Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jan_kow
100p
100p
Posty: 100
Od: 19 maja 2016, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jasło

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

mmtw pisze:Osobiście nie szedłbym w używki. Silniki kosiarek są policzone na żywotność 200-500rbh (informacje od moich lokalnych serwisów/sprzedawców). Prowadząc działalność usługową taki wynik śmiało można w 1 sezon zrobić. Można więc się łatwo domyślić, ile roboczogodzin ma przepracowane zdecydowana większość kosiarek na rynku wtórnym. Jak myślisz, ile lat dłużej niż nowy Chińczyk popracuje taka używka u Ciebie?
Mam dylemat z zakupem silnika do traktorka "Stiga Villa". Stary B$S. rozleciał się i trzeba coś do ramy włożyć .Rozważam zakup starszego silnia ok.15HP obecny miał 12,5HP. jak na moje potrzeby a więc areał i konfiguracje terenu taka jednostka jest za słaba.Coraz bardziej się miotam czy jednak wkładać starszy silnik o nieznanym zużyciu czy zakupić nowy 15HP Loncin,który jest w cenie 2400zł. i trzy lata gwarancji. Za starszy silnik o podobnej mocy i nieznanym zużyciu trzeba zapłacić ok, 1400zł.
Czytając cytowany post nabieram coraz większych wątpliwości co do zakupu starego silnika. ;:202
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Zobacz ile kosztują nowe silniki B&S a wtedy będziesz miał porównanie
pzzg
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 5 maja 2013, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Gora

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Artos pisze:No niestety na obecną chwilę stać mnie jedynie na takie sprzęty :wink: Rozważę w takim razie może jakieś markowe używki ewentualnie jeszcze ten Victus :wink:
Ja mam Victusa chyba VSP48L65 (950zl dałem), 3 sezon zaczeliśmy razem i złego słowa powiedzieć nie mogę. Tylko pierwszy sezon dbałem o nią jak należy, teraz tylko olej i czyszczenie raz kiedyś, śmiga elegancko a loncin robi swoje.
Awatar użytkownika
jan_kow
100p
100p
Posty: 100
Od: 19 maja 2016, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jasło

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

miachlbyk pisze:Zobacz ile kosztują nowe silniki B&S a wtedy będziesz miał porównanie
Podobna moc i taka sama cena,ale czy obecne silniki B$S. mają jeszcze tą jakość jak wcześniej?
Opinie są różne,większość montowana jest w Chinach. Przyglądam się Loncin ponieważ dużo jest pozytywnych opinii na temat ich sprawności przy kosiarkach. Nie wiem jednak jak spisują się silniki o większej mocy,które napędzają traktorki. :?:
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Jeżeli moc jest i cena jest bardzo podobna to jednak brał bym B&S
mmtw
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 7 cze 2017, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: GDA

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

jan_kow pisze:(...)czy (...) wkładać starszy silnik o nieznanym zużyciu czy zakupić nowy 15HP Loncin,który jest w cenie 2400zł. i trzy lata gwarancji. Za starszy silnik o podobnej mocy i nieznanym zużyciu trzeba zapłacić ok, 1400zł.
200-500rbh dotyczy silników kosiarek za 1000-2000zł. Zapewne kosiarki za 4000-6000zł mają trochę trwalsze silniki. Traktorki powinny też być liczone na większą trwałość (choć pewnie nie te za 7000zł). Tak czy siak zastanów się w jakiej sytuacji ktoś sprzedaje silnik? Czy ktoś bierze sprawny silnik z kosiarki, wymontowuje go i sprzedaje? Po co? Ty byś tak zrobił? Gdyby używany kosztował 200-300zł to można kupić używany. Ale jak używany o niewiadomej przeszłości kosztuje 60% ceny nowego, z 3-letnią gwarancją to chyba wybór jest prosty.
B&S czy Loncin? Wziąłbym ten, którego gwarancja jest więcej warta. Niestety nie wiem, który to :/
Awatar użytkownika
jan_kow
100p
100p
Posty: 100
Od: 19 maja 2016, o 11:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jasło

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Dziękuję kol. za odzew i merytoryczne uwagi.
Co do wyboru, nowy silnik czy stary to już wiem,że lepiej nowy bo jak piszecie kupując starszy silnik o nieznanej historii można nabić się w butelkę za niemałe pieniądze.
Większość jednostek napędowych sprowadzane jest z Niemiec a znając zasobność ich portfeli to oni nie pieszczą swoich traktorków.
Dzisiaj oddałem kosiarkę do trawy z napędem "Cub Cadet " do przeglądu gwarancyjnego do firmy "Polchimet" w Krośnie i rozmawiałem z mechanikami na temat porównań i wyboru pomiędzy silnikami B$S i Loncin.
Z informacji które mi udzielono to elementy w silniku B$S są wykonane z aluminium a w Loncin z części żeliwnych co przemawia za tą właśnie wersją biorąc pod uwagę dłuższą żywotność i wytrzymałość części z tego materiału.
Mam teren o różnej konfiguracji więc panowie doradzili zakup silnika z pompą oleju,ale jak patrzę na wszelkie aukcje i oferty firm to z świeczką szukać takich wersji o mocy która mnie interesuje. :idea:
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Pamiętaj że to żeliwo jest chińskie,może trochę ironizuje ale w kosiarkach z silnikami loncin koła zamachowe są żeliwne a jednak pękają,ja bym wolał nawet dołożyć parę stówek i kupić B&S,trzeba również mieć na uwadze którą wersję silnika omawiamy bo w tej chwili poruszamy się w ciemno
wabik222
50p
50p
Posty: 69
Od: 21 maja 2013, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Witam ponownie, nadal mam dylemat jaką kosiarkę kupić do równego trawnika 800m a przyszłości jeszcze pole z chwastami 2000 m2, szerokość robocza min 50cm. Byłem w serwisach i widziałem parę kosiarek i nie wiem już na jaką się zdecydować.Do wyboru:
-Oleo Mac Gv53 tk allroad 4- 1550zł cena bardzo atrakcyjna i jakość nie najgorsza jednak kosz na trawę nie wygląda na solidny (czy ktoś miał z nim problem)
-World GTM lub GRB z B&S 675 -1800 zł
-Weibang WB536 silnik Kohler xt775 ok 2000zł to już widać że kosiarka wygląda na bardzo solidną i jest dużo lepiej wyważona w porównaniu do poprzednich i najbardziej mi sie póki co podoba
-Weibang WB536 z silnikiem B&S 675EX z 2 stopniowym napędem(czy ten zmienny napęd to taka mocno przydatna opcja?Chodzi o to że kobieta też będzie używała kosiarki a waga 45kg to nie mało)
-czy lepiej dorzucić kasę i kupić Weibanga WB507SCV silnik loncin i wał kardana z 3 st regulacją prędkości napędu ale to już ponad 2300zł

Ale już dobijam do ceny jakiejś Alko Highline ze zmiennym napędem Vario Speed. Co według was jest najlepszym wyborem? Nadmienię że w jednym z serwisów w Lublinie od razu zaproponowali mi kosiarki Weibanga chociaż pojechałem aby obejrzeć Worlda.
poczatkujacy31
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 cze 2017, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Czy może ktoś z forumowiczów zatwierdzić bądź odrzucić mój wybór?:-)
firma: HUSAR
silnik: BRIGGS&STRATTON 675 SERIES exi
moc: 6KM
szerokość koszenia: 53 cm
napęd na tylne koła: tak
cena: 1400 zł na alledrogo
Przeznaczenie: trawnik o powierzchni do 5 arów, dosyć nierówny (w tym przydrożny rów), z możliwością trafienia na kamyk.
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Mam Husara z 2011 z tym samym silnikiem i raczej nie polecam tej firmy. Jeśli chodzi o silnik to jest to bardzo dobry wybór, ale reszta to już chińska jakość.
wabik222
50p
50p
Posty: 69
Od: 21 maja 2013, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

A możecie mi powiedzieć co to za producent tej kosiarki GRIZZLY Kosiarka spalinowa z napędem
GRK BRM56-161BSA Quattro? To też jakiś chinol?
wabik222
50p
50p
Posty: 69
Od: 21 maja 2013, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

A co powiecie na kosiarkę active model jakiś serii 4000 z silnikiem b&s serii 575 4.5 km szerokosc koszenia 48cm,widziałem ją dziś w serwisie za 1620zł i jest bardzo lekka 27 kg (wygodne manewrowanie). Czy ten silnik nie będzie za słaby do tej kosiarki? Teraz moja elektryczna 38cm 1.6KW czasem zwalnia przy gęstej trawie i nie napełnia wtedy kosza dobrze bo sie zapycha.Nie mogę jej znaleźć nigdzie w necie.
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”