Złodzieje ,wandale krzewów,kradzieże sprzętu w ogrodach

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kornel
100p
100p
Posty: 108
Od: 31 sty 2013, o 23:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice/Radzynia Podlaskiego

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

Ja w walce ze złodziejami ogrodowymi " użyłem " brzydko mówiąc -mojej sąsiadki i jej zamiłowania do plotkowania.Po kolejnej wizycie amatorów cudzych warzyw (którzy więcej zniszczyli niż ukradli) zrobiłem pułapkę na pokaz .W deskę powbijałem zardzewiałe gwożdzie i gdy sąsiadka była w ogrodzie, demonstracyjnie poszedłem zasypać ową pułapkę w grządce, mówiąc że to już czwarta deska.Dodałem jeszcze, że " moi " złodzieje będą widoczni z daleka -kulejący.
Efekt był bardzo dobry -w owym roku i w następnych latach nie było żadnych kradzieży z ogrodu.Trzeba było tylko ,gdy zbliżał się czas pierwszych zbiorów przypomnieć sąsiadce " że chyba już czas założyć pułapki" .
U nas każdy mniej więcej wiedzał kto chodzi po cudzych ogrodach, ale nikt nikogo nie złapał.
Czyjeś niepowodzenie cieszy nas tak samo , jakbyśmy my sami odnieśli jakiś sukces.-NN
Simon
100p
100p
Posty: 103
Od: 14 wrz 2011, o 22:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

U mnie odkąd nie sieje się słoneczników, niechciane wejścia do ogrodu drastycznie zmalały.
Chociaż w tym roku pożegnałem się z pH-metrem i kilkoma nawozami oraz nieoznaczonym pojemnikiem, w którym było wapno do bielenia drzew ;:219
A-ta
50p
50p
Posty: 59
Od: 2 wrz 2012, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

Ja nie naprawiam jeszcze dziury w podłodze, która tak skutecznie odstraszyła złodziei.
Muszę się zebrać i kupić pręty zbrojeniowe, bo znajomy obiecał zespawać mi kraty.
Tak więc muszę naprawić podłogę i zamontować kraty tego samego dnia, bo wciąż widzę po "zamykaniu" rozwalajacej sie furtki, ze ktoś elegancko sobie ją otwiera i zamyka - winny niż ja sposób.
Obawiam się, że są to po prostu okresowe inspekcje przez szybę: naprawiła baba już podłogę czy nie - mozna już sobie wybić szybkę i wejść, czy jeszcze ryzykowne.
Awatar użytkownika
krysad71
1000p
1000p
Posty: 1917
Od: 11 gru 2009, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

Mnie właśnie ukradli metalową kratkę ściekową i zostawioną przez zapomnienie na trawniku starą motyczkę. Wejście było przez siatkę. Niby też wszyscy wiedzą kto kradnie, ale brak dowodu. A złodziej bardzo mściwy jest. Tak jak u innych był ślad tylko jednego buta, bo to jednonogi osobnik.
Pozdrawiam Krystyna
A-ta
50p
50p
Posty: 59
Od: 2 wrz 2012, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

oglądałam niedawno na you tube nagrywane filmiki z ukrytych kamer na działkach, gdzie działkowicze wkurzyli się i przygotowali tak własnie na złodzieja; okazał się nim być ich sasiad starszy pan, który niby tak niedomaga,a jak skakał przez płoty - hohoooooooooo :D
elegancko twarzy nei bylo widac, ale podobno każdy kto ma tam działki, wie co to za typ :)
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

W tym sezonie pozbyliśmy się 6 lampek solarnych, co najdziwniejsze, tylko "główek", ogonki zostały w ziemi, czyżby komuś jego lampki zakończyły żywot i szukał części zamiennych?
arkawroc
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 sty 2011, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: wrocław

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

mi też jakaś kanalia zawinęła z działki z klombu lampki solarne i sąsiadowi zresztą też.Straty nie wielkie ale wieczorkiem jakoś tak czegoś brakowało. Na którejś z sąsiednich działek młodzież urządzała sobie popijawę do późnych godzin nocnych i prawdopodobnie uczestnicy tej"libacji" przywłaszczyli sobie lampki ,może z potrzeby oświetlenia sobie drogi powrotnej do domu
Awatar użytkownika
gawronka
200p
200p
Posty: 290
Od: 10 kwie 2010, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

gdzie się do mnie włamali to nie zgadniecie :lol: otóż włamali mi się do kibelka :lol: i to takiego zwykłego, zbitego z desek :lol: Pytanie, czego w kibelku szukali :shock:
Zapraszam do mnie : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=41729" onclick="window.open(this.href);return false;
Marta
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

złotka ;:306 ;:306 ;:306
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
A-ta
50p
50p
Posty: 59
Od: 2 wrz 2012, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kradzieże z ogródków

Post »

Wiecie co?
Kiedy w ubiegłym roku przyjęłam zachwaszczoną, leżacą odłogiem 8 lat, działkę - każde wyjście z domu na działkę wprawiało mnie w cielęcy zachwyt i kiedy widziałam ten swój ugór i zdezelowaną altanę - uśmiechałam się od ucha do ucha.
Od chwili włamania każde wejście w alejkę do działki zaczynam od myśli: ciekawe, czy znów ktoś sie połaszczył na cudze.
Do tego stopnia mam tę małą traumę, że na dzień dobry sprawdzajac swoją altankę, sprawdzam też u sąsiadów po obu stronach.
W ubiegłą sobotę dwie działki dalej złodzieje wyrwali drzwi z futryną. Nie wiem, ile strat ponieśli właściciele, ale kiedy o 17ej opuszczałam ogródek, jeszcze walczono tam z naprawą i wstawieniem tych drzwi ponownie.
pawel332
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 4 kwie 2014, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Zniszczona borówka przez złodziei

Post »

Przeklęci złodzieje zniszczyli mi krzak borówki tzn powycinali albo raczej wyłamali kilka(nascie) gałązek (na święta)niszcząc korę itd. Teraz krzaczek jest ogołocony ma dużo zdartej kory liście zaczynają usychać.
Jest szansa na uratowanie krzaczka.Czymś posmarować ,spryskać??
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Zniszczona borówka przez złodziei

Post »

Faktycznie chamstwo, oby im bokiem wyszło złodziejstwo :evil:
Jedyne co to poprzycinaj te końcówki gdzie jest oberwane aby powierzchnie były równie, wtedy nie będzie się tam gromadzić woda i grzyb nie zaatakuje, pozostaje mieć nadzieję, że krzaczek odbije :wink:
Fortunat
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 wrz 2014, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Złodziej roślin,produktów ?

Post »

Jak w tytule. Oto kilka przykładów z wypowiedzi forumowiczów:
Zawsze twierdziłam że kradzione najlepiej rośnie i często stosuję się do tej zasady ;:224
Przecież trzeba słuchać takich mądrości prawda ;:224
/ ... / ( a ten duży z prawej to kradziony ;:224 )
- "kradzione" zazwyczaj dobrze rośnie ;:306 .
ja też moje trzmieliny ukorzeniałam z kawałeczków (kradzionych :oops: )
No i kradzione :oops: z miejskiego klombu szczepki koleusków
Podobno takie kradzione roślinki rosną najlepiej ;:333 .
Rośnie szybko bo "kradziona", kawałek oderwałem cichaczem u znajomych :D

Linków z pochwałą kradzieży, lub przyznaniem się do niej forumowa wyszukiwarka wyświetliła mi kilkadziesiąt. Czy to dużo? Porównując to z ilością postów na Forum, jest to z pewnością liczba bardzo skromna. Jednak tylko z pozoru. Spróbowałem znaleźć posty, których autorzy negują taką postawę. I cóż się okazuje? Bezpośrednich reakcji na pochwałę lub "pochwałę" [często złodzieje lubią używać cudzysłowu na określenie swego procederu], znalazłem dosłownie kilka. Z pewnością jest ich więcej, gdyż raczej na pewno nie widziałem wszystkich. Mimo to, iż liczba złodziei, tak złodziei, jest na Forum stosunkowo mała, to jednak brak bezpośredniej reakcji na tego typu zachowanie jest moim zdaniem rodzajem przyzwolenia na taki proceder. Jednak do wszystkich odwracających głowy na taki widok: nie reagując od razu widząc lub czytając złodzieja, nie masz prawa narzekać, że i Ciebie ktoś okrada, okradł, okradnie. A złodziej? No cóż, każdy z nich ma jakieś "usprawiedliwienie". Ci forumowi najczęściej stosują chwyt "na przysłowie" lub "na litość": i tak by się zmarnowało. Dla złodzieja każdy pretekst jest dobry.

Zdając sobie sprawę, że taki wątek nie zmieni wiele, jednak postanowiłem go założyć po przeczytaniu postu kolejnego złodzieja i całkowitego braku reakcji forumowiczów.
Smutno mi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”