Altanka/domek - czym zabezpieczyć ściany,ocieplenie,rozbudowa

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Orquidea
50p
50p
Posty: 52
Od: 14 mar 2010, o 00:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Malowanie altany,domku

Post »

Witajcie! :wit
Posiadam na działce 25 metrowy murowany domek. Jest bardzo brzydki- na zewnątrz i zastanawiam się jak go upiększyć. Nie znam się na zagadnieniach z budownictwa ani trochę, do tego nie mam pod ręką żadnego mężczyzny, który mógłby mi udzielić wskazówek. Załączę zdjęcie fragmentu muru. To czym jest pokryty to zapewne tynk- bo inaczej by się rozmyła chałupina ;). Są miejsca ciemniejsze, jaśniejsze, dużo nierówności, nie jest wygładzony. Co powinnam zrobić, aby go pokolorować? Zależy mi na tym, żeby koszty takiej pracy były jak najniższe. Ma być jaśniutki- kremowo-żółty. Co krok po kroku mam zrobić? Jak najtaniej załatwić tą sprawę?
Obrazek

No i jeszcze jedno- nie wynajmę ekipy. Zajmę się tym razem z 2 kobitkami i jednym dochodzącym panem, więc wiecie... :roll:
Awatar użytkownika
martinez_82
500p
500p
Posty: 664
Od: 1 wrz 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Rzucić kolor na altanę (domek)

Post »

Witaj !! proponował bym na początek pomalować unigruntem do okoła domku a pózniej dobrą farbą za zewnątrz pomalować możesz też kupić białą emulsje "na zewnątrz" i dobrać sobie kolor pigmentami . ale chyba Lepiej gotową Pomalować a codo nierówności to poproś tego dochodzącego pana może co nieco wyrówna ci te nierówności.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
martinez_82
500p
500p
Posty: 664
Od: 1 wrz 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Ocieplenie altanki

Post »

Witaj !! Co do docieplenia altanki , przynajmniej ja u siebie robiłem jedną stronę domku styropianem. nio i musze przyznać ze wygląda lepiej niz wcześniej . i koszt jest dużo mniejszy przypuszczam że taniej wyjdzie niż te płyty. na sturopian pózniej siatkę i tynk , no i malowanie i efekt będzie murowany :)
Pozdrawiam MArcin
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rzucić kolor na altanę (domek)

Post »

Najtaniej to kup farbę do malowania na zewnątrz i pigment.
Pędzel i maluj :D
Unigrunt jednak też by się przydał.
Jakbyś chciała się pobawić to można wymyślać ale myślę że łatwiej i szybciej całość na jeden kolor.
Pomyśl o lekkim pomarańczu....
To naprawdę proste zajęcie :P
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Rzucić kolor na altanę (domek)

Post »

Ostatnio widziałam kilka altanek pomalowanych na zielono - wygląda przeokropnie, bo ta sztuczna zieleń w żaden sposób nie komponuje się z mnogością odcieni naturalnej. Dobrze, że myślisz o innym kolorze.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
Orquidea
50p
50p
Posty: 52
Od: 14 mar 2010, o 00:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzucić kolor na altanę (domek)

Post »

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Atlas na swoich stronach umieścił instrukcję jak fachowo otynkować dom. Podliczyłam wszystko i wyszło mi grubo ponad 1000 zł :shock: Dziękuję za rady- na 100% z nich skorzystam :)

A co do zielonych budynków- masakra! Bardzo się gryzą z zielenią drzew, trawy. Tak samo nie podobają mi się różowe tynki- częste na działkach...
Jaśniutka brzoskwinka, kremowy, pastelowo żółty- takie domki bardzo mi się podobają (a jeszcze jak dom ma wykończenia drewniane- cudo). Ale to tylko moja opinia :wink:
Białe mury są bardzo niepraktyczne. Sąsiad wybudował sobie dom jednorodzinny, wykończył go na biało i już po roku zaczęły się pojawiać zacieki.
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Rzucić kolor na altanę (domek)

Post »

Nasunęła mi się myśl, że i ja powinnam odnowić swoją altankę. Jest ona drewniana, pomalowana na czerwono. Czy koniecznie muszę usunąć łuszczącą się starą farbę? Przeraża mnie ten ogrom roboty. Czy do malowania olejną farbą można używać wałka?
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Rzucić kolor na altanę (domek)

Post »

Aisyrk wałkiem można wszystko malować.
http://www.mwgroup.pl/index.php?view=o_produktach
farbę odstającą trzeba zedrzeć.najlepiej papierem ściernym.Jak są małe złuszczenia i odłazi to można ręcznie jak większa powierzchnia to pozostają tylko szlifierki .
Także pozostaje ocena stanu powłoki i odwiedzenie sklepu.
Jedna z tańszych:
http://irma.pl/9920/szlifierka_mimosrod ... inhell.htm
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Re: Rzucić kolor na altanę (domek)

Post »

a widzieliście te pastelowe żółcie ,czy brzoskwinki po 2-3 latach jak już cały ten syf z powietrza na nich osiądzie :idea: :? nie ma nic wspanialszego jak taki żółty z szarymi zaciekami .Tylko ciemnozielony 7750 ja mam taki kolorek coś jakby 7410 i to jest taka beznadzieja ze głowa mała i już sobie obiecuję ze właśnie przemaluję toto na ciemnozielony :) co do tej szlifierki to tym to sobie można szpachlę punktowo na samochodzie podetrzeć- jak tynk jest mineralny to klękajcie narody bo takie coś zedrzeć to kaplica :idea: :wink: ja sie zastanawiam czy to nie jest dom ocieplony styropianem na którym sie znajduje jedynie warstwa zbrojąca czyli siatka zasmarowana klejem - jeśli tak to tego nie malujemy bo to by było bez sensu - trzeba wybrać tynk i wszystko otynkować dopiero :idea: :wink:
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Rzucić kolor na altanę (domek)

Post »

Swagman coś ci dzisiaj czytanie ze zrozumieniem sprawia kłopot.
Odpowiedziałem na pytanie Aisyrk.Delikatne roboty tj.zrywanie starej farby olejnej to niepotrzebna jest maszyna za 500zł ,używana dwa,trzy razy w życiu.
Co do koloru sprawa gustu.Ale ja osobiście nie wymalował bym ściany na ciemny kolor........
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rzucić kolor na altanę (domek)

Post »

Przy wyborze elewacji warto wziąść pod uwagę kolorystę domków w okolicy. Nasz domek będzie ładnie wyglądał, o ile jego kolor będzie w miarę współgrał z domami sąsiadów. Kolorystyczny misz-masz nie będzie upiększał nam okolicy :uszy
Awatar użytkownika
Orquidea
50p
50p
Posty: 52
Od: 14 mar 2010, o 00:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzucić kolor na altanę (domek)

Post »

Pytasz, czy ktoś widział pastelowe żółcie i brzoskwinie po 2 latach. Owszem ja. Nawet powiem ci, że widuję je dość często, bo w brzoskwiniowym mieszkam i to od 9 lat, nie 2. :) W 2000 r. otynkowali na taki kolor mój blok i nie widzę, żadnych zacieków- a jestem na to wyczulona. Blok obok ma rzucony bardzo jasny róż i już po pierwszej zimie wyglądał opłakanie. Nie wiem od czego to zależy. Przypuszczam, że ogromne znaczenie ma nie tyle kolor, co faktura, ale może się mylę. :)
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Rzucić kolor na altanę (domek)

Post »

Co do trwałości ma jak zawsze wykonanie. kilkanaście lat temu było mniej producentów,droższe było ale jakość, a dzisiaj każdy może robić tynki,kleje itp-tańsze ale nietrwałe.Sam widziałem dwa domy -tynkowane w tym samym roku-po trzech,czterech latach różnica widoczna gołym okiem.
lektura na forum muratora :wink: .
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”