Jeż w ogrodzie.Kochajmy jeże.Jak go zaprosić do ogrodu/

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
malentas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 7 paź 2007, o 19:09
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Witajcie!
Ja też lubię jeże.
Powiedzcie mi co mogę zrobić, żeby zamieszkały u mnie w ogrodzie. Mam chyba dobre dla nich warunki, sterty liści przygotowane, dużo miejsc, gdzie pies nie grasuje, las jest blisko.
A jakoś ich nie ma...
:)
Awatar użytkownika
cynia
200p
200p
Posty: 326
Od: 26 lis 2008, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kieleckie/łódzkie

Post »

Popieram sama lubię zwierzęta miałam kiedyś na wychowaniu małe jeżyki bo matkę rozjechał samochód a maluchy przyszły pod drzwi domu bo była karma dla psa w misce i ją skubały, wychowywałam przez dwa miesiące a potem poszły na wolność. Trudno się było z nimi rozstać ale to zwierzątka natury i tam jest ich miejsce. :D :D :D
One tak tupią głośno, chowają sie do butów, tam lubią pospać.
Nie dawajcie im mleka, ich żołądki bardzo źle to znoszą ( a i sprzątania jest sporo)
Pozdrawia cynia
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Kiedyś syn przyniósł jeża do domu. Ja akurat przeczytałam w jakiejś starej książce, że jeże są nieochędożne. I rzeczywiście! Potwierdziło się. Szybciutko go wyniósł tam, skąd zabrał.
Wiadomo, są bardzo pożyteczne, ale nie nadają się do hodowania w domu. A zdjęcia są przecudne, nie wiedziałam,że mogą być w tylu kolorach.
Waleria
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Waleria pisze:... jeże są nieochędożne.


O jeżuuuu!!!!Co to znaczy Walerio :shock:

Ostatnio w moim domu jeż gościł wiosną ...spędził jak zawsze jedna noc.
Dzieciom nie da się tak w jednej chwili pewnych rzeczy wytłumaczyć,ale juz po nocy córeńka wiedziala o co chodzi.
Całą noc jeż tłukł sie po mieszkaniu ,tupał i obijał o meble a rano córka miała pełne ręce roboty hihihi.
Teraz podglądamy jeże w ogrodzie...wystarcza nam radość,że wreszcie są u nas... w miejskim ogródku
Przyszły niewiadomo skąd ale dopiero po pewnym czasie od zagospodarowania ogrodu ....
więc malentas ...czekaj spokojnie ...przyjdą i do Ciebie .
A to jeden z moich własnych jeżyków hihi

Obrazek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
malentas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 7 paź 2007, o 19:09
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Waleria pisze:... jeże są nieochędożne.

hehehe, też bym chciała wiedzieć, co to oznacza dla jeży.
:)
KaRo pisze:więc malentas ...czekaj spokojnie ...przyjdą i do Ciebie .
A to jeden z moich własnych jeżyków hihi
Dzięki KaRo, ze dajesz mi nadzieję. Poczekam cierpliwie, może i u mnie zamieszka taki piękniaczek, jak Twój.
:)
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Do mnie też przychodzą! :D
Zamieszczałam już gdzieś to zdjęcie na forum (mam ich kilka, ale inne są mniej udane) ale ten na zdjęciu tak słodko patrzy, że nie mogę się powstrzymać i wkleję je też tutaj! Ja też uwielbiam jeże. W nocy słychać jak piszczą! :lol:

Obrazek
Awatar użytkownika
Monika76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1434
Od: 10 wrz 2007, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Któregoś dnia latem, wracałam z mężem z działki.
Jechaliśmy na rowerach małą, osiedlową uliczką, za nami jechał samochód.
W pewnym momencie zauważyłam, że po ulicy idzie jeżyk.
Zeskoczyłam z roweru i zaczęłam krzyczeć : " zatrzymać się jeżyk idzie ".
Samochód, który za nami jechał, prowadziła młoda dziewczyna, zatrzymał się, dziewczyna pokazała rękoma: ok. ok spokojnie.
Mąż wziął jeżyka i przeniósł go za ogrodzenie.
Wielokrotnie widziałam jeże, które zginęły pod kołami samochodu i dlatego cieszę się, że udało nam się uratować chociaż jednego, one są takie urocze i pożyteczne. :)
U Moniki - cz. 1, cz. 2
Gdy życie ofiaruje Ci cytryny, zrób z nich lemoniadę.
Awatar użytkownika
Malkar
500p
500p
Posty: 561
Od: 27 sty 2007, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ślask, gmina Zebrzydowice

Post »

Malentas- nie martw się. One na pewno gdzieś są w Twoim ogrodzie. Problem w tym, że prowadzimy zasadniczo różny tryb życia- my działamy w dzień a jeże w nocy. Przeważnie przypadkowo dowiadujemy się, że jeże jednak mieszkają u nas.
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Jeże są słodkie, od kilku lat mam na działce kilka sztuk, u nas mieszkają w stogu, w słomie, u mojej cioci w szopie, wieczorami gdy wychodzimy z psem czasem je spotykamy, nawet pies im nie przeszkadza, cieszę się, że podoba im się u nas.
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

.bardzo bym chciał żeby zamieszkały u mnie na działce..to bardzo sympatyczne zwierzęta..
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Jeże z uwagi na system obronny kolców są rzadkimi nosicielami wścieklizny. Musiałby go zarażony zwierz ugryźć w brzuch a to jest bardzo utrudnione.
Jednak nie znaczy to aby brać jeża ochoczo w dłonie.

coś z blogu:
http://blog.tenbit.pl/wszystkie_zwierzaki/str.2

Powoli nadchodzi zima, pomyślcie czy możecie pomóc jeżom!
...bardzo chętnie jedzą puszkowane pokarmy dla psów i kotów. Lubią gotowanego kurczaka, a od czasu do czasu można im podać kawalątek ryby. Pokarm jeża nie może zawierać żadnych przypraw (nawet soli). Można podawać mu płucka, wątrobę i serca drobiowe lub cielęce (zarówno gotowane jak i surowe). Do picia należy podawać jeżowi wodę o teperaturze pokojowej. Nie wolno dawać mu mleka. Mleko krowie zawiera dużo laktozy, której dorosły jeż nie trawi i może się rozchorować.
Jakub . . . . .
Małgoś
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 13 wrz 2006, o 11:31
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Jeże są cudowne.Ostatnio uratowaliśmy takiego jednego włóczykija,który wbrew sobie :wink: znalazł się w głębokim dole. :lol:
-----------------
Małgoś
old_I-s
200p
200p
Posty: 269
Od: 7 paź 2007, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Kiedyś dawno temu złapałam takiego słodkiego jeżyka ,przyniosłam na chwilę do domu aby pokazać maluchom.Dzieci uradowane widokiem jeża,a ja przerażona pchłami, które na sobie miał.Przecież to biedne zwierze nie ma jak się podrapać. :cry:
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”