Złodzieje ,wandale krzewów,kradzieże sprzętu w ogrodach

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Proceder padłby niechybnie, gdyby nie było chętnych na takie rośliny. Nie trzeba kupować od byle kogo, po okazyjnej cenie- nie będzie zapotrzebowania, nie bedzie podaży.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

My to wiemy ale inni tak i tak kupią .Im niższe ceny sadzonek tym lepiej, każdego wtedy będzie stać na zakup iglaków. :D :D :D
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Okradli nas-muszę się wygadać.

Post »

Jesienią posadziliśmy brabanty i cyprysiki lawsona (wysokie na 1m). Tak się cieszyliśmy, bo to były nasze pierwsze iglaki.
Dziś po powrocie zpracy zauważyłam, że wyrwali nam cały rząd (9 sztuk). Martwię się, bo na pewno przyjdą po pozostałe (12 szt). Płakać mi się chce z bezsilności. Musieli przyjechać samochodem, bo nie byli w stanie wynieść ich w rękach. Akurat z dwóch stron nie mamy sąsiadów, więc nie mieli problemów z wejściem na działkę.
Tak się cieszyłam, że wiosną zobaczę jak rosną moje pierwsze duże rośliny. Dom mamy jeszcze nie skończony, ale kupiliśmy rośliny, żeby już rosły. kupiliśmy, jak widać, komuś w prezencie. Mam jeszcze szmaragdy (40cm) zadołowane w donicach i boję się, że też ukradną.
Nawet nie jesteśmy w stanie ich złapać.
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Oj Rybko! Ależ mi przykro ! A to dranie! ;:44
Znam to uczucie - dwa razy sadziliśmy przy grobie żywotniki i stwierdziliśmy, że nie będziemy więcej bogacić złodziei. :pogon .
Niestety - chyba też Ci pozostaje rezygnacja z sadzenia - dopóki tam nie mieszkacie - takich łakomych kąsków, albo posadzenie nieatrakcyjnego dla złodziei żywopłotu np. z róż pomarszczonych, berberysów, itp.
Trzymaj się Rybeńko! ;:4
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Rybko, ja też znam to uczucie. Miałam na działce sporo iglaczków i wrzosów, niestety też ukradli.
Posadziłam drugi raz, to samo, więc odpuściłam. Teraz mam krzewy kwitnące i spokój, chociaż nie do końca, bo kradną papryki i pomidory.
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Post »

Wisienka, my już mieszkamy.
Rano spieszyłam się do pracy i nie zaglądałam na tyły ogrodu.
Po powrocie do domu przeszłam się obejrzeć róże. Tujki rosły za różami. W pierwszym momencie nawet nie zauważyłam, ze ich nie ma (bo przecież wczoraj jeszcze tam rosły). Po chwili zreflektowałam się, że coś za pusto przy tym płocie.
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

O rany! Myślałam, że tam jeszcze nie mieszkacie! No to naprawdę w głowie się nie mieści! :evil:
W tym układzie to raczej nie radzę Ci sadzić iglaków :( . Chyba, że zabezpieczysz je tak, jak radził
chyba Grigori (teraz sobie poczytałam o tych wszystkich kradzieżach).
A szmaragdy może w jakieś bardziej widoczne miejsce posadź ... Domyślam się, że miałaś inną koncepcję
ogrodu, ale w tym układzie trzeba chyba coś innego wymyśleć. Niestety ...
Pozdrawiam serdecznie
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

MałaRybko a czy nie macie ogrodzenia? :( :( :( .W ten sam sposób mnie też kradli dziesiątkami i na pewno byli samochodem. :( :( :(
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Post »

Mamy ogrodznie, ale jak widać, wcale złodziejom to nie przeszkadzało.
Generlnie działka jest pusta. Trochę tych iglaków przy płocie, trochę innych roślin.
Złodzieje, w czasie pracy, niczym nie byli zasłonięci. Podejrzewam, że byli w nocy i nikt ich nie widział. W dzień byli by widoczni jak na patelni.
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Czy mam Tobie doradzić jak zastawić pułapkę na nich?
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Post »

proszę o radę :)
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Kup lampę halogenową z czujnikiem ruchu tj.około 30 zł szt i podłącz zwykły dzwonek.Jak złodziej wejdzie w pole czujki zapali się 500watowy halogen będzie dzwonił dzwonek i wiesz że ktoś wchodzi na posesję.Możesz kupić 1-2-3-4jak uważasz i połączyć szeregowo a jeden dzwonek.Nie wiem czy Tobie wyjaśniłem dosyć dokładnie o co mi chodzi .W razie czego pytaj . :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”