Czym pomalować nową siatkę ocynkowaną ?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
aks
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 10 paź 2007, o 12:15
Lokalizacja: 3miasto

Czym pomalować nową siatkę ocynkowaną ?

Post »

Witam
Kilka tygodni temu załozyłem nową siatkę ocynkowaną i planuję posadzić żywopłot (z ligustru) i wtedy może być problem z jej pomalowaniem od strony żywopłotu.
Czy mogę juz teraz pomalować tą siatkę i jakiej farby najlepiej użyć?
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Post »

Przepraszam, ze mój post nie będzie odpowiedzią ale mnie zastanawia czemu ludzie tak bardzo chcą malowac siatkę ocynkowaną .... po ilu latach ona zaczyna rdzewieć - bo ja mam swoją już 3 lata i nie ma na razie nawet śladu, żeby miała ochotę rdzewieć - a może jest jakiś inny powód malowania siatki?
aks
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 10 paź 2007, o 12:15
Lokalizacja: 3miasto

Post »

sylwekw pisze:Przepraszam, ze mój post nie będzie odpowiedzią ale mnie zastanawia czemu ludzie tak bardzo chcą malowac siatkę ocynkowaną .... po ilu latach ona zaczyna rdzewieć - bo ja mam swoją już 3 lata i nie ma na razie nawet śladu, żeby miała ochotę rdzewieć - a może jest jakiś inny powód malowania siatki?
Jak wcześniej wspomniałem planuję posadzić żywopłot i po kilku latach może on skutecznie uniemożliwić pomalowanie/konserwację siatki.
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Do czasu kiedy urośnie Ci żywopłot, farba położona na nową siatkę ocynkowaą "zlezie" z niej kilkakrotnie.
Mietek.
patrycjusz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 3 paź 2007, o 20:14

Post »

zlezie :lol: ,ale to prawda szczegonie ze nie maluje sie swiezego ocynku to znaczy lepiej dac mu jakis czas na zewnatrz,bo inaczej farba zchodzi,to samo jest z pokryciami dachow
aks
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 10 paź 2007, o 12:15
Lokalizacja: 3miasto

Post »

patrycjusz pisze: lepiej dac mu jakis czas na zewnatrz
W takim razie po jakim czasie można ją pomalować? I czym?
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Część ogrodzenia ogrodu mam z siatki ocynkowanej, Jest załozona ponad trzy lata temu. Nie wykazuje żadnych oznak uszkodzeń powierzchni drutu, nie widzę więc powodu do jej malowania.

Na nowych powierzchniach ocynkowanych farba nie przylega dobrze i łatwo odpada. Przyjmuje się, że można takie powierzchnie malować po trzech latach użytkowania.
Mietek.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Część ogrodzenia działki też mam z siatki ocynkowanej. Założona została ponad 15 lat temu o nie wykazuje na razie żadnych oznak uszkodzeń.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
ewciaks
---
Posty: 462
Od: 14 lip 2007, o 09:12
Lokalizacja: K-Kożle

Post »

Siatki ocynkowanej nie polecałabym malować...Warstwa antykorozyjna położona na stalowym drucie matodą galwaniczną czyli jest około 10 mikronów - jest wystarczającym zabezpieczeniem...jeżeli nie będzie uszkodzeń mechanicznych długo...długo wytrzyma.....chyba, że kierują Tobą względy estetyczne i srebrny kolorek za ch......rę nie pasuje :D ....są farby specjalne do malowania powierzchni ocynkowanej, ale zastrzegam, że do tanich nie należą....jakieś 3-4 razy droższe od normalnych(aby był w miarę długotrwały efekt zabezpieczenia) ewentualnie malowanie proszkowe...ale to tylko jak siateczka niezamontowana..i tak samo dużo kaski przygotować...pozdrawiam
Regulamin zabrania linków bez zgody
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

ewciaks pisze:Siatki ocynkowanej nie polecałabym malować...Warstwa antykorozyjna położona na stalowym drucie matodą galwaniczną czyli jest około 10 mikronów - jest wystarczającym zabezpieczeniem...jeżeli nie będzie uszkodzeń mechanicznych długo...długo wytrzyma.....chyba, że kierują Tobą względy estetyczne i srebrny kolorek za ch......rę nie pasuje :D ....są farby specjalne do malowania powierzchni ocynkowanej, ale zastrzegam, że do tanich nie należą....jakieś 3-4 razy droższe od normalnych(aby był w miarę długotrwały efekt zabezpieczenia) ewentualnie malowanie proszkowe...ale to tylko jak siateczka niezamontowana..i tak samo dużo kaski przygotować...pozdrawiam
Zgadzam się całkowicie siatki ocynkowanej się nie maluje .Znajomy ma 9 lat i jak nowa .
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym pomalować nową siatkę ocynkowaną ?

Post »

Minią, a później farbą do stali. Ale najpierw trzeba usunąć pozostałości po cynkowaniu, w praktyce najłatwiej zostawić ją na rok i dopiero malować.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym pomalować nową siatkę ocynkowaną ?

Post »

Jeśli do kutrów to warto! Nie będziesz mieć pąkli na siatce gdy działkę zaleje morze! ;)
IMHO dobra farba zadziała, zwykła, ftalowa czy trochę lepiej działający na elementy pracujące chlorokauczuk.
Czegokolwiek byś używał, od przygotowania podłoża będzie zależeć czy będzie trwałe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”