Balustrada

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Balustrada

Post »

Kochani może podpowiecie mi jaką praktyczną i w miarę tanią balustradę zrobić na tarasie :?: Najlepiej żeby pasowała też jako poręcz na schody.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Balustrada

Post »

W miarę ładne i niedrogie są wszelkie drewniane elementy architektury ogrodowej, odpowiednio zabezpieczone powinny słuzyć długo, a drewno dobrze łączy się z wieloma materiałami. Najpierw trzeba zrobić w posadzce odpowiednie stopy montażowe, do nich przykręcić słupki, między nie listwy i zrobić mały płotek sztachetowy, albo dać w poziomie deski, równolegle do podłoża, tylko z pionowych szybciej woda spływa więc są trwalsze, ale reguły nie ma. Drewno najlepiej kupować na tartaku, w sklepach i marketach ceny są kosmicznie wysokie, a za kilka kantówek i desek na tartaku dasz śmieszne pieniądze. jeśli nie chcesz drewna, mozna kupić gotową balustradę w markecie, z metalu czy nawet ze szkłem, ale to średnio pasuje do ogrodu. Kolejne wyjście to ozdobna, zamawiana na wymiar balustrada kuta z metalu, taka to juz bedzie na pokolenia i cena dużo wyższa. W drewnianej najdroższe będą jak zwykle drobiazgi wykończeniowe, czyli różne kule, uchwyty, zakończenia, narożniki itd.
Ania1313
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 sie 2017, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Balustrada

Post »

Ja mam taką balustrada stalową w ogrodzie, praktyka wygrała ;:131 : Obrazek mam ją z firmy Zmoderowano. bab...
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”