Koza do ogrzania domku

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: żeliwna koza do ogrzania domku

Post »

Melduję, że mam nową dziurę w kominie - ok. 1 m wyżej. Rury mają w sumie ok. 2 m. W kominie zamontowany żeliwny szyber. Przez jeden dzień paliłam tylko drewnem, było cieplej, ale drewno i tak szybko się spalało. Następnego dnia raz zasypałam węglem, który cały dzień się spalał i temperatura poszybowała w górę. Jest dobrze!
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
majreg
200p
200p
Posty: 447
Od: 11 maja 2015, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: żeliwna koza do ogrzania domku

Post »

Może ktoś mi tu pomoże? Nie chciałam już zakładać nowego wątku, więc pomyślałam, że może zapodam swój temat tutaj.
Mam na działce domek murowany, ok. 40mkw, jest ocieplony, ale niestety nie mam w nim ogrzewania. Miałam podłogowe, elektryczne ale po zalaniu przestało działać. Chciałabym ten domek udostępnić na zimę bezdomnej kobiecie i mam problem z tym, jak go możliwie tanio ogrzać. Elektryczne piecyki odpadają, za duży koszt. Są jakieś promienniki na butlę gazową, ale spotkałam się z opinią, że nie mogą stanowić wyłącznego ogrzewania, gdyż przy zbyt niskich temp. może zamarzać reduktor. Czy są jeszcze jakieś inne możliwości?
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie ;:180 .
Awatar użytkownika
zenmach
200p
200p
Posty: 439
Od: 11 lip 2011, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Górny Sląsk / Przyszowice

Re: żeliwna koza do ogrzania domku

Post »

Ciężka sprawa, jak nie ma komina i węglowe ogrzewanie odpada.
Promienniki gazowe odpadają ponieważ nie mogą być stosowane w zamknietych pomieszczeniach. do pomieszczeń zamkniętych sa piecyki katalityczne ale spalanie gazu wydziela dużo wilgoci i na dłuższą metę nie polecam.
majreg
200p
200p
Posty: 447
Od: 11 maja 2015, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: żeliwna koza do ogrzania domku

Post »

A piecyki na naftę? Czy one mogą stanowić wyłączne ogrzewanie ? Mają też jakieś mankamenty czy przeciwskazania?
Awatar użytkownika
zenmach
200p
200p
Posty: 439
Od: 11 lip 2011, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Górny Sląsk / Przyszowice

Re: żeliwna koza do ogrzania domku

Post »

Używałem i też wilgoć,krople spadały z sufitu.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Koza do ogrzania domku

Post »

Pozostaje koza lub piecyk gazowy i zrobienie odprowadzenia spalin. np. rura kominowa w osłonie na ścianie zewnętrznej budynku. Wówczas wyjście przez ścianę.
Awatar użytkownika
zenmach
200p
200p
Posty: 439
Od: 11 lip 2011, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Górny Sląsk / Przyszowice

Re: Koza do ogrzania domku

Post »

Chyba tylko koza, prosta obsługa dla starszej osoby i ekonomia w tym przypadku najlepsza.
majreg
200p
200p
Posty: 447
Od: 11 maja 2015, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Koza do ogrzania domku

Post »

Jasne, dziękuję bardzo ;:196 . Piecyk gazowy też podobno powoduje powstanie wilgoci. Czyli jeśli koza i odprowadzenie na zewn. budynku to bez męskiej pomocy się nie obejdzie, a takiej własnie nie mamy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”