Ptasie Gady!

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
WMV
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 3 maja 2006, o 08:06
Lokalizacja: Radzionków (Śląskie)

Ptasie Gady!

Post »

Z szkoły przyniosłem sadzonki sałaty nie nadające się do sadzenia w tunelach (praktykę i tunele mamy przy szkole) ze względów ekonomicznych potrzymałem je w doniczkach i wysadziłem wczoraj na działce otoczyłem sałatę siatką plastikowa z góry i zboków a ptaki zrobiły podkop poustrzykiwały mi sałatę równo z ziemią !! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: myślałem że to gryzonie ale w środku byly trójpalczaszte ptasie ślady wiem że kanarki lubią sałatę bo jednego miałem ale te dzikie ptaki !! I jeszcze podkop zrobiły!! Są w ogóle jeszcze jakieś skuteczne środki przeciw ptakom!! ?? :cry:
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja ze zjadaniem sałaty przez ptaki nigdy sie nie spotkałem. :cry:
WMV pisze:...Są w ogóle jeszcze jakieś skuteczne środki przeciw ptakom!! ?? :cry:
Zrób "stracha na wróble". To stary i sprawdzony sposób. Można też zawieszać płyty CD, dzwoneczki...
http://www.strykowski.net/krajobraz_fot ... le_619.php
Pozdrawiam Andrzej.
WMV
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 3 maja 2006, o 08:06
Lokalizacja: Radzionków (Śląskie)

Post »

co niby strach ma pomuc jak one pod plastikową siatką wygrzebały ziemię i się przecisły to stracha tym bardziej ominą chyba zrobię mały tunel foliowy 8) 8)
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Myślę że to nie ptaki zrobiły ten numer. A po śladach można pomylić się.
Ptaki nie sa na tyle inteligentne żeby robiły podkopy. Wszystko wskazuje że to jakieś ssaki. :roll:
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
WMV
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 3 maja 2006, o 08:06
Lokalizacja: Radzionków (Śląskie)

Post »

SSaki nie maja takich sladów przecież \|/ to tyły na pewno ptaki!! ale tak to zrobiły !! :cry: :cry:
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

WMV ja mam działkę od ponad 20 lat. Ptaków jest pełno od wróbli, sikorek do srok, jastrzębi... i nigdy ptaki nie dobrały mi się do sałaty. :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
WMV
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 3 maja 2006, o 08:06
Lokalizacja: Radzionków (Śląskie)

Post »

a możliwe żeby to były jaszczurki ?? Mój ojciec stwierdził że to ślady jaszczurek :P
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Jaszczurka zwinka bo taka występuje w ogrodach i na działkach zjada owady prostoskrzydłe, chrząszcze, wije, pająki, ślimaki i gąsienice. http://pl.wikipedia.org/wiki/Jaszczurka_zwinka
Pozdrawiam Andrzej.
marta74
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 8 maja 2006, o 19:53
Lokalizacja: Lublin

Post »

Ja też mam co roku ten sam problem z bażantami.Do tej pory jako odstraszacze najlepiej sprawdzały się sznurki albo nitki, którymi ogradzałam sałate.Można także poprzeplatac kilka nitek lub sznurków na całej grzadce.
marta
WMV
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 3 maja 2006, o 08:06
Lokalizacja: Radzionków (Śląskie)

Post »

One przekopały się lub przeszły przez plastikową siatkę sznurki nie pomogą :(
marta74
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 8 maja 2006, o 19:53
Lokalizacja: Lublin

Post »

Jeżeli są to faktycznie ptaki, to poprzeplatane na ukos sznurki lub nitki uniemożliwiają im wchodzenie w grządkę.Mam na myśli większe ptaki - tak jak u nas na działkach podstawowy problem stanowią bażanty.Ja sama tak robię.Chociaz w tym roku posadziłam sałatę i kapustę ale dopiero po przeczytaniu postu przypomniałam sobie o zabezpieczeniu roślinek.Wczoraj byłam na działce- jedna kapusta wyrwana i kilka sałat, porozciągalam sznurki.Jutro zobaczę czy poskutkowało.
marta
WMV
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 3 maja 2006, o 08:06
Lokalizacja: Radzionków (Śląskie)

Post »

Widzisz moje zirytowanie tym fatkem jednak tez stało sie pomocne bo ci przypomniało nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”