Kosa spalinowa - jaka, dobór,montaż żyłki i inne sprawy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
sebastian88
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 6 maja 2016, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

jakbym podniósł budżet do 2000zł to co konkretnie warto kupić? wiem już co odrzucić
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Zobacz kosiarkę Boss na silniku Kawasaki GT52,mało popularne ale bardzo wytrzymałe
sebastian88
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 6 maja 2016, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

wolałbym coś bardzoej popularnego żeby naprawili to u mnie w serwisie i nei było problemu z cześciami

-- 7 maja 2016, o 11:54 --
AmaPoland pisze:Sebastian88 słusznie Twój temat został przeniesiony. Pisząc na forum czasami mam wrażenie, że mógłbym przygotować sobie 4-6 szablonów odpowiedzi i w ten sposób załatwiłbym 90% pytań :) Przeczytaj temat o kosiarkach - ten i zdaje się, że jest jeszcze drugi - tam jest naprawdę sporo dobrych informacji.

Skoro już poczyniłeś mały rekonesans to i ja pomogę Ci w tych staraniach. Pierwsza rzecz to czy naprawdę chcesz kopić maszynę przez internet? Nawet jej nie zobaczysz, nie dotkniesz a w przypadku serwisu nawet nie będziesz miał możliwości spojrzeć w oczy sprzedawcy. Nawet jeśli drożej to kup stacjonarnie, gdzieś w punkcie w okolicy. Jeśli zdecydujesz się na jakiś model, którego nie mają w sklepie stacjonarnym - poproś aby Ci ten model ściągnęli. Zapłacisz więcej ale będziesz miał "swój" serwis, który zawsze potraktuje Cię lepiej niżbyś przyszedł z ulicy maszyną do naprawy/przeglądu. Uwierz mi, że przepłacona kasa zwraca się często w ciągu szybkiego czasu.

Miałeś Vikinga a to dobra marka. W związku z tym nie przesiadaj się na coś niższego klasą - odrzuć Naca, MTD, Husara, Sterwinsa, MacAllistera... i wiele wiele innych tzw. marketowych produktów.

Silnik Kawasaki, Honda, Subaru, Mitsubishi to super silniki ale nie tylko one się mogą popsuć w kosiarce. Nie unikaj dobrych maszyn z silnikami Loncin, Emak, MVGT, B&S bo to też będzie Ci pracować. Silnik warto mieć dobry ale bez przesady. Po kółka również trzeba do serwisu jeździć.


a jakis konkretne model byc polecił 2-3 do 2000zł
sebastian88
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 6 maja 2016, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

al-ko highline 525 z silnikiem b&s czy np ole mac lepiej tanszy o 700zł z silnikiem emak?
sebastian88
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 6 maja 2016, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Wikinga odrzuć. Bardzo cienię tę firmę ale faktycznie wśród tych modeli to nic nadzwyczajnego.
Honda jest bardzo dobrą maszyna ale trochę małą. Przy tak dużym obszarze to przyda Ci się coś powyżej 50cm. Ja bym odrzucił.
Weibang ostatnio oglądałem tę maszynę i wygląda solidnie. (Tu uśmiecham się do kolegi Michalbyk, który tę markę już wcześniej polecał :) ) Pytanie czy dostaniesz do tego części? Sprawdź w serwisie nieopodal czy ktoś się tym zajmuje bo jak będziesz musiał przy tym sam grzebać a części sprowadzać z gdzieś z Polski to możesz się szybko znudzić.
Oleo-Mac jest dobrą maszyną i niewiele o tym trzeba pisać. Dobra i tyle. Serwis zorganizowany i bardzo popularna marka.
Oba modele Stigi są super i uczynią Cię szczęśliwym posiadaczem dobrego, markowego urządzenia. Tak samo jak wyżej - serwis i dostępność jest super. Jeśli byś się między nimi zastanawiał to ja bym polecał ten model na silniku Briggsa bo ma większą pojemność. Szkoda, że mają 51cm a nie 53cm :/...
Al-ko... ponoć dobre ale ja tego nie sprawdziłem. Ma dobrą opinię i też jest dobrze zorganizowane, ma serwis na wysokim poziomie... "nie wiem nie znam się, zarobiony jestem."
Wrzuciłeś miedzy tymi maszynami jakiś mulcher. To rozumiem jakaś pomyłka skoro pozostałe to maszyny z koszem.

Między tymi maszynami możesz czuć się raczej bezpiecznie. Wybierasz "w dobrym towarzystwie" więc spokojnie wybierz coś co by Ci najbardziej pasowało.
sebastian88
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 6 maja 2016, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

AmaPoland pisze:Wikinga odrzuć. Bardzo cienię tę firmę ale faktycznie wśród tych modeli to nic nadzwyczajnego.
Honda jest bardzo dobrą maszyna ale trochę małą. Przy tak dużym obszarze to przyda Ci się coś powyżej 50cm. Ja bym odrzucił.
Weibang ostatnio oglądałem tę maszynę i wygląda solidnie. (Tu uśmiecham się do kolegi Michalbyk, który tę markę już wcześniej polecał :) ) Pytanie czy dostaniesz do tego części? Sprawdź w serwisie nieopodal czy ktoś się tym zajmuje bo jak będziesz musiał przy tym sam grzebać a części sprowadzać z gdzieś z Polski to możesz się szybko znudzić.
Oleo-Mac jest dobrą maszyną i niewiele o tym trzeba pisać. Dobra i tyle. Serwis zorganizowany i bardzo popularna marka.
Oba modele Stigi są super i uczynią Cię szczęśliwym posiadaczem dobrego, markowego urządzenia. Tak samo jak wyżej - serwis i dostępność jest super. Jeśli byś się między nimi zastanawiał to ja bym polecał ten model na silniku Briggsa bo ma większą pojemność. Szkoda, że mają 51cm a nie 53cm :/...
Al-ko... ponoć dobre ale ja tego nie sprawdziłem. Ma dobrą opinię i też jest dobrze zorganizowane, ma serwis na wysokim poziomie... "nie wiem nie znam się, zarobiony jestem."
Wrzuciłeś miedzy tymi maszynami jakiś mulcher. To rozumiem jakaś pomyłka skoro pozostałe to maszyny z koszem.

Między tymi maszynami możesz czuć się raczej bezpiecznie. Wybierasz "w dobrym towarzystwie" więc spokojnie wybierz coś co by Ci najbardziej pasowało.

na ile potrafiłem na tyle zmniejszyłem listę:),napęd, wyrzut boczny, niezła szerokośc koszenia, mocny silnik-duży trawnik, czasami jakiś kamyk się trafi, kretowisko.
1. Ole mac GV53 TK AllRoad4,silnik emak800, cena 1500zł, brak serwisu w pobliżu,gdybym miał serwis wziąłbym ole-mac

3.Honda HRG 466 SKEX z napędem, silnik GCV 160, 1888zł, ciut za mała szerokośc koszenia,ale jestem w stanie się nad nią zastanowić jeśli warto ciut dłużej kosić a mieć solidniejszy sprzęt
4.TORO 20655 za 2500zł, tylko nie ma ich nigdzie znalazłem tylko jedna ofertę na allegro ciut podejrzanie niska cena, no i brak serwisu w pobliżu, z uwagi na wysoką cenę dolara ciężko dostepne w Polsce w dobrej ceniem dlatego raczej odrzucam
5.Toro 20637, silnik b&s 650 , 1820zł, jakaś mała mi się wydaję
6. Combi 53 SQ B Stiga, silnik Briggs&Stratton 675 EXi series, cena 1999zł
7.Stiga Turbo 53 S H, silnik Honda GCV 190 OHC autochoke cena 2300zł
8.Al-Ko Highline 525 SP Premium , : B&S Series 650 Ready Start, 1900zł, jakoś mi najbliżej do niej:) nie wiem czemu
9.HONDA HRG 536 SDE, silnik Honda GCV 160A, 2450zł, chyba nie warta swojej ceny?
Wiem że dużo tych kosiarek ale tak naprawdę jak dla mnie laika wszystkie są niezłe, więc chciałbym żeby osoby które się znają pomogły mi wyeliminować jak najwięcej modeli na które nie warto wydać pieniędzy.
Serwisy co rok robię każdego sprzętu.
Może który np silnik odrzucić na pewno.
Dziekuje za pomoc, chciałbym w tym tygodniu zakupić już kosiarkę. Jak ktoś zna jakieś tańsze ceny tych kosiarek proszę o info
sebastian88
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 6 maja 2016, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

sebastian88 pisze:
AmaPoland pisze:Wikinga odrzuć. Bardzo cienię tę firmę ale faktycznie wśród tych modeli to nic nadzwyczajnego.
Honda jest bardzo dobrą maszyna ale trochę małą. Przy tak dużym obszarze to przyda Ci się coś powyżej 50cm. Ja bym odrzucił.
Weibang ostatnio oglądałem tę maszynę i wygląda solidnie. (Tu uśmiecham się do kolegi Michalbyk, który tę markę już wcześniej polecał :) ) Pytanie czy dostaniesz do tego części? Sprawdź w serwisie nieopodal czy ktoś się tym zajmuje bo jak będziesz musiał przy tym sam grzebać a części sprowadzać z gdzieś z Polski to możesz się szybko znudzić.
Oleo-Mac jest dobrą maszyną i niewiele o tym trzeba pisać. Dobra i tyle. Serwis zorganizowany i bardzo popularna marka.
Oba modele Stigi są super i uczynią Cię szczęśliwym posiadaczem dobrego, markowego urządzenia. Tak samo jak wyżej - serwis i dostępność jest super. Jeśli byś się między nimi zastanawiał to ja bym polecał ten model na silniku Briggsa bo ma większą pojemność. Szkoda, że mają 51cm a nie 53cm :/...
Al-ko... ponoć dobre ale ja tego nie sprawdziłem. Ma dobrą opinię i też jest dobrze zorganizowane, ma serwis na wysokim poziomie... "nie wiem nie znam się, zarobiony jestem."
Wrzuciłeś miedzy tymi maszynami jakiś mulcher. To rozumiem jakaś pomyłka skoro pozostałe to maszyny z koszem.

Między tymi maszynami możesz czuć się raczej bezpiecznie. Wybierasz "w dobrym towarzystwie" więc spokojnie wybierz coś co by Ci najbardziej pasowało.
W tych stigach silniki nie sa takiej samej wielkosci 190 honda i brigs tez chyba 190cm3 jak to ma się do km tego nie wiem i mocy.
na ile potrafiłem na tyle zmniejszyłem listę:),napęd, wyrzut boczny, niezła szerokośc koszenia, mocny silnik-duży trawnik, czasami jakiś kamyk się trafi, kretowisko.
1. Ole mac GV53 TK AllRoad4,silnik emak800, cena 1500zł, brak serwisu w pobliżu,gdybym miał serwis wziąłbym ole-mac
2. a co myślicie o tym o Wolf Garten jak z częsciami do tego i jakoś jaka, cena około 2000zł
http://www.wolf-garden.pl/produkty/kosi ... t_products [backPID]=21152&tt_products[product]=65188&tt_products[cat]=3657&cHash=7b3cd751bcc9a6dec5459c5b608cb6a4
3.Honda HRG 466 SKEX z napędem, silnik GCV 160, 1888zł, ciut za mała szerokośc koszenia,ale jestem w stanie się nad nią zastanowić jeśli warto ciut dłużej kosić a mieć solidniejszy sprzęt
4.TORO 20655 za 2500zł, tylko nie ma ich nigdzie znalazłem tylko jedna ofertę na allegrooo ciut podejrzanie niska cena, no i brak serwisu w pobliżu, z uwagi na wysoką cenę dolara ciężko dostepne w Polsce w dobrej ceniem dlatego raczej odrzucam
5.Toro 20637, silnik b&s 650 , 1820zł, jakaś mała mi się wydaję
6. Combi 53 SQ B Stiga, silnik Briggs&Stratton 675 EXi series, cena 1999zł
7.Stiga Turbo 53 S H, silnik Honda GCV 190 OHC autochoke cena 2300zł
8.Al-Ko Highline 525 SP Premium , : B&S Series 650 Ready Start, 1900zł, jakoś mi najbliżej do niej:) nie wiem czemu
9.HONDA HRG 536 SDE, silnik Honda GCV 160A, 2450zł, chyba nie warta swojej ceny?
Wiem że dużo tych kosiarek ale tak naprawdę jak dla mnie laika wszystkie są niezłe, więc chciałbym żeby osoby które się znają pomogły mi wyeliminować jak najwięcej modeli na które nie warto wydać pieniędzy.
Serwisy co rok robię każdego sprzętu.
Może który np silnik odrzucić na pewno.
Dziekuje za pomoc, chciałbym w tym tygodniu zakupić już kosiarkę. Jak ktoś zna jakieś tańsze ceny tych kosiarek proszę o info
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

sebastian88 pisze:[...] Jak ktoś zna jakieś tańsze ceny tych kosiarek proszę o info
Weź pod uwagę jedna rzecz. Jak przyjdziesz do serwisu z kupioną w internecie kosiarką to niemal na pewno zostaniesz potraktowany jako "nie mój klient". Bo klienci różnią się na "moich" i "nie moich". "Moi" to ci co kupili kosiarki stacjonarnie i w tym samym miejscu chcą serwisować. Tacy dostają lepsze ceny za usługę i są robieni w pierwszej kolejności. Czasami nawet zdarzyć się może, że jak masz naprawdę pilna potrzebę to zrobią Ci poza kolejką. "Nie moi" to klienci co poszli za 100 zł do internetu i kupili taniej. Są traktowani w serwisie bez namiętności i standardowo. Normalna stawka, normalna kolejka. W związku z tym opłaca Ci się kupić coś drożej i na miejscu. Poznasz serwisantów i sprzedawców, obsługę będziesz miał szybszą i tańszą. Z czasem Ci się zwraca kasa za kupienie maszyny drożej a obsługa zawsze lepsza. To oczywiście nie jest reguła ale baardzo częsta sytuacja w serwisach. W tym nie ma złośliwości. Jak jest klient, który jest ze mną od początku to jest się mu bardziej przychylnym niż wobec gościa z ulicy. Złośliwi ludzie są dla tych co przyjdą do punktu sprzedaży, wypytują, zajmują czas, rozmawiają następnie idą kupić to samo w internecie (bo taniej) a potem przychodzą na serwis. Oj takim się dokłada do ceny serwisu ten czas, który poświęciło się wcześniej na rozmowę :)

Wśród tych maszyn co wypisałeś, która jest u Ciebie w okolicy?
sebastian88 pisze:Wiem że dużo tych kosiarek ale tak naprawdę jak dla mnie laika wszystkie są niezłe, [...]
Bardzo dobrze, że wybrałeś dużo! :) Masz w czym wybierać. Ja bym polecał odrzucić te o szerokości poniżej 50 cm. Wśród tych co zostaną są tylko dobre maszyny.
Te TORO mi się bardzo podobały i dobrze mi się nią pracowało. Jednak pamiętam jakieś narzekania na nie. Źle kosiła przy pełnym koszu, nie napełniała do końca, napęd siadał... nie wiem, nie pamiętam. Proponuję przerobić kilka opinii o tych kosiarkach. Może coś mylę. Generalnie samą markę TORO cenię jak mało którą.

Jeśli najbardziej Ci się podoba Al-ko to może i dobrze. Jest tu użytkownik Michalbyk, co sprawia wrażenie gościa co zna te maszyny :) Czyta te tematy więc może On podpowie Ci coś o tych maszynach :)
sebastian88
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 6 maja 2016, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

zostało tylko 6:)
1. Oleo-mac tk 53 allroad4
2.toro 29732
3.toro 20954 napęd na przód , nie wiem czy się sprawdzi , silnik fajny mocny lepszy chyba niż w tej wyżej toro
z tych dwóch toro co się lepiej sprawdzi?
4. al-ko 525 highline sp premium
5. WOLF-GARTEN A 530 A V HW
6. Stiga SQ 53, silnik stigi i Stiga sqb silnik b&s 675
Myslicie że toro będą naprawiać w każdym serwisie czy sobie nie poradzą?

z tym serwisem to bym tak nie przesadzał, bo mam jeden duży serwis kosiarek u siebie w Wyszkowie, mimo że u nich kupowałem to czekam na naprawy po tygodniu więc bez przesady, a przychodzą przy mnie znajomki właściciela i maja na jutro naprawę a pewnie nie kupili u niego.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Oleo-Mac - tak jak pisałem wcześniej.
TORO - oba modele super ale poczytaj opinie o tym modelu z przednim napedem. Jak jest pełny kosz i delikatnie przeważa do tyłu to czy przednie kółka nie tracą w jakichś sytuacjach przyczepności. Tak kiedyś było z maszynami Partnera gdzie ludzie narzekali na te przenie napędy. Nie pracowałem tym więc nie powiem Ci z doświadczenia jak to wyglada.
Al-ko... to już wiesz co myślę :)
Wolf Garden ja bym odrzucił. Nie dlatego, że to zła maszyna ale w mojej opinii może to być zła maszyna. To jest ze stajni MTD a ja w tą firme nie wierzę. uważam, że robi bardzo dużo złych maszyn.
Stiga, tak jak pisałem wcześniej.
sebastian88 pisze:[...]
z tym serwisem to bym tak nie przesadzał, bo mam jeden duży serwis kosiarek u siebie w Wyszkowie, mimo że u nich kupowałem to czekam na naprawy po tygodniu więc bez przesady, a przychodzą przy mnie znajomki właściciela i maja na jutro naprawę a pewnie nie kupili u niego.
Jeśli tak to wygląda to faktycznie jeden pies gdzie kupisz. Nieczęsto się tak w serwisie dzieje.
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Ja mam Partnera z przednim napędem i problemów nie mam. Ale koszę tylko 2 ary i rzadko kiedy napełniam kosz do pełna (niezbyt udany). Ja się przyzwyczaiłem. Zaleta to to, że nie muszę wyłączać napędu przy zawracaniu, ale już robią kosiarki z przekładniami różnicowymi :) Raczej bym się skłaniał do dobrego napędu na tył przy takim areale. Najlepiej z regulowaną prędkością :wink:

-- 11 maja 2016, o 09:42 --

Jak u Ciebie cienko z serwisem to może jakiś Snapper ? Np. Snapper NX-90V ja osobiście bym dopłacił :) Sprawdź w tamtych kosiarkach, czy przy zdejmowaniu kosza nie przeszkadza rączka. Niby szczegół, ale zawsze to wygodniej :wink:
sebastian88
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 6 maja 2016, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

kupuje toro 20955 mam nadzieję że będę zadowolony:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”