Giętarka do drutu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
zielonaplaneta
200p
200p
Posty: 389
Od: 7 gru 2014, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Giętarka do drutu

Post »

Georginia pisze:Mam prośbę,może ktoś się orientuje jaką giętarkę ,mogłabym kupić żeby wyginać drut w formie koła.Chciałabym zrobić stojaki do róż i powojników.Będę wdzięczna za podpowiedź.
Możesz to spokojnie zrobić na giętarce do strzemion, może został Ci taki wynalazek po budowie ?
Można na tym robić okrągłe strzemiona do okrągłych słupów.
Albo np. giętarka walcowa.
:wit
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Giętarka do drutu

Post »

Radku,masz rację podobno gdzie diabeł nie może to babę wyśle.

Jacku,spawarka w domu jest, tylko o te koła chodzi.Ale dzięki za propozycję jakby było trzeba to skorzystam a z żoną pewnie byśmy się dogadały jak ma ogrodniczą duszę. :lol: Znalazłam teraz na allegro giętarkę walcową za 480 zł.może wygiąć drut o grubości 18 mm.Może taka by była dobra. :?:

Zielonaplaneta,dzięki za podpowiedź,właśnie taka walcowa by chyba była dobra.Mówisz że takie koło o śr,50 cm gr.drutu12 mm można by było zrobić na takiej giętarce do strzemion :?:
zielonaplaneta
200p
200p
Posty: 389
Od: 7 gru 2014, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Giętarka do drutu

Post »

Dobre zamocowanie do solidnego stołu i odpowiednia dźwignia. Na koło o średnicy 50cm potrzebujesz 157cm pręta a na taki o średnicy 70cm potrzebujesz 220cm. liczone na styk bez milimetrów. Gniesz co np. centymetr o pewną wartość, i wyjdzie koło prawie że idealne. :wit


Usun. cyt, pomid.
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Giętarka do drutu

Post »

Mówisz o tej gientarce do strzemiączek. :?:
zielonaplaneta
200p
200p
Posty: 389
Od: 7 gru 2014, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Giętarka do drutu

Post »

Tak właśnie taką,są w różnych wielkościach. Ja mam do bednarki, chyba 8 mm max, później taką 14 mm max, i taką wielką do prętów zbrojeniowych. Musisz zobaczyć jaką masz, i jak jest odpowiednia to działaj, a jak nie to pożycz,kup,zdobądź siłą :twisted:
_fox_

Re: Giętarka do drutu

Post »

A może masz znajomego hydraulika ?? Giętarka do rur też może być przydatna.
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Giętarka do drutu

Post »

Alicjo czy zrobiłaś te kółka i ewentualnie na czym?.
Niedaleko mnie jest ślusarz który chce za kółko średnicy 35 cm z pręta gładkiego 8 mm 7-8 zł.
Pozdrawiam. Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”