POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Ja właśnie wymieniałem.
Żaden problem.
Wg zaleceń serwisu dobrze to zrobić na ciepłym silniku i bez paliwa. Czyli jak wiesz, że planujesz wymieniać to najlepiej zrobić to w środku koszenia gdy braknie paliwa. Podjęciem korek, przechylił kosiarkę (tak kazali to zrobić) poczekam trochę aż przestało kapać, najdalej nowy i kościołem dalej.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Strzykawka i przewód powinny wystarczyć.

Tam jest 1,5l oleju? ...a nie 0,6l?
Matifcb
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 14 cze 2016, o 23:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Fakt chyba 0,6L. Sprawdzę na spokojnie. Mi nie kazali kosiarki przechylać inaczej niż łapiąc za przód przechylać w stronę na rączkę. Ze podobno inaczej mogę zalać silnik i remont gotowy.. kupie sobie za dyszkę tę pompkę i będę wypompowywać.
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

0,6l oleju starczy.

Co do odwracania to mi właśnie w serwisie powiedzieli by odwrócić tylko w tą stronę gdzie jest wlew oleju. No nie wiem już teraz. Albo nie mieli racji a ja to zrobiłem i miałem szczęście bo nic się nie stało albo rzeczywiście można obracać.

Może ktoś to potwierdzi przy najbliższej wizycie w serwisie.
dzialkowiczka50
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 sie 2016, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kosa spalinowa - pomoc.

Post »

Potrzebna mi pomoc.
Kupiłam kosę spalinową NAC TT-BC520 niestety po złożeniu nie obraca się część tnąca (nóż, żyłka); silnik pracuje. Nie wiem czy jest gdzieś jakieś zabezpieczenie , czy urządzenie jest wadliwe
?
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu, bieżąca POMOC TECHNICZNA

Post »

Jeśli dodajesz gazu (zwiększasz obroty) i nic się nie dzieje to coś jest nie tak , o ile prawidłowo złożona .
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu, bieżąca POMOC TECHNICZNA

Post »

dzialkowiczka50 pisze:Potrzebna mi pomoc.
Kupiłam kosę spalinową NAC TT-BC520 niestety po złożeniu nie obraca się część tnąca (nóż, żyłka); silnik pracuje. Nie wiem czy jest gdzieś jakieś zabezpieczenie , czy urządzenie jest wadliwe
?
Jeśli dobrze widzę to ona ma łączenie na środku. Sprawdź czy na pewno wały z jednej i drugiej części weszły prawidłowo w siebie i są połączone. Jeśli nie to może sprzęgło odśrodkowe nie łapie. Spodziewam się, że kupiłaś w Internecie lub u słabego sprzedawcy sokoro wydali Ci ją niezłożona i nieodpaloną. Jak wszystko zostało złożone prawidłowo to reklamuj.
Piotr2
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 10 sie 2012, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

wykaszarka

Post »

Czy może ktoś wie dlaczego kosa spalinowa (podkaszarka) zrywa mi żyłkę równo z bębenkiem? i przez to się nie wysuwa.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu, bieżąca POMOC TECHNICZNA

Post »

Ładujesz całą szpulę żyłki ? Zrywać może przez grube twarde badyle , przydała by się grubsza żyłka a najlepiej nóż. Jeśli głowica jest mała i delikatna np. przy małych podkaszarkach to nie założysz grubej żyłki bo rozwali ci głowicę .
Awatar użytkownika
Perek11
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: olkusz

Pytanie o pompkę

Post »

Witam mam problem a mianowicie chciałbym podłaczyć pływak pod pompke ale nie ma w niej żadnego wejścia . Wiec mam takie zapytanie czy mozna to zrobić na kablu zasilającym . Ponizej przedstawiam poglądowy rysunek czy mozna na wysokosci strzałki przeciąć kabel i włączyć sie tam pływakiem ?
Obrazek
Marcin?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pytanie o pompkę

Post »

Możesz, ale czy masz tak doskonałe materiały izolacyjne, żeby tą ranę zwulkanizować, bo zaizolowanie, to za mało, jeśli będzie to w wodzie.
sadrak
50p
50p
Posty: 61
Od: 16 mar 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pytanie o pompkę

Post »

Możesz ewentualnie wykonać to połączenie nad lustrem wody bo jak poprzednik wspomniał, nie sądzę abyś miał odpowiednią izolację aby te połączenie zanurzyć w wodzie. Wykonaj je wyżej, nad wodą, a następnie tym kablem bez łączników zejdź do pompki i tam umocuj. To jedyne wg mnie sensowne budżetowe rozwiązanie.
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pytanie o pompkę

Post »

Jeśli pływak ma odpowiedni długi przewód, to połączenie wykonać jak najwyżej od lustra wody. Takie połączenia można zaizolować tzw. koszulkami termokurczliwymi z klejem. Wymaga to opalarki i wprawy w wykonywaniu takich izolacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”