POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
ryki67
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 23 cze 2016, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kosa MAKITA - jak używać

Post »

Witam serdecznie
Drodzy forumowicze, zakupiłem KOSE Makite RBC413U 1.9KM
i mam kilka pytań laika, ponieważ nigdy Kosy nie miałem:
- jaką żyłkę tnącą zaleca się do tej kosy (1.9KM) średnica, marka itd.
- jaki olej zaleca się i w jakim stosunku z benzyną, gdzieś czytałem że 1:25 ?
- co powinienem wiedzieć na temat pierwszego uruchomienia kosy (inna mieszanka paliwowo-olejna np więcej oleju, jakiś czas dotarcia silnika żeby go nie przeciążać na początku itp.)

Bardzo proszę o wszelki informacje jakie powinienem wiedzieć po zakupie takiej kosy.
Wszystko mnie interesuje, na co zwrócić uwagę, jak użytkować itp. itd.

pozdrawiam i bardzo proszę o szczere wypowiedzi
ryki67
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 23 cze 2016, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu, bieżąca POMOC TECHNICZNA

Post »

Szanowni Panowie
proszę o pomoc jak wyżej
zbyszek2013
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 lip 2016, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

kosiarka elektryczna NAC N1F-460JS PODSTAWA SILNIKA (PLASTIK)

Post »

Witam.
Czy ktoś może wie jak poradzić sobie z naprawą obudowy (podstawy silnika plastikowej) do kosiarki elektryczna NAC N1F-460JS
Bo już obudowa nie dostępna, a znowu po 3 latach pękła na śrubach tzn tam co wchodzą śruby (silnik się skręca z obudową)
Postaram się wrzucić zdjęcia dla jasności sytuacji.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: kosiarka elektryczna NAC N1F-460JS PODSTAWA SILNIKA (PLASTIK)

Post »

Chyba jedyne co możesz w tym momencie zrobić (poza zakupem nowej kosiarki) to dorobienie jakiegoś pierścienia o wewnętrznej średnicy takiej jak średnica otworu obudowy a zewnętrznej o ok 1cm większej. Przynitowanie jej do obudowy (lub przykręcenie) w 4-8 punktach (8 będzie lepiej - po 2 na ćwiartkę).
Oczywiście pierścień musiałby mieć 4 wpusty z otworami na śruby w miejscach, w których były oryginalne plastikowe uchwyty.

Będzie to wymagało trochę "majsterkowania" ale jest do ogarnięcia - dla chcącego nic trudnego.

Jedynie nie wiem jak z przestrzenią w osi Z - czyli w pionie - czy masz tam miejsce na pierścień z odpowiednio grubej blachy i śruby (nity).
kabzik
50p
50p
Posty: 69
Od: 15 sie 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: kosiarka elektryczna NAC N1F-460JS PODSTAWA SILNIKA (PLASTIK)

Post »

Dobra rada powyższa. Można też szpachlę zastosować ( zalać ) i później otwory przewiercić. Ogólnie te plastikowe obudowy są tandetne, u mnie wygina się lewo prawo i nierówno kosi..
Kakacz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 lip 2016, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kosa spalinowa - montaż

Post »

Witam, mam pytanie na temat montażu kosy spalinowej.
Nie wiem czy podczas składania kosy muszę nasmarować wałek w miejscu gdzie łączy się z silnikiem?
Chodzi o tę cześć:
Obrazek

Smarować tam coś?
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Kosa spalinowa - montaż

Post »

Nie ,nie smaruj sprzęgło powinno być suche .
zbyszek2013
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 lip 2016, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kosiarka elektryczna NAC N1F-460JS PODSTAWA SILNIKA (PLASTIK)

Post »

Dziękuję za odpowiedzi. Można podobno zastosować spawanie plastikiem ale znajomy mówił że parę dni to wytrzyma i będzie to samo. Nie ma niestety łatwego rozwiązania.
To co napisał MarSz to już brzmi solidnie, ale jak będzie z wykonaniem to się okaże ;)
Tak to kosiarka 6 lat na dużych i różnych powierzchniach dobrze sobie radziła, silnik działa, kółka się kręcą tylko ta nieszczęsna obudowa z lipnego plastiku już drugi raz pękła.
A odnośnie tej szpachli co to dokładnie za szpachla?
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: kosiarka elektryczna NAC N1F-460JS PODSTAWA SILNIKA (PLASTIK)

Post »

Szpachle i spawanie plastiku to rozwiązania tymczasowe.

biorac pod uwagę, że ta obudowa drga podczas pracy ogromnie - nie widzę tutaj dużej trwałości.

Ja miałem wiertnicę glebową, w której na spojeniu pękł zbiornik na paliwo (ktoś ją musiał nieostrożnie rzucić na ziemię gdy było odpięte wiertło). Wychlapywało się powoli podczas wiercenia.

Polecano mi jakiś super dwuskładnikowy klej/szpachlę do plastików i tworzyw sztucznych. Miało toto być bardzo dobre i co?
Nie wytrzymało jednego wiercenia (oczywiście - samo połączenie było twarde jak kamień ale dopóki wiertnica stała w miejscu).

A co do Twojego przypadku - jeszcze mocniejsze będzie zrobienie dwóch pierscieni i skręcenie nimi plastiku z dwóch stron - to powinno wytrzymać dużo dłużej (o ile nie zrobisz otworów za blisko krawędzi plastiku bo to może i tak pęknąć).

Jak tak patrzę na zdjęcia to nawet nie musiałbyś robić tych czterech "uchwytów" tylko zastosować szerszy pierścień ale to musisz sobie sam odpowiedzieć na pytanie czy te otwory są potrzebne (np. do chłodzenia silnika) bo szerszym pierścieniem na pewno byś je zasłonił.

Jeśli musisz mieć tam wentylację to musiałoby wyglądać jakoś tak.

Obrazek

Pierwszy lepszy spawacz wypali Ci coś takiego za rozsądną (w porównaniu do kosztów kosiarki).
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kosiarka elektryczna NAC N1F-460JS PODSTAWA SILNIKA (PLASTIK)

Post »

Kup sobie frisbee i pod śruby daj amortyzator gumowy z dowolnej twardej gumy. Wytnij otwór, tak aby pasowało na wychodzący wał. Dodatkowo daj szerokie podkładki (40-50mm) miedzy śrubę a frisbee żeby całość była dobrze ulokowana i się nie wyrabiała. Dla pewności daj takiej samej średnicy cienki gumowy płat aby utrzymać dobre spojenie między frisbee a podkładką.
http://www.retroland.com/wp-content/upl ... risbee.jpg


Nie wiem na ile takie frisbee jest grube i solidne. Kiedyś miałem takie w ręku to wyglądało całkiem dobrze :)
zypeee
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 lip 2016, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam!
Potrzebuje pomoc, otóż w mojej kosiarce 3 części uległy uszkodzeniu i w mojej okolicy nigdzie nie mogę znaleźć tych części ;:223 ;:223
Chodzi mi tu o kosiarke NAC DY164 OHV
Mam tu rysunek z częściami z modelu PMB http://imageshack.com/a/img921/4500/PMD8mI.jpg
Chodzi o części nr 25,26
Ma ktoś może jakiś znajomy sklep w którym mógłbym te części zamówić ? ;:145 ;:145
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Helpppppp!!!!!

Post »

Przecież 26 to jest już nóż - to powinno być do kupienia.

Natomiast patrząc an otwory w nożu można wnioskować, że wałek ma bolce zrywalne - dla ochrony całego wału silnika. Nóż natrafił na coś twardego, zerwały się te bolce - jednocześnie ratująć przed uszkodzeniem silnika.

Tak mam w moim Oleo-mac - zakładam więc, że tak to działa na podstawie samego rysunku.

Musisz więc poszukać w serwisach.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Helpppppp!!!!!

Post »

Na alledrogo wpisz Mocowanie adapter piasta noża NAC DY164 i u tego samego sprzedawcy znajdziesz nóż.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”