Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

miachlbyk pisze: Porównania do jakiegoś Gów.....nego Husara są troszkę nie na miejscu bo to całkiem inna maszyna,to żę ty dałeś się nabić w to cudo techniki wcale nie znaczy że możesz się mścić na innych,zobacz najpierw te kosiarki,dotknij,i dopiero oceniaj
I po co się od razu rzucać :) Po pierwsze nie ja się dałem nabić, ale ktoś z rodziny i Ja teraz muszę się męczyć. Sam bym nic w tej półce cenowej nie kupił :D A skoro Twoje doświadczenie z serwisowania Worlda jest pozytywne, to się przecież nie będę spierać. Nie jestem serwisantem zawodowym, a wyraziłem tylko swoje zdanie. Rzuciło mi się tylko w oczy podobieństwo wielu elementów i tyle :wink:
Także skoro zarówno Ama jak i miachlbyk polecają Worlda, to go bierz i dbaj to posłuży :wink:
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Wcale się nie rzucam tylko stwierdzam fakt,może za mocno napisałem i tak to wygląda ale myślę że to nie ma większego znaczenia,ważne jest aby wybrać dobry sprzęt
wiwon
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 6 kwie 2017, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

no to może jakaś inna propozycja urządzenia z silnikiem 675+, nożem 50+ bez napędu tak do 2000zł?
wiwon
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 6 kwie 2017, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

,,,oczywiście to coś musiałoby być dobrą alternatywą dla World GRB 530P HW :)
doc_kr
200p
200p
Posty: 210
Od: 5 kwie 2012, o 01:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Ojcowa

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Pewien mój znajomy do koszenia 50-arowej łąki zainwestował w... sąsiada. Za cenę dobrej kosiarki ma 2 sezony koszenia tradycyjną kosą. Trawa zdrowa, żyjątka w trawie również, sąsiad zadowolony. Kosa nie emituje zanieczyszczeń, a hałas jest tylko przy klepaniu :)
wiwon
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 6 kwie 2017, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

gdybym miał trawę typu boisko, to mógłbym jej krojenie oddać w cudze ręce, ale mam taką (wiele punktów do omijania), że jej koszenie wymaga najwyższej staranności, czego nikt obcy mi nie zapewni.
estor
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 7 kwie 2017, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Witam potrzebuje kosiarkę na 300-400 m2 prosty teren trochę drzewek, do tej pory używałem Alco classic 46 z napędem lekko 10lat, chciałem coś bez napędu w miarę lekkiego , zaczełem przeglądać oferty mysle coś sprawdzonego na B&S używanego , teraz znalałem ofertę alco na ich silniku Classic-4-66-P-A-EDITION zmoderowano, reg.,par. 4.8/mod. czy to jest warte kupna, budżet max 800-900 zł.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Ta kosiarka spokojnie ci wystarczy,nie duża,zwrotna taka jakiej potrzebujesz
wiwon
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 6 kwie 2017, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

"no to może jakaś inna propozycja urządzenia z silnikiem 675+, nożem 50+ bez napędu tak do 2000zł?" - czy mam rozumieć, że to już koniec tematu?
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

jaro710j pisze: Viking mi się podoba ze względu na:
- kształt decka,
- pewność dostępu do serwisu (stihl),
- jednoczęściową rączkę (wyjmowanie kosza jednym ruchem).

Nie wiem AmaPoland o co Ci chodzi z ceną, bo ja wszędzie widzę ok.1500 , a na stronie ( http://www.stihl.pl/Produkty-VIKING/Kos ... B-253.aspx ) twierdzą, że jest bez napędu.
Szanuję Twoje zdanie Ama, bo znasz się i zajmujesz tym profesjonalnie, ale ja czegoś choć trochę podobnego do swojego chińczyka nie życzyłbym najgorszemu wrogowi :wink:
Oj każde zdanie należy szanować :wink: Pracowałem w punkcie Stihla i byłem pod dużym wrażeniem tych maszyn. Jak estetycznie można poprowadzić kable i jak silna może być maszyna, która nie ma metalowego korpusu?! Vikingi są drogie ale warte swojej ceny. Te małe bączki z metalowym dekiem tnącym niestety są zieloną kopią innych małych baczków z metalowym dekiem tnącym. To się niczym szczególnym nie wyróżnia, nie pracuje lepiej, nie jest silniejsze ani wytrzymalsze - po prostu więcej kosztuje bo zielone i z napisem Viking. Dlatego tych maszyn nie polecam bo można mieć alternatywę w takiej maszynie a i również mieć lepszą w takiej cenie.
wiwon pisze:"no to może jakaś inna propozycja urządzenia z silnikiem 675+, nożem 50+ bez napędu tak do 2000zł?" - czy mam rozumieć, że to już koniec tematu?
Masz dwie opinie za Wordem i jedna, która mówi "bądź ostrożny". Idealnym rozwiązaniem by było gdybyś tę maszynę kupił stacjonarnie. Dostaniesz to co polecane a przez zakupem obejrzysz sobie kosiarkę i sam ocenisz, czy chcesz nią pracować :) Do tego serwis... temat wałkowany bez końca.
Jak chcesz pociągnąć dalej temat to odwiedź kilka punktów ogrodniczych i dowiedz się co oferuje Ci lokalny rynek. Wrzuć tutaj i porozmawiamy sobie co możesz z tego wybrać :)
wiwon
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 6 kwie 2017, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

wielkie dzięki za obszerne wsparcie merytoryczne wszystkim wypowiadającym się w moim temacie. W Łodzi niestety stacjonarnie Worlda nie kupię, ale serwis jest. Vikinga mam bliziutko i sklep i serwis, ale chyba jednak ten World?
Smolek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 18 paź 2016, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Ja również dziękuję za pomoc,
AL-KO Classic 5.16 VS-B Plus Speed Control zamówiony.
Po pierwszych koszeniach zdam relację :)
estor
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 7 kwie 2017, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

a coś takiego CASTELGARDEN XC 48 GW4 lub WOLF GARTEN S 4200 obie po 900 żł
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”