Kosa spalinowa - jaka, dobór,montaż żyłki i inne sprawy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

W takim momencie trudno powiedzieć jaką moc potrzebujesz. Chętnie bym Ci polecił maszynę 1,6 KM ale nie wiem czy to wystarczy. Może lepiej jakbyś wziął maszynę z pazurem - 2,2 KM... Trudno powiedzieć nie widząc terenu.
Thurin
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 30 mar 2016, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Rok temu na jesień działka była skoszona kosiarką rotacyjną. Nie są to więc jakieś nie wiadomo jak wysokie chaszcze, a jakieś drzewka czy większe krzewy wykopię po prostu, więc wydaje mi się, że aż takiej mocy nie będę potrzebował, ale mogę się mylić.
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Jeśli chodzi o Husqe i Stihla to lepszy będzie jakościowo Stihl chociaż to też już nie to samo,co do innych kosa jak chcesz całego japońca to zobacz kosy Kaaz,Sarp to to samo a robione są całości w Japonii i dalej będę twierdził mimo wszystko że lepszych w tej cenie nie znajdziesz,można jeszcze wspomnieć że mają one przekładnie takie jak w większych modelach Stihl FS,również z mocami kos też jest fajna jazda bo niektórzy podają koce Maxymalne a inni Minimalne i tak jedni np.przy poj.45cm podadzą 3,0KM a inni 2,0KM więc bardzie sugeruj się pojemnością jeśli chodzi o dwusuwy
prosperowiak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 10 cze 2013, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

witajcie...

nie ukrywam, ze mam / mialem spory problem. Dzialka rekreacyjna + teren wokol do koszenia. Najlepiej sprawdzal sie zestaw: na dzialce elektryk (rozne poziomy, trudno dostepne miejsca) na zewnatrz spalinowa 53cm ciecia.
Ale czas leci - i dla czleka i dla sprzetu. Sprzet padl, a czlek starszy i juz nie moze z pewnych wzgledow poswiecac ogrodkowi tyle czasu, co przedtem.
Dlugo zastanawialem sie nad konfiguracja.
Wieksza kosiarka spalinowa - All in one, czyli jedno urzadzenie do wszystkiego odpadlo, przede wszystkim, ze wzgledu na to, ze na dzialce mam kilka poziomow i ciezko dostepne miejsca, gdzie duza kosiarka 46 cm czy tym bardziej 53 cm nie wykreci!
Dwie spalinowe kosiarki mijaly sie z celem.
Elektryk plus spalinowa... chcialem nowych wyzwan / doznan!

Zdecydowalem sie na niewielka kosiarke spalinowa plus kose spalinowa. jeśli chodzi o wybor kosiarki, padlo na NAC LP40-300. Bardzo trudny wybor, z uwagi na mala ilosc wartosciowego sprzetu tej wielkosci! Ale mysle, ze nie popelnilem bledu.

jeśli chodzi o kose, sklaniam sie do: Oleo-Mac 440T. Co prawda z uwagi na fakt, ze wchodzimy w dosc wysoki pulap cenowy, zastanawiam sie, czy nie dodajac 2 czy 3 stowek, zamykajac sie w kwocie powiedzmy 2 kafli nie znajde czegos bardziej "wartosciowego" chocby w Stihlu?!

Kombinowac, szukac dalej Panowie? Czy pozostac przy NAC i Oleo-Macu?

pozdrawiam
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Kupiłem dokładnie tego Oleo-maca w zeszłym roku. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Mam trudny teren do koszenia. Ponad 300mb rowu melioracyjnego o który nikt, poza mną, nie dba.
Do tego ponad 500mb miedzy wokół rowu i przy płocie.

Mam porównanie do Stihla FS (chyba 57 muszę sprawdzić).
Stihl już kilkuletni ale Oleomac ją przebija spokojnie jeśli chodzi o moc, jakość cięcia (lepiej daje radę na chaszczach) i jest wygodniejsza (choćby przez szybko zapinane i wygodne szelki).

Na koniec dodam, że to tylko moja osobista ocena. Nie chcę wywoływać reakcji fanów Stihla. Piszę tylko na podstawie dwóch konkretnych egzemplarzy (Stary Stihl vs nowy Oleo) i osobistych odczuć.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

prosperowiak pisze:[...]jeśli chodzi o wybor kosiarki, padlo na NAC LP40-300. Bardzo trudny wybor, z uwagi na mala ilosc wartosciowego sprzetu tej wielkosci! Ale mysle, ze nie popelnilem bledu.

jeśli chodzi o kose, sklaniam sie do: Oleo-Mac 440T. [...]

Kombinowac, szukac dalej Panowie? Czy pozostac przy NAC i Oleo-Macu?
Że wybrałeś kosę OM to moim zdaniem dobrze zrobiłeś. Nie wiem natomiast dlaczego wybrałeś NACa :) Ja bym wolał Stigowskiego Collectora 43 albo skoro już wybrałeś kosę to weź kosiarkę OM G 44 PK. Ma mocniejszy silnik od dwóch poprzednich, co zawsze się przydaje :) Trochę by tych maszyn pewnie człowiek znalazł jakby poszperać. To oczywiście tylko moje zdanie ale nie mam zaufania do NACów.
Marrr pisze:[...]
Nie chcę wywoływać reakcji fanów Stihla. Piszę tylko na podstawie dwóch konkretnych egzemplarzy (Stary Stihl vs nowy Oleo) i osobistych odczuć.
Ja jestem fanem Stihla ale fakty to doświadczenia a nie opinie :) Jakbys porównał Stihla o mocy 1,1-1,4 KM do jakiejś marketówki, nawet silniejszej to mogłoby to wyglądać inaczej. Stihl jest solidny i bije na głowę słabej jakości sprzęt. Jednak OM jest też solidny i jeśli słabszego (mam na myśli moc) Stihla porównasz do mocnego OM to nie dziwię się, że ten pierwszy wypada blado :)
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Masz 100% rację.
Nie dodałem najważniejszego - co kierowało mną przy tym porównaniu - cena.

Po prostu miałem w tej cenie do wyboru tego OM lub tego Stihla.
Mogąc w tej samej cenie kupić sporo mocniejszego OM - nie zastanawiałem się.

Więc - jeśli ktoś patrzy przez kryterium ceny (lub przynajmniej bierze cenę pod uwagę) to może i takie zestawienie ma sens.
Jeśli cena nie gra roli - to podejrzewam, że Stihl o odpowiedniej mocy nie byłby w niczym gorszy a może i pewnie lepszy.

Ja niestety miałem pewien pułap cenowy i w nim operowałem.

Zawsze sobie powtarzam - że wolę wybrać Fiata lub Forda w pełnym wyposażeniu niż "gołego" Mercedesa lub Audi - które dostałbym w tej cenie. Ale nie każdy patrzy w ten sposób.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Mną kierował też serwis - 5 minut drogi do Stihla i godzina do OleoMaca. Maszyny są porządne, jedne i drugie. Dobrze traktowane posłużą latami.
OloWeb
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 17 kwie 2016, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pierwsza w życiu kosiarka spalinowa

Post »

Witam

Jestem "Nowy" na forum dlatego chciałem się w pierwszym zdaniu przywitać i odświeżyć wątek......

Wracając do tematu...... również jestem na etapie zakupu pierwszej wymarzonej kosiarki do swojego ogrodu.... 1200-1800m2
przeczytałem sporo tematów na różnych forach...... dzisiaj osobiście zakupiłem kosiarkę niskobudżetową dla swojej babci... zakupiłem prosty model z silnikiem B&S 450 46cm koszenie, napęd zakup marketowy Castorama.... zrobiłem testy w swoim ogrodzenie niestety była moim zdaniem za słaba
bez napędu jeszcze jako tako szła... w wyższej trawie z napędem się dusiła......

Co do zakupu zastanawiam się nad kilkoma modelami cena w granicach 2k zł, funkcja mulczenia nie jest obowiązkowa ale by się przydała, teren płaski, napęd

1. Ursus UR-LS53875EX silnik B&S 875 190cce - cena ok. 2k (w Castoramie 2170zł) zainteresowała mnie chwalonym i mocnym silnkiem, spodziewam się że to nie będzie sprzęt nie do zdarcia... ale takich w granich 2k nie kupię wiec szukam kompromisu cena/jakość/moc

2. MTD MTD Advance SPK 53 HW silnik Kawasaki FJ180V PRO chwalony silnik, również mocny , możliwość regulacji prędkości napędu co by się przydało z uwagi że będzie z niej korzystała również moja żona, pytanko czy godna polecenia ??

3. WOLF-GARTEN A530 z silnkiem B&S 750 EX DOV silnik słabszy od konkurencji ale posiada w sumie wszystko co potrzebuje i jest do kupienia poniżej 2k

4. HUSAR 7KM 3x koła jedno zwrotne z silnkiem OHV HUSAR 196CC, wiem że to totalny model chiński, na plus w/w kosiarki jak dla mnie przemawia a) cena ok. 1,5k b) trzy kołowa, jedno zwrotne a to by sporo ułatwiłoby mi manewrowanie wśród drzewek c) silnik mocny (chińskie ale na gwarancji) d) elektryczny rozruch d) wg. sprzedawcy 56cm szerokość koszenia czyli najwięcej wśród w/w listy kosiarek

5. STIGA COMBI 53SQB z silnkiem B&S 675EXi na plus przemawia "niby" 3letnia gwarancja przy zakupie konsumenckim cena ok. 2k

Pomóżcie w decyzji
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Pierwsza w życiu kosiarka spalinowa

Post »

Mam kosiarkę husar z silnikiem B&S 675 i mogę powiedzieć, że silnik to jedyny element tej kosiarki, którą mógłbym polecić. Reszta to chińska jakość, więc raczej lepiej dopłacić to porządnej marki.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pierwsza w życiu kosiarka spalinowa

Post »

Niech mnie trafi szlag za to co teraz napiszę ale brałbym mocno pod uwagę maszynę MTD. Sprawdziłbym tylko jak rozwiązany jest ten napęd, czy nie jest to awaryjny system oraz chciałbym dotknąć maszyny aby poczuć jak jest wykonana. Jeśli byłoby ok to może być najlepsza maszyna spośród wymienionych przez Ciebie właśnie ze względu na silnik. Ursus jest Nacowski więc trudno mi powiedzieć czy jest to Nac pod piękną i ceniona polską flagą czy wyższa półka tego dystrybutora, którą warto brać pod uwagę. Wolf-Garden to MTD na tej samej zasadzie co zdanie wcześniej. O ile dobrze pamiętam to kiedyś była marka WOLF, którą MTD kupiło. Wtedy skończył się WOLF.

Ponieważ wymieniłeś modele nowe, których jeszcze nie dotknąłem to niewiele mogę Tobie pomóc w tym temacie. Na Twoim miejscu zdecydowałbym się na coś co widziałem i co "do mnie przemówiło". Obejrzałem i poczułem, że mam dobrą maszynę w rękach. ... :idea: aha! odrzuciłbym Husara, dla mnie to normalne ale nie każdy wie, że Husara można odrzucać zawsze jako pierwszego ;)

Gdybym to ja dzisiaj miał kupić kosiarkę i wybrać spośród tych co podałeś to mimo wszystko zdecydowałbym się na Stigę. Nie dla tego, że jest najlepsza bo być może nie jest w tym zestawieniu ale dlatego, że znam tę maszynę. Tę miałem w rękach i do mnie już przemówiła. Wiem, że jest dobrą maszyną i by mi wystarczyła. Pewnie mógłbym mieć lepiej idąc na przykład tropem Kawasaki FJ180 ale czy na tyle lepiej aby ryzykować z MTD? Byłbym baardzo ostrożny dlatego, że bym się bał - po prostu.

Powtórzę coś co piszę niemal za każdym razem gdy pojawia się temat wyboru kosiarek ale uważam, że nigdy nie będzie za wiele. Wybierz to co masz na miejscu w punkcie sprzedaży, z serwisem, nieopodal. Różnica w cenie między zakupem w sieci a stacjonarnie zwróci Ci się w trakcie wizyt w serwisie, które raczej muszą się pojawić.
sebastian88
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 6 maja 2016, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

kosiarka spalinowa 1500-1800zł

Post »

Witam
szukam kosiarki spalinowej w cenie 1500-1800zł.
Wielkość podwórka około 2000m2.
Musi mieć napęd, 6km lub więcej, system czyszczenia wodą, zestaw do mulczowania.
Teren w miarę równy ale chciałbym coś dosyć mocnego. Do tej pory miałem vikinga 443.
Mógłby ktoś polecić wartego uwagi?
na allegro ludzie kupują husara, warto?mtd z silnikiem kawasaki? honda?nac?
viking raczej nie, wolałbym spróbować coś innego.
dzięki za podpowiedzi.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Sebastian88 słusznie Twój temat został przeniesiony. Pisząc na forum czasami mam wrażenie, że mógłbym przygotować sobie 4-6 szablonów odpowiedzi i w ten sposób załatwiłbym 90% pytań :) Przeczytaj temat o kosiarkach - ten i zdaje się, że jest jeszcze drugi - tam jest naprawdę sporo dobrych informacji.

Skoro już poczyniłeś mały rekonesans to i ja pomogę Ci w tych staraniach. Pierwsza rzecz to czy naprawdę chcesz kopić maszynę przez internet? Nawet jej nie zobaczysz, nie dotkniesz a w przypadku serwisu nawet nie będziesz miał możliwości spojrzeć w oczy sprzedawcy. Nawet jeśli drożej to kup stacjonarnie, gdzieś w punkcie w okolicy. Jeśli zdecydujesz się na jakiś model, którego nie mają w sklepie stacjonarnym - poproś aby Ci ten model ściągnęli. Zapłacisz więcej ale będziesz miał "swój" serwis, który zawsze potraktuje Cię lepiej niżbyś przyszedł z ulicy maszyną do naprawy/przeglądu. Uwierz mi, że przepłacona kasa zwraca się często w ciągu szybkiego czasu.

Miałeś Vikinga a to dobra marka. W związku z tym nie przesiadaj się na coś niższego klasą - odrzuć Naca, MTD, Husara, Sterwinsa, MacAllistera... i wiele wiele innych tzw. marketowych produktów.

Silnik Kawasaki, Honda, Subaru, Mitsubishi to super silniki ale nie tylko one się mogą popsuć w kosiarce. Nie unikaj dobrych maszyn z silnikami Loncin, Emak, MVGT, B&S bo to też będzie Ci pracować. Silnik warto mieć dobry ale bez przesady. Po kółka również trzeba do serwisu jeździć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”