczywiście, wejść nie problem. aby nie wchodzili posadziłam słoneczniki koło płotu, i to tak dużo że nawet nie wiem czy ktoś na nie się łakomi. A sposób na młodzież to tylko się zaprzyjaźnić. Naprawdę można. Jeśli ktoś ze znajomych dzieciaków nie mówi mi dzień dobry, sama mu mówię, oczywiście z uśmiechem i coś tam dodając, aby nie zawstydzić. Potem zawsze z daleka już mi się kłaniają. z dorosłymi można tak samo. Aby tylko szanować te drugą osobę, będzie się samemu uszanowanym.
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

Czasem da się dobrocią, od tego warto zacząć, ale jeśli się nie da, to zawsze są róże lub inne kolczaste krzaczki - niestety. Tak samo jak annodomini mam kontakt z dzieciakami w przeróżnym wieku. Niektóre z nich są naprawdę świetne, spokojnie można się z nimi porozumieć nawet jeśli przy pierwszym kontakcie to nie wychodziło, ale są też takie które są "niereformowalne" i nic do nich nie trafia, nie da się ani prośbą ani groźbą do nich dotrzeć. Kara naturalna, tak jak to Jan Jakub Rousseau wskazywał, wydaje się być tutaj warta wypróbowania.
AlicjaP
100p
100p
Posty: 137
Od: 30 lip 2013, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

Dziękuję za wszystkie porady. Niestety nie zakumpluję z babcią bo to osoba, która swoim sąsiadom bliskim i dalszym robi różne świństwa ( łącznie z wrzucaniem śmieci do nie swoich pojemników ) sąsiedzi unikają jej jak ognia. Osoba normalna jakby piłka wpadła na działkę toby przysłała chłopaka i powiedziała jak ma się zachować ( poprosić o piłkę ewentualnie jakieś przepraszam ) a ja słyszę " jak pójdzie do domu to wejdziesz". Jak długo jestem na działce to słyszę "kiedy ta głupia baba pójdzie wreszcie". Nie reaguję bo po co . Ale jakie wychowanie taka kultura dzieci. Jestem cierpliwa i poczekam co będzie dalej.
Alicja
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

Alicjo, przeczytałem Twój wpis. Co będzie dalej ? Dalej będzie gorzej :D
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Awatar użytkownika
gawronka
200p
200p
Posty: 290
Od: 10 kwie 2010, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

jps33 pisze:Odkąd w wiosce pojawili się cyganie sprzedający badziewie każdy sąsiad jest czujny. Próbowali okraść kilka starszych osób. Teraz w każdym domu jest czujny pies. :wink:
Pies jest nic nie wart jako stróz . wiem bo moi znajomi również wychodzili z tego założenia że pies dopilnuje, ostrzeże. mieli wesele, pojechali, spuścili psy (dwa) a nad ranem gdy wrócili psy leżały otrute a chata splądrowana.
Zapraszam do mnie : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=41729" onclick="window.open(this.href);return false;
Marta
jps33
---
Posty: 224
Od: 14 gru 2014, o 15:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

W takich wypadkach zawsze prosimy sąsiada by od czasu do czasu przespacerował się koło naszego domu.
pomidorzanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 4697
Od: 26 cze 2012, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

gawronka pisze:
jps33 pisze:Odkąd w wiosce pojawili się cyganie sprzedający badziewie każdy sąsiad jest czujny. Próbowali okraść kilka starszych osób. Teraz w każdym domu jest czujny pies. :wink:
Pies jest nic nie wart jako stróz . wiem bo moi znajomi również wychodzili z tego założenia że pies dopilnuje, ostrzeże. mieli wesele, pojechali, spuścili psy (dwa) a nad ranem gdy wrócili psy leżały otrute a chata splądrowana.

To naprawdę przykre stwierdzenie, troszkę niefortunnie dobrałaś słowa moim zdaniem.

Pies ma spełniać funkcję odstraszająco- powiadamiającą.

Pies nie ma uprawnień, aby złapać złodzieja, skuć go i aresztować.

Natura nie dała psom technicznych możliwości, żeby zrobić w tej sytuacji więcej niż mogą.

A niejedna osoba mająca w domu nawet jamnika, czuje się pewniej w razie podejrzanego plątania się obcych osób.

Wydawanie takich opinii na temat psów, w sytuacji, gdy tylko słyszało się o tych zwierzętach, jest naprawdę niemiarodajne i płytkie.
Pozdrawiam, Agata.
Awatar użytkownika
gawronka
200p
200p
Posty: 290
Od: 10 kwie 2010, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

Być może źle to ujęłam. Uważam ,że pies jest do kochania ;:167 a nie do stróżowania.
Zapraszam do mnie : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=41729" onclick="window.open(this.href);return false;
Marta
pomidorzanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 4697
Od: 26 cze 2012, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

Ja też tak uważam, ulżyło mi że też tak myślisz ;:138 ;:138
Pozdrawiam, Agata.
Awatar użytkownika
sama-mama
50p
50p
Posty: 58
Od: 12 lut 2011, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: TORUŃ

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

A u mnie na działce znowu kradzież, ale tym razem to totalna. Ukradli dosłownie wszystko co miało minimalną wartość, łącznie z workami na śmieci. Jestem załamana i bliska poddania się. Rozważam sprzedaż działki o której marzyłam tyle lat. Nie stać mnie na ciągłe odkupowanie wszystkiego co złodzieje kradną. Przez nich nawet wody nie będę miała teraz :(
Pozdrawiam Balbi
Awatar użytkownika
rupert
100p
100p
Posty: 160
Od: 28 mar 2013, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: B-stok

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

Mam problem na mojej działce pojawiają się złodzieje. Po pierwszej kradzieży myślałem ,że to tylko jedno razowy przypadek. Ale niestety kradzieże się powtarzają . Zawziąłem się i teraz nie odpuszcze .Szukam teraz jakiejś kamerki zewnętrznej lub fotopułapki . Prosiłbym Was o pomoc jaką zakupić.
Pozdrawiam Patryk
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”