Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Prócz pierwszego pomysłu, zresztą porzuconego, o kosiarce bębnowej, ręcznej, nie pisałam o niczym innym niż kosa spalinowa, co jest ujęte jasno, słowami "kosa spalinowa", nie można tego rozumieć inaczej, więc nie wiem, dlaczego pisałeś do mnie o kosiarce?

Ja nie pisałam raz o jednym, raz o drugim, a konsekwentnie tylko o kosie.
Kosa, to kosa, po co mieszać?
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Wątek jest o kosiarkach więc po co mieszać ?? Tu można sobie o kosach popisać http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=5&t=76095
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Rzeczywiście - o niedrogich, zatem Tu pytałam o niedrogą kosiarkę, tu doradzono mi kosę, więc tu odpowiedziałam.

Oczywiście teraz się przeniosę.
Dziękuję za link i pozdrawiam serdecznie wszystkich.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

kurt-eczka sam się już w tym wszystkim pogubiłem,aż mi kredki z tornistra wypadły z wrażenia,myślałem o czy innym czytałem co innego a pisałem jeszcze inaczej ;:14
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

abcd123 pisze:Dzień dobry wszystkim posiadaczom mniejszego/większego kawałka ogródka. Jako szczęśliwy posiadacz własnego kawałka ziemi zawitałem na forum wczoraj, po tygodniu wertowania katalogów, oglądania filmów i na żywo, w poszukiwaniu optymalnej partnerki (=kosiarki) na najbliższe lata. I co już myślałem, że to właśnie "ta" znajdywałem godną konkurentkę. Przeczytałem (a jakże) ze 30 stron tego wątku wstecz i zdając się na Wasze doświadczenia proszę o radę:
- trawnik 2000m2 (planowanie ogrodu za rok, teren roboczy zatem trochę się zmniejszy), płaski
- do zestawienia wybrałem :

1) McCulloch m56-190awfpx (honda 190cm3, cięcie 56cm, mały kosz)

2) Makita plm 5114 (alumunium, B&S750- KoBaMix na yotube miał zastrzeżenia do tego silnika)

3) Husquarna lc356v (honda, cięcie 56cm, brak łożyskowania tylnych kółek)

4) Al-Ko Highline 527vs (silnik 3l gwar., B&S 675- sprawdzony, duży kosz, ale zdaje się KoBaMix mówił, że mulczowanie słabe, miękki wał, miękki nóż)

5) Weibang 537scv (loncin 190cm3, wał Kardana, regulacja uchwytu świetnie rozwiązana, wygląda solidnie, ale przy próbie włożenia zastawki do mulczowania okazało się, że nie można jej dopasować !, mimo to sprzedawca polecał bardziej niż stojącą obok husquarnę )

6) Ryobi 53190sv (w porównaniu do poprzedniej wygląda jak zabawka, Subaru 190cm3 z łańcuszkiem rozrządu, z 3l gwarancją, najtańsza 1750zł, kolega kupił niedawno i jest zadowolony, ale serwisów jak na lakarstwo i nie znalazłem opinii na jej temat)

7) Egzotyka Greenworks G-MAX 3w1 80 V (akumulator, na papierze wygląda ciekawie, poza tym same niewiadome)

serwis na miejscu 1, 3, 4, niedaleko 5

Z góry dziękuję za cenne uwagi, Marcin
Mcculloch i Makita Out,Ryobi również,jakiś Greenworks jeszcze szybciej Out,Husqvarnę bym brał po uwagę jak cena była by jakieś 800-900zł niższa bo nie jest warta tej ceny

AL-KO lub ten Chiński Weibang,AL-KO masz obudowę Highline,mulczowanie działa i wał nie jest miękki,Weibang to taki tłuk to orania,wał a właściwie wałek kardana to dopiero wyjdzie za jakiś czas,niestety jest to mało solidne i z chińskiej stali,co z tym będzie i jak to bedzie działało dopiero wyjdzie w końcu ktoś je kupić musi i sam sprawdzić na własnej skórze,powiem tak jak masz ten trawnik w miarę zadbany to AL-KO jak wertepy to Weibang lub World albo jeszcze masz świetne kosiarki Active model 5400SB które biją poprzednie wymienione
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

maryann pisze:To i ja się tu podepnę, bo jestem na kupnie spalinówki (...)myślę o czymś lekkim - jest szans na 20-25 kilo? Ogród raczej nie malutki i bardzo dużo kręcenia. Co podpowiecie?
Kompletnie nie wiem w czym wybierać... Spalinówa musi być ciężka?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
wabik222
50p
50p
Posty: 69
Od: 21 maja 2013, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Ja ostatnio w serwisie oglądałem kosiarkę Active która ważyła tylko 27kg z 48cm szer cięcia i powiem że manewrowanie nią było bardzo łatwe. Tylko silnik mi nie pasował B&S 575.
Matifcb
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 14 cze 2016, o 23:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

kolezanki i koledzy wciaz mam problem z moja kosiarka. Musze za kazdym razem przy pierwszym uzyciu wstrzyknac w miejsce swiecy z 1ml benzyny.. inaczej nie odpali. Jak juz ja zgasze to odpali po np minucie czy dwoch ale jak postoi 30min to juz znowu strzykawka w miejsce swiecy zaplonowej idzie... Odkrecilem chyba gaznik taki zbiorniczek metalowy w ktorym troche benzyny bylo ale jest on bardzo czysty..Nie wiem gdzie moze byc zanieczyszczone miejsce ktore sketecznie unieruchamia kosiarke.. zrobilem pare zdjec moze kogos nakieruja.

Nie chce do serwisu dawac ktory mam 40km od dzialki i musialbym kosiarke ze soba pakowac. jeśli to tylko przeczyszczenie moze jakiegos miejsca. Z seugiej strony dzwonilem do serwisu Oleo Mac w Bydgoszczy i przez 10 prob przez 3 dni ani razu nikt nie odebral nawet telefonu..


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Przeglądnij drogę paliwa od zbiornika do gaźnika "czy paliwo przepływa " , tam gdzie zaznaczyłeś w gaźniku na czerwono biały pływak , po między pływakiem " od dołu " jest wkręcona dysza wykręć i przeczyść jeśli coś ją blokuje .
Odpalasz na ssaniu ?
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

A załączanie ssania działa ? Jak włączasz to przymyka gardziel gaźnika ? Czyszczenie gaźnika to nie tylko czyszczenie zbiorniczka, ale przede wszystkim dysz i kanałków. Ile lat ma kosiarka ? W nowej przecież gaźnik nie będzie zanieczyszczony, chyba że brudną benzynę wlałeś w co wątpię :D Jaki jest kolor świecy ? Może jest gaźnik nie wyregulowany i dlatego nie pali. Bo pływak pewnie działa, bo po odpaleniu by gasła.


Edit: Te posty 3 powinny być w Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu. Pomoc techniczna :wink:
Matifcb
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 14 cze 2016, o 23:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

tak oczywiscie odpalam na ssaniu. 1 sezon ma kosiarka, tyle ze zostawilem chyba paliwo na zime w niej i wyparowalo cale paliwo, benzyna kupowana na orlenie. Swieca byla czysta a i tak ja na poczatku druciakierm lekko potraktowalem, choc sprawdzalem daje iskre wszystko z nia ok sie wydawalo. Tylko ten maly szczegol wlewania przed pierwszym uzyciem wlasnie w jej gniazdo tego 1 ml paliwa..

co do regulacji gaznika itp nic nie ruszalem tylko na poczatku sezonu nie chciala odpalic odrazu. Wydaje mi sie ze nie bylo tam nic krecone a dzialala jak nowa ( bo byla nowa ) sezon wczesniej..
Awatar użytkownika
TomeczekBBS
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 7 maja 2017, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Jak rodzina boi się prądu to może warto zainwestować w kosę na baterię? Wiesz, wcale spalinowa nie musi mieć dużo większej mocy. A tak pracuje się wygodniej, nie musisz martwć się o paliwo, tylko pamiętać o naładowaniu baterii. Tesla wśród kos :P
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Jak masz 15 min koszenia niezbyt wysokiej trawy to czego nie. Ale do wszystkiego innego akumulator to porażka :D
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”