Kosa spalinowa - jaka, dobór,montaż żyłki i inne sprawy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zakup kosiarki spalinowej

Post »

chris18404
200p
200p
Posty: 222
Od: 3 maja 2013, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ciężkowic/Małopolska

Jaką kose spalinową wybrać

Post »

Szukam kosy do 500zl, może być używana, koszenie raczej okazyjne i mała powierzchnia około 10ar,co polecicie?
najdi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 7 paź 2012, o 15:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaką kose spalinową wybrać

Post »

według mnie lepiej kupić używaną markową kose niż jakieś marketowe badziewie
najdi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 7 paź 2012, o 15:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

tak jak zbyszek pisze co tanie to drogie i lepiej dołożyć trochę i kupić coś porządnego co będzie służyło lata niż kupić tani badziew z którym na 99% będą problemy.
chris18404
200p
200p
Posty: 222
Od: 3 maja 2013, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ciężkowic/Małopolska

Kosa spalinowa Stiga SB420D WARTO?

Post »

Czy warto kupić ten model, mam możliwość kupić nową z 2latami gwarancji za 600zl.

Czy warto ten model?
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosa spalinowa Stiga SB420D WARTO?

Post »

Odpowiedź brzmi: to zależy :D Jeśli chodzi o tą kosę to jest bardzo podobna do mojej chińskiej, z tą różnicą, że ja mam silnik 52 ccm czyli realnie może 2 km. Osobiście bym tej kosy nie kupił. Jeśli masz mało terenu do koszenia i masz pojęcie o silnikach to możesz kupić to, ale równie dobrze możesz kupić typowego chinola na allegro z silnikiem 52 ccm za 320 zł i zostanie Ci na ewentualne naprawy. Ja swoją wycinałem w tym roku samosiejki brzozowe do 15 cm średnicy i chodzi jak chodziła. Rurę tylko musiałem naprostować bo kilka razy uderzyło. Także jeśli nie masz dużo i pod prywatne potrzeby to bierz chinola, jak zadbasz to pochodzi. A jeśli nie chcesz się babrać przy naprawach i pracować dłużej i ciężej to kup Makita/Dolmar lub standardowo Husqvarna lub Stihl. Tak jak napisałem: wszystko zależy od areału, typu chaszcza i umiejętności samodzielnej naprawy :wink:
peter1221
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 mar 2017, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Witam serdecznie. Zostałem postawiony przed wielkim wyzwaniem kupna kosiarki spalinowej na małą rekreacyjną działkę. Chciałbym się zmieścić w cenie do 1000zł. Nie interesuje mnie kupno przez internet więc polatałem trochę po sklepach w mojej okolicy. Moją uwagę zwróciły 3 kosiarki :
- Oleo Mac G44 PK - 899zł - zmoderowano - reg., par. 4.8 2 lata gwarancji oraz serwis
- AL-KO CLASSIC 4.66 PA - 850zł - zmoderowano - reg., par. 4.8 3 lata gwarancji oraz serwis
- AL-KO CLASSIC 4.25 P-B - 900zł albo 1000zł ( nie pamiętam :D ) - zmoderowano, reg., par. 4.8 3 lata gwarancji oraz serwis

Chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych osób przy wyborze.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

W tej cenie i tak cudów mieć nie będziesz. Zastanawiam się co to za silnik jest w tym AL-KO CLASSIC 4.66 PA. Ja bym wokół niej się zakręcił na Twoim miejscu. Zapytaj sprzedawcy co to za silnik, skąd Alko go bierze. Jak Ci powie, że sami produkują to zaśmiej się głośno i powtórz pytanie... i tak do skutku :) Jak będzie szedł w zaparte to przynajmniej się pośmiejesz chwilę. Nie paliłbym się do silnika B&S przy tej cenie bo to uciekanie w chińczyka przed chińczykiem. Silniki Oleo-Maka są całkiem dobre ale maszyna za to jest mała więc bym jej nie brał.
Julitap
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 18 kwie 2017, o 11:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

mnie podobają się kosy spalinowe z BassPolska co sądzicie
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Nie miałem kosy ale miałem coś innego - makabryczna jakość totalna chińszczyzna w najgorszym wykonaniu - pompa pracowała 15 minut zanim nie wysłałem na gwarancji którą chcieli dokonać za opłatą (mam maila), jednak jeżeli kierujemy się wyglądem to sprzęt z tej firmy jest OK
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
qermit
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 kwie 2017, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kosiarka spalinowa

Post »

Witam, przymierzam się do zakupu kosiarki spalinowej. Obecnie posiadam kosiarkę elektryczną, co prawda daje radę jednak mam już dosyć latania za kablem. Powierzchnia do koszenia to około 400m2, kosiarka raczej nie będzie miała ciężkiej roboty. Potrzebuje czegoś zwinnego i teraz stoję przed wyborem czy kupić używaną markową np. z silnikiem B&S (nie wiadomo jak serwisowana) czy lepiej nową No Name ( i wiedzieć od początku jej historie). Nie chce na całość za dużo wydać budżet myślę ok. 500 - 600 zł.
Widziałem np. kosiarkę Hecht z silnikiem typu OHV, na ceneo opinie ma niezłe. Może dałaby radę. Co radzicie ?
okobar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 8 maja 2017, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

to ja się podepnę
obejrzałem parę firm sprzedających, pomarudziłem i pokwękałem

i jeden ze sprzedawców zaproponował mi 3 różne, w tej samej cenie

dałem wymogi że ma być z mieleniem/mulczowaniem i za mniej niż 650

NAC LP42-375 S420C podtyp bodajze...- silnik NAC OHV, 125cc
Faworyt GTR42P100 - silnik OHV ale 99cc
GRASS VEGA VG42P - silnik Loncin OHV też 99cc

no i mam dylemat. Wszystkie małe, NAC znam, ma największy silnik, ale te dwie pozostałe -- nic o nich nie wiem, słyszałem tylko ze Loncin robi fajne silniki

wszystkie mają 42 cm cięcie, są w miarę małe, łożyskowane koła (podobno), żeliwne tuleje (podobno) mają funkcję mulczowania jak i kosza

NAC to chińszczyzna, ale ma wszędzie serwis, największy silnik
te pozostałe podobno "polskie" dla mnie to niewiadoma

pytam więc fachowców
na trawnik około 7 arów 99cc wystarczy? który z tych 3 modeli będzie lepszy dla amatora w koszeniu stalinówką? (mam od 4 lat elektrycznego hardera 1200 i w końcu zachciałem czegoś bez kabla...)
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Jeden pies. Ta półka cenowa ma raczej jeden poziom.

Tak, Loncin ma całkiem dobre silniki i faktycznie kosiarki Nac są serwisowane niemal wszędzie. Jednak pozostałe dwie raczej też nie powinny sprawiać problemu z serwisem :) Moim zdaniem cokolwiek wybierzesz będzie tak samo działać :) Jednak przyznaję się, że maszyny znam z opinii, specyfikacji i obrazków.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”