Rozdrabniacz do gałęzi, zielonych pędów, liści itp. ?\

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Guglus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 22 cze 2016, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Rozdrabnianie gałęzi

Post »

Witam :)
Jako posiadacz działki, mam dość sporo gałęzi zalegających na działce, których chętnie bym się pozbył rozdrabniając je. Szukałem dość sporo, ale niestety niezbyt dobrze się na tym znam. Jedyne jakie znalazłem w tańszej cenie rozdrabniarki, tną za grubo dla mnie, nigdzie nie mogę znaleźć nic co cięłoby na trociny albo ciut większe. Tutaj jest moje pytanie i prośba, istnieje coś za kilkaset zł, co cięło by tak jak wymieniłem to przed chwilą ? Ew. jest możliwość przerobienia tego typu urządzenia https://www.youtube.com/watch?v=eCD7NoCq2VI tak, by cięła na trociny ? ;)
Z góry przepraszam, za swoją niewiedzę, po prostu nigdzie jakoś się tym nie interesowałem ani nie zastanawiałem, a aktualny brak czasu nie pozwala mi samemu poświęcić tyle czasu na poszukiwania, dlatego liczę na Waszą wiedzę na ten temat ;)
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Za kilkaset złotych to możesz sobie niestety tylko usługę zamówić.
https://www.youtube.com/watch?v=nK8FRHlGaZQ - w tych maszynach jest inaczej rozwiązany układ tnący więc na pewno będzie lepiej to wyglądało niż jest na filmiku od Ciebie. Tego jednak nie kupisz za kilkaset złotych. Jakiej grubości gałęzie chcesz rozdrobnić?
Guglus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 22 cze 2016, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

No właśnie nie za duże, dlatego liczyłem że coś za kilkaset zł się znajdzie, jako że dopiero naukę skończyłem i zanim do pracy bym poszedł to chciałem trochę na działce poogarniać. No i przez to fundusze ograniczone, tak do 800zł max :D
A gałęzie myślę, że do max 2cm, nawet nie wiem czy nie mniejsze, i to jest ten powód dla którego tak tanio szukałem. Wszystko co większe to jest wygodniej siekierką, do pudełka i na opał będzie, ale żeby bawić się z mniejszymi właśnie to już czas nie pozwalał. A mam sporo tego, minusem jest że niektóre już długo zalegają więc nie są to świeże gałęzie jak na filmikach, tylko część jest jednak już sucha. Nie wiem jak z takimi odpadami z takich maszyn, ale liczyłem na trociny, ponieważ wiem, że z tego brykiet bym zrobił, co by pozwoliło i na działce posprzątać, i zaoszczędzić dość sporo kasy, a jest u mnie używany codziennie, nawet w lecie ;)
EDIT: Co do maszyny, do której podałeś link, to również szukałem wcześniej ale minimalna cena to była kilka tysięcy zł, co niestety nie jest na portfel jeszcze nie pracującej osoby :P A na pomoc finansową od rodziny nie mam co liczyć ...
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

No niestety w tej cenie to możesz się rozejrzeć za wypożyczeniem takiego urządzenia. Może ktoś w okolicy ma coś takiego. Jak nie, to dziś są chyba sobótki :D
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Kupiłem używany rozdrabniacz (z nożami, a nie frezowy) za około 150zł i on właśnie tnie gałązki na bardzo małe kawałki. Oczywiście maszyna taka służy przede wszystkim do rozdrabniania gałęzi o małych średnicach (u mnie max 30mm), więc trzeba by mieć frezowy do większych średnic (najlpiej spalinowy).
Na tym filmiku widać jak wygląda rozdrobniony materiał
https://www.youtube.com/watch?v=BAgCT4jjOn0
Guglus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 22 cze 2016, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Witam, chodzi mi o taką rozdrabniarkę jako ma Martaw (8str) :D Czy taka rozdrabniarka nadaje się do suchych gałęzi? Czy jednak tylko świeże? :D Z góry dzięki ;)
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Ja na takiej samej cięłam i suche i mokre. Suche idą lepiej , na mokrych cienkich potrafi kory nie docinać. Jak pisałam na str8 nieco ja zmodernizowaliśmy.
Guglus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 22 cze 2016, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Okey, dziękuję ;) Zastanawiałem się właśnie czy mi się opłaca kupować bo mam sporo kupek gałęzi które leżą już kilka lat, ale skoro i takie wciągnie to się nada :)
Rick7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 6 cze 2015, o 01:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Witam,
Co sądzicie o takiej rozdrabniarce?
http://www.ceneo.pl/11055641
HECHT 624

Szukam czegoś dobrego na działkę - gałęzie itd..
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Jeżeli gałęziami nazywasz kije grubości kciuka to nada się idealnie. Kuzyn ma taki model i jest prawie zadowolony.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Rick7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 6 cze 2015, o 01:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Dlaczego prawie?
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Może dlatego że dwa razy do roku pożycza moją spalinową. Dni w roku jest 365 wychodzi na to że jest prawie zadowolony.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Rick7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 6 cze 2015, o 01:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

A jest coś jeszcze wartego uwagi do 400 zł?
Bo są i takie za 320 zł w podobnych parametrach..
Niestety mało wiem o tej firmie..
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”