Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Matifcb
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 14 cze 2016, o 23:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

leszeg pisze:Wstrzyknij trochę paliwa bezpośrednio do cylindra i sprawdź czy zapali na chwilę. Jeśli zapali to może być to problem z dostarczaniem paliwa do silnika (np. brudny gaźnik). Jeśli nie pali to sprawdź jeszcze raz świecę, kompresję itd.
Super Dzięki 1ml benzyny I za pierwszym razem poszlo
Ireneusz72
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 maja 2017, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Dzień dobry,
Jestem nowym forumowiczem więc na początek pragnę się przedstawić.
Szukam kosiarki do ogrodu około 700m2. Ogród częściowo porośnięty krzakami i drzewkami, w tym ogródek skalny. Co oznacza, że kosiarką trzeba będzie wjeżdżać także w trudno dostępne miejsca. Jako, że głównym użytkownikiem sprzętu będzie moja żona, kosiarka musi być niezbyt ciężka i łatwo się prowadzić, ponadto nie powinna sprawiać większego problemu z uruchomieniem i obsługą. Nie wiem czy kosiarka z napędem sprawdzi się w naszym ogródku. Dlatego zastanawiam się nad kosiarką akumulatorową, elektryczna z przewodem absolutnie nie wchodzi w rachubę (kiedyś taką mieliśmy i żona przecięła nią przewód). Znalazłem taką oto kosiarkę: Viking MA 443 C (z akumulatorem AP 300 i ładowarką AL 300) + AMK 043 w cenie 2999zł. Czy ktoś z forumowiczów miał doświadczenia z kosiarkami akumulatorowymi, najlepiej z tym lub podobnym modelem? Jak sprawdzają się baterie w takich kosiarkach, czy po 2-3 sezonach nie będę musiał kupić nowego akumulatorka; koszt około 850zł na dzisiaj. A może kupić jakąś lekką spalinówkę bez napędu, z ułatwionym rozruchem, w tym przypadku myślałbym o hondzie.
Czekam na fachowe porady.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

bogi66 pisze:Witam wszystkich serdecznie.
[...]
Powierzchnia trawnika przy domu - ok.300m2. Teren płaski.
Kosiarka ma być też elektryczna, w miarę jak najbardziej solidna i co ważne - lekka.
Przejrzałem już różne modele i myślę nad czterema modelami: HECHT 1434, AL-KO Comfort 34E, STIGA Collector 40E i STIGA Combi 36E.
HECHT w sumie najlżejszy (13kg) ale czy solidny? Z kolei AL-KO cięższy a Stiga Collector z tego co wyczytałem ma sporo negatywnych opinii. Ale Stiga Combi 36E - już sporo pozytywów.
Zapytam tak:
Co możecie polecić jeszcze oprócz tych modeli? Może coś GreenWorks (tylko to już chyba inny pułap cenowy...) albo innych firm?
Czy modele wymienione przeze mnie są warte polecenia?
Cena - do ok.500 (najlepiej... :wink: ) Chyba, że te moje propozycje to szajs i trzeba co nieco dołożyć...to dołożę...
Elektryków Hechta i Al-Ko nie znam, nie pracowałem i nie miałem w rękach. Stigą koszą u mnie w rodzinie i bardzo chwalą. Wśród elektryków na ogół najlepsze maszyny miał Jak-Met z silnikami bezszczotkowymi. Spróbuj znaleźć takie urzadzenie - ja polecam. Jak nie chce Ci się szukać to kup tą Stigę a będziesz zadowolony :)
Ireneusz72 pisze:[...]Znalazłem taką oto kosiarkę: Viking MA 443 C (z akumulatorem AP 300 i ładowarką AL 300) + AMK 043 w cenie 2999zł. Czy ktoś z forumowiczów miał doświadczenia z kosiarkami akumulatorowymi, najlepiej z tym lub podobnym modelem? Jak sprawdzają się baterie w takich kosiarkach, czy po 2-3 sezonach nie będę musiał kupić nowego akumulatorka; koszt około 850zł na dzisiaj. A może kupić jakąś lekką spalinówkę bez napędu, z ułatwionym rozruchem, w tym przypadku myślałbym o hondzie.
Czekam na fachowe porady.
Z kosiarkami Vikinga nie miałem do czynienia ale kiedyś dystrybuowaliśmy maszyny Green Tools. Wycofaliśmy się z tego bo było bardzo małe zainteresowanie. U mnie kosiarka kosztowała w 2014 trochę ponad 1600 zł brutto z jedną baterią wystarczającą na 30 min pracy. Ładowanie baterii trwało 180 min a jej koszt to niecałe 800 zł brutto.
Jeśli komuś pasowała cena to maszynę bym polecał bo dobrze pracowała. Jak się miało dwie baterie i w trakcie pracy wymieniało to można było tym kosić wygodnie i szybko.
Viking to świetna firma i jeśli coś flagują swoją marką to znaczy, że działa dobrze. Jednak wątpię aby to produkowali. Kupują to gdzieś na świecie więc możesz to dostać gdzieś taniej.
pioter
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 maja 2017, o 09:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Witam szanownych forumowiczów.
Tak jak znaczna część forumowiczów w tym wątku również i ja jestem na etapie zakupu swojej pierwszej kosiarki spalinowej. Po lekturze 52 stron wątku wiem już, że należy uważać na b&s z serii poniżej 6. Jeżeli chodzi o dostępność serwisu to w mojej lokalizacji jest Oleo-mac, Hortmasz i Al-ko. Przed lekturą wątku już zdecydowany byłem na al-ko z silnikiem b&s 500E ale teraz ....
Swoją uwagę skupiłem na Hortmasz HKS 446 NL (loncin), Oleo-mac GV48TK Allroad 4 (Emak) lub jeden z modeli Al-ko z silnikiem produkowanym przez Al-ko (na początku myślałem że wkładają Loncina ale się myliłem). Jeżeli chodzi o powierzchnię do koszenia to jest to około 650 m2 nowego trawnika.
Co szanowni koledzy myślą o moim wyborze? Czy mieliście do czynienia z którymś z tych urządzeń (poza oczywiście Oleo bo wiem, że mieliście)?
Endriu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 3 maja 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Witam szanowne grono, potrzebuję porady odnośnie zakupu kosiarki.
Otóż mam budżet w przedziale 1000-1000 PLN i potrzebuję kosiarki do koszenia krótkiej trawy (krótkiej, ponieważ będzie ona koszona na bieżąco).
Obecnie z uwagi na cenę, markę oraz silnik mam na oku tę kosiarkę:

Makita Plm4120N (link usunięto - regulamin/mod.)

Moje pytanie brzmi, czy proponujecie mi jakąś inną kosiarkę w tej cenie, czy śmiało mam zakupić sobie właśnie tą?

Dodam, że piszemy o sobotnim koszeniu podwórza oraz niewielkiego trawnika przy domu, także powierzchnia jest mała i prosta ;)
Ratir
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 maja 2017, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Witam :)

Przeczytałem dość dużo już opinii o kosiarkach spalinowych, ale nadal mam dylematy, więc poprosiłbym o pomoc bardziej obeznanych ludzi :)
Mam na oku kilka modeli, ponieważ moja kosiarkę spalinową Briggs&Stratton trafiło (juz w tamtym roku traciła moc, problemy z odpalaniem, ciągłe awarie) i szykujemy się do kupna nowej.
Kilka modeli przykuło moją uwagę (budżet do 2000 tys) :
1. HECHT 5534 SWE
2. OLEO-MAC GV 53 TK ALLROAD 4
3. NAC LS50-750EX-HS
oraz HONDA HRG 466 SKEX (najdroższa opcja)

Powierzchnia do koszenia jest dość spora (od 1500-2000 m2), zależy mi przede wszystkim na trwałości i bezawaryjności silnika. Z tego co na razie wyczytałem i 1 opinia kolegi to NAC-ki siadają po 3-4 sezonach, za to silniki Hondy sprawują się raczej bez zarzutu (wysoka cena). Jakieś propozycje spoza wyżej wymienionych, oceny wymienionych modeli? Za odpowiedz z góry dziękuje :)
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Endriu pisze:,
Otóż mam budżet w przedziale 1000-1000 PLN i potrzebuję kosiarki
W takim przedziale to można sobie wybierać jedyny model ;:306 do którego moderator wyciął reklamowego linka.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Co do kosiarek elektrycznych to na pewno nie kupił bym Hechta ze ze względu na silnik komutatorowy jednorazowy,słaby dostęp do części oraz opisywanie tego produktu jako Czeski a jest to produkcja taniego Chińczyka z ceną maszyn lepszej klasy.

Co do spalinowych to zdecydowałbym się na Hortmasza lub Worlda GRL 460P lub 460S,dla mnie te kosiarki są lepsze jakościowo od Oleomaca a tańsze,Honda na tak ale ceny mają troszkę zaporowe mimo że jakość już nie jest ta sama i w podobnej cenie są sprzęty lepsze np.ACTIVE 5000SB a napędem dyferencjał ale to inny temat,spalinowa Hechta podobnie jak ich elektryk tylko silnik inny,Nac made in Hipermaket więc też bym wrogowi tego nie polecił,Makita kosiarki ma takie sobie,dla nich robi Castel Garden a cena jak za sprzęt o półkę lepszy też raczej ku niej bym się nie skłaniał,dla mnie World lub Hortmasz

Wspomnę jeszcze o kosiarkach akumulatorowych,te warto kupić jak ceny spadną,baterie będą miały większą moc i szybciej będą się ładowały,jak na razie to nadają się na działki o bardzo małej powierzchni
Endriu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 3 maja 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

asprokol pisze:
Endriu pisze:,
Otóż mam budżet w przedziale 1000-1000 PLN i potrzebuję kosiarki
W takim przedziale to można sobie wybierać jedyny model ;:306 do którego moderator wyciął reklamowego linka.
To może inaczej, bo o budę głównie chodzi.
Ten silnik ma jakikolwiek sens?
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Z "budami" tak jak napisałem World i Hortmasz natomiast co do silnika to wszystkie mają swoich zwolenników i przeciwników,Loncin to Chińczyk,zły nie jest natomiast mają czułe gażniki,B&S jest sprzedawany w największych ilościach,części będą,wsparcie techniczne również,ja osobiście wolę B&S ale nie jest to wyznacznikiem
slawekkrk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 maja 2017, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Jeśli szukasz akumulatorowej, której bateria nie siądzie zbyt szybko, to powinna ci się sprawdzić ryobi. Ja w zeszłym roku sprawiłem sobie, jest tak jak potrzebujesz dość poręczna, 46 cm szerokości, więc z twoimi krzaczkami powinna sobie poradzić :) Silnik jest bezszczotkowy, dość mocno tnie. Nawet moja starsza córa sobie poradziła z koszeniem :-)
maka155
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 6 maja 2017, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

witam
chciałem zapytać o kosiarkę spalinową z napędem - chodzi mi o taki typ żeby miała osłonięte ruchome części - wałek napędowy kół, widział ktoś taki model, kosiłem kilkoma zwykłymi modelami kosiarek - wysoka trawa, dość nierówno - trawa nawijała się na obracający się metalowy wałek napędzający koła który nie jest niczym osłonięty od spodu - jest to dość denerwujące
ogrodnik23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 6 maja 2017, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Co myślicie o tej kosiarce ?

Post »

Witam
Potrzebuje kosiarki do ogrodu do 350 zł
Znalazłem taką - Fieldmann Kosiarka FZR 2010-E
Co myślicie ?
Kupować ?
Pozdrawiam :uszy

Link usunięty. Zapraszam do zapoznania się z regulaminem forum/Adm
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”