POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
wiaro
100p
100p
Posty: 154
Od: 19 cze 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: problem z opryskiwaczem Agrimondo k45

Post »

gaźnik w budowie jest prosty zwykły gaźnik pływakowy, jak byś ustawił opryskiwać do góry nogami niewielka ilość paliwa by wyciekła, po za tym w zbiorniku jest korek który ma odpowietrzacz jeśli jest zapchany opryskiwacz będzie gasł, mały silnik a przyczyn morze być wiele
lechu_s
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 maja 2012, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: problem z opryskiwaczem Agrimondo k45

Post »

Witam
Dołączę się do tematu, też mam problem z opryskiwaczem Turbine k45.
Mianowicie wydaje mi się, że zalewa świece, na dodatek żadnej regulacji w gaźniku oprócz obrotów (chyba) biegu jałowego nie ma. Czasami na chwilę odpali, ale jak zgaśnie albo w ogóle nie odpali to świeca jest trochę wilgotna.
Może ktoś by miał instrukcję techniczną ustawień zapłonu, przerwy/typu świecy.
Dodam jeszcze, że gaźnik wyczyszczony niejednokrotnie, a problem pojawił się nagle-zaczął przygasać na wysokich obrotach, a jak go zgasiłem to już na dłużej niż na chwilę nie odpalił.

pozdrawiam
Leszek
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Re: problem z opryskiwaczem Agrimondo k45

Post »

Odgrzebuję temat.Chyba znalazłem przyczynę niedomagań mojego opryskiwacza.
Rozszczelniony korpus silnika.Od strony gaźnika, na styku uszczelki pod głowicą i łączenia korpusu silnika pojawiają się bańki powietrza.W sumie to nie wiem dokładnie, czy to wydmuchana uszczelka pod głowicą i uszkodzona jednocześnie uszczelka korpusu silnika.Na wszelki wypadek wymienię obie.Ciekawe czy będzie działał poprawnie.
eleanor
200p
200p
Posty: 286
Od: 30 cze 2011, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: problem z opryskiwaczem Agrimondo k45

Post »

Zmień uszczelki i powinno pomóc. Tylko zastanawia mnie jedno. Jak mógł chodzić jeżeli zasłoniłeś dolot powietrza. Przecież żeby pracował potrzebuje powietrza i to dość sporo. Tak więc musisz mieć znaczne nieszczelności.
Co do 2 posta wyżej. Jeżeli zalewa świece to zmniejsz poziom paliwa w gaźniku. Poprzez odgięcie blaszki z pływakiem aby wcześniej zamykał dopływ paliwa.
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Re: problem z opryskiwaczem Agrimondo k45

Post »

No to już mamy kilku użytkowników tego modelu opryskiwacza z identycznymi problemami.
Mój jest po wymianie (dorobieniu) uszczelki pod głowicą i uszczelnieniu połączenia korpusu silnika.
Niestety sprawy nie mają się najlepiej.Na tzw.ssaniu odpala pięknie i równo pracuje.Wyłączenie ssania powoduje natychmiastowe gaśnięcie silnika. Gdy przytykam te dwa otworki w filtrze powietrza (bez ssania), silnik pracuje.Jeśli przytykam przy włączonym ssaniu gaśnie.Gaźnik kilkukrotnie rozbierałem,dysze przedmuchałem,wszystkie uszczelki bez uszkodzeń i nic to nie daje.Nieszczelność, nie ma takiej możliwości.W miejscu gdzie wchodzi linka do gazu założyłem uszczelkę i to też nic nie dało.Jedynym miejscem gdzie silnik może zasysać odrobinę powietrza jest zapadka(dźwignia) do ssania, tam już nie ma jak uszczelnić.
Dla informacji, w tym gaźniku pływak nie ma żadnej regulacji,a igliczka zaworu odcinającego jest z gumy.Jedyna śruba regulacyjna przy wkręcaniu nieznacznie uchyla przepustnicę, czyli silnik zasysa powietrze z filtra powietrza.
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Post »

Słuchajcie mam glebogryzarkę Eurosystem 32 C
Posiada regulowaną szerokość roboczą i bieg wsteczny. Moc silnika 5,5 KM, szerokość robocza 80 cm, waga 47 kg. I mam pytanie czy są do tej glebogryzarki koła, pług lub obsypnik, bo nie mogę znaleźć?
Tak wygląda:
http://images64.fotosik.pl/700/2646c868f03dfc86.jpg
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Są koła uniwersalne do glebogryzarek, ważne aby średnica pasowała do wejścia i będzie ok. Resztę zawsze można przerobić.
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Jaka glebogryzarka

Post »

Dzięki bo już się bałem że do każdej prawie są a do tej nie ma.
Pozdrawiam Paweł
wojteks2
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 1 lip 2013, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Witam! Mam glebogryzarkę Texas i zaczęło mi szwankować sterowanie obrotami silnika. Nie wiem czy coś mi się nie urwało. Czy ktoś ma schemat sterowania silnikiem? Z instrukcji nic nie wynika. Sterowanie ma dźwigienki, cięgiełka i sprężynki i jak już wspominałem nie wiem czy czasem czegoś nie brakuje. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: glebogryzarka texas

Post »

Czy przypadkiem nie zahaczyłeś tej sprężynki i nie rozciągnąłeś jej bo jeśli tak to ona obroty przestawiła silnika.
Spróbuj ją naciągnąć lub przewiń by się przekręciła na cięgno tak, że sprężyna się skróci i obroty powinny się poprawić.

Jak nie pomoże odwiedź serwis i za 10zł lub free Ci to zrobią.

Jedyne co mogło się urwać to zaczep przy regulacji obrotów - linka mogła pęknąć ale to nawet już byś nie odpalił.

Jak nie pękło to może wina filtra paliwa lub membran między dopływem paliwa, a silnikiem nie wiem jak to się dokładnie nazywa ale podobną awarię miałem z kosiarką.


Jednak u Ciebie obstawiam, że sprężyna się rozciągnęła i przestawiły się obroty.
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post »

Sześcioletnia kosiarka, raczej ta z tańszych. Może to będzie trochę śmieszne pytanie :D Czy ktoś orientuje się co oznacza zamulanie kosiarki w sensie takim że zachowuje się tak jak na początku swojej żywotności przy wysokiej trawie, a więc spowalniają się kosmicznie obroty i więcej buczy niż kosi :/ Czy to może być oznaka stępionego ostrza? Jeśli tak to można go naostrzyć osełką do noża? Nie znam się na tym więc pytam bo nie wiem czy nową kupować bo się wykańcza czy faktycznie takie ostrza można "odświeżyć" :)
zbynio
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 30 gru 2010, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Kosiarka zamula

Post »

Możliwe że trzeba naostrzyć nóż kosiarki. Zobacz czy nie ma wyszczerbień. A swoją drogą czy nie obniżyła Ci się przypadkiem regulacja wysokości koszenia? Jeśli jest regulacja, ustaw koszenie na większą wysokość i sprawdź jak sobie radzi z wysoką trawą.
Awatar użytkownika
zenmach
200p
200p
Posty: 439
Od: 11 lip 2011, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Górny Sląsk / Przyszowice

Re: Kosiarka zamula

Post »

Jeśli elektryczna to sprawdzić luzy na łożyskach i stan szczotek, jeśli się nie znasz to daj jakiejś złotej rączce niech sprawdzi, nie jest to jakaś filozofia. Nóż lepiej ostrzyć pilnikiem, osełką do noży to żmudna robota.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”