Jakie macie tunele foliowe i co w nich uprawiacie?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie macie tunele foliowe?

Post »

Tak, ale ja chcę podejrzeć również jak forumowicze zagospodarowali swoje tunele, a Ty nie?
Awatar użytkownika
darbo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1389
Od: 20 mar 2011, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Jakie macie tunele foliowe?

Post »

Ja mam opracowany system, zresztą widziałaś chyba ?
Pozdrawiam
Dariusz
Maciej87
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 7 mar 2017, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

Re: Jakie macie tunele foliowe?

Post »

Dwa ubiegłoroczne tunele foliowe (3 x 3,75 m), a w nich świeże i zdrowe pomidory.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie macie tunele foliowe?

Post »

Fajnie, ze temat odświeżony. Zakładając wątek miałam nadzieję, ze więcej osób będzie się chciało pochwalić swoimi tunelami, może temat wątku mało zachęcający?
Maciej87
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 7 mar 2017, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

Re: Jakie macie tunele foliowe?

Post »

Oczywiście, że to wdzięczny temat, zwłaszcza zimą, kiedy nie można nacieszyć oczu "ogrodową" zielenią :wink: Na zachętę podsyłam jeszcze zdjęcie chryzantem spod tunelu foliowego.


Obrazek
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Jakie macie tunele foliowe?

Post »

Ja mam 2 tunele po 18m2 każdy. Jeden metalowa konstrukcja z aledrogo, kolejny plastikowy z tego samego portalu.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie macie tunele foliowe?

Post »

Marcin, a ten z plastikową konstrukcją jak się spisuje? Nie porwał Ci go wiatr? Może jakieś specjalne mocowanie do gruntu zastosowałeś?
Wieruszew? Dobrze przeczytałam? ;:oj
Tam kiedyś mój tata kupił rozsadę malinowych pomidorów, były wspaniałe. Niestety nasiona się nie zachowały, to bylo w latach 80. Teraz szklarnie w Wieruszewie stoją chyba puste ?
W poszukiwaniu podobnej odmiany rozpuściłam wici po fo, miałam w ubiegłym roku sporo maliniakow.
Niestety żadna nie przypominała tamtej.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Jakie macie tunele foliowe?

Post »

Plastikowy kupiłem w ubiegłym roku jako używkę - zakotwiczony do ziemi był 10 prętami zbrojeniowymi długości około 1,2m zakończonych haczykiem na rurkę tunelu. Nie ma szansy by coś go ruszyło, pręty oczywiście zabrałem.
Jak najbardziej Wieruszów, i tunele w Wieruszowie są już 3 potężne tunele foliowe przyznam że nie wiedziałem co oni tam sadzą ostatnio widziałem zamówili całego tira ziemi na rozsadę. Czy nadal sadzą pomidory nie wiem, mogę wejść i zapytać czy mają nadal te same pomidory malinowe co 40 lat temu lub czy pamiętają nazwę tej odmiany;) Zapytaj Tatę czy mówimy o tym gospodarstwie nieopodal Podzamcza czy jakieś inne gospodarstwo ewentualnie podaj na PW przybliżoną lokalizację w Wieruszowie jestem średnio 2 razy dziennie, a nawet teraz jadę zawieźć córę na tańce.

Edit:
Ej, ej Wieruszew jest obok Konina a Wieruszów około 150 km na pd od Konina ;)
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie macie tunele foliowe?

Post »

No tak, Wieruszów...w komórce trochę małe literki są.
Ale z tego co piszesz to też uprawa towarowa tam była...i jest. :D
Zaraz poproszę administrację o rozszerzenie wątku o to co w tych tunelach jeszcze uprawiamy, będzie ciekawiej.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Jakie macie tunele foliowe?

Post »

Ja również dołączam do rozmowy :D Jak wrócę do domu to zaprezentuje swoje dwa tunele.
Jeden dość duży, drugi mały z piecykiem, w którym będą również rosły pomidory :heja
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Jakie macie tunele foliowe i co w nich uprawiacie?

Post »

Znalazłem wreszcie zdjęcie mniejszego tunelu. Wymiarów dokładnie nie znam, ale ma około 3 m długości. Jesienią zrobiłem w nim regały na rozsady, później będą zdemontowane . Posadzę w nim pomidory i może kilka papryk. Niedługo zmieniam folię - jest bardzo podarta.

Obrazek

A tu drugi tunel o długości około 7 m, szerokości nie pamiętam. Lepszego zdjęcia nie mam - z sezonu też nie :(

Obrazek

Po prawej stronie posadzę pomidory i troszkę bakłażanów. Po lewej papryki, większość krzaków to będzie Ożarowska :)
luis90
200p
200p
Posty: 250
Od: 8 maja 2016, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Jakie macie tunele foliowe i co w nich uprawiacie?

Post »

Zdenerwowałam się. Odkopałam zdjęcia tunelu z sezonu i sprzed sezonu. Ładnie opisałam co i jak i mi skasowało wszystko.

Dwa lata temu męska część domowników postawiła mi szklarnie ze starych okien, ma około 2,5m na 4, może 5m. i 1,8m wysokości w najwyższym punkcie, niestety zdjęcia mi zaginęły. Okazała się trochę za mała jak na potrzeby moje i mojej rodziny i pewnie musiałaby jednak wystarczyć gdyby nie mój tata który sprezentował mi stelaż tunelu 4mx12m(odkupił go za niewielkie pieniądze od sąsiadki, i jakieś 25 lat temu sam uprawiał w nim pomidory). Trzeba było dorobić dwa przęsła i naprawić jedno skrzydło drzwi, ale poza tym tylko do postawienia i zagospodarowania.
Obrazek

Obrazek
Zmieściłam w nim 7 rzędów, niestety posadziłam pomidory przy ściankach a na środku paprykę. Tragiczny w skutkach błąd. Kolejny to taka sama rozstawa dla papryki i pomidorów.

Obrazek
Efekty widać najlepiej tutaj.. :)

W tym roku planuję posadzić po dwa rzędy papryki od ścian, a część jednego pewnie zajmą ogórki i bakłażany, a na środku 3 rzędy pomidorów. Dwa na zbiór letni, a trzeci planuję wysiać i wysadzić ze 3,4 tygodnie później. Dodatkowo chcę sobię zaoszczędzić pracy i wyłożyć tunel agrotkaniną (tak jak zrobiła Ela ;) ) a pod nią rozłożę przewody do nawadniania.
Pozdrawiam, Ewa
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie macie tunele foliowe i co w nich uprawiacie?

Post »

To ja zaprezentuję jak mój pierwszy podfoliowy sezon wyglądał, kiedy rozsada podrosła. :D
Tak to wyglądało:
w tunelu o wymiarach 4/6m zmieściło się 89 krzaków pomidorów sadzonych w większości 2 na 1 czyli po 2 sadzonki prowadzone na 1 pęd obok siebie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Udała się również uprawa melonów, które były duże i smaczne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W kolejnym sezonie zmienił się całkowicie plan nasadzeń (rzędy w poprzek tunelu), a doszła papryka i bakłażany- to pokażę w kolejnym poście.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”