POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Kattin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 12 maja 2009, o 16:18

Re: Naprawa piły spalinowej

Post »

Orcio pisze: Tak więc: tanie kupowanie to tylko pozorna oszczędność. :idea:
Tak zgadza się , tanie rzeczy są dla bogatych ale jak widzę takie promocje to ciężko jest się powstrzymać ,tym bardziej że potrzebowałam pilarki na już bo drzewka potrzebowały cięcia i było by ok gdyby nie moje niedopatrzenie żeby nie nazwać głupota . No trudno i tak sie cieszę że do zapłonu nie doszło.
Lesiu1989
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 kwie 2016, o 13:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Głowica żyłkowa Load and Go Oleo-Mac pomoc.

Post »

Witam

W zeszłym roku zmieniłem głowice żyłkowa na Load and Go Oleo-Mac mam z nią obecnie następujący problem korzystam z niej przy pomocy kosy husqvarna 525rx niestety podczas koszenia następuję samoczynne wykręcanie się adaptera m10 tzn adapter wykręca się z głowicy i pozostaje na wale kosy. Do tej pory wystarczyło wkręcić adapter ręka i przez cały sezon problem mnie nie występował a dziś po wyczyszczeniu kosy i przygotowaniu do sezonu owy problem pojawił się dwa razy.

Czy macie jakieś pomysły jak temu zaradzić istnieje jakiś klucz umożliwiający wkręcenie tego adaptera z odpowiednia siła aby owy problem nie występował?
Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam
kamil00456
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 29 kwie 2016, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Problem z pompą . POMOCY!

Post »

Witam, założyłem nowy temat, ponieważ istniejący jest z 2011 roku i może nikt go już nie przeczyta.
Do sedna, kupiłem nową pompę membranową typu nurek. Podłączyłem pompę tak samo jak starą i okazało się, że pobiera bardzo mało wody ( lekki strumień).
Może ktoś miał taki przypadek i pomoże?
Poziom wody w studni jest okej.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem z pompą . POMOCY!

Post »

Na ilu metrach lustro wody i jak długi wąż podłączyłeś? Te pompy to jedynie do wiaderka pod studnią sobie nalać i nic poza tym. Podnieś ją bliżej powierzchni. Membranowe mają ogólną marną wydajność, więc nie spodziewaj się mocnego prysznica. Jak korzystasz do podlewania, to lepsza byłaby samozasysająca, wrzucić wąż ssący do studni, pompa obok niej i można pracować. Minus taki że trzeba chować przed deszczem.
kamil00456
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 29 kwie 2016, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem z pompą . POMOCY!

Post »

Dodam jeszcze, że jak włożyłem pompę do beczki z wodą to normalnie pompuje.
W studni była taka sama pompa i wszystko było okej ciśnienia dobre wiec się zdziwiłem czemu tak się dzieje z nową.
Wąż ma z 25m od pompy 3/4 później przejście na 1/2
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Problem z pompą . POMOCY!

Post »

Pompa jest bardziej obciążona jeśli pcha w 3/4 cala w pionie niż w 1/2 cala w pionie .
zigi2012
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 maja 2016, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kosiarka spalinowa, opłaca się naprawiać?

Post »

Witam.
Posiadam chińską kosiarkę nie wiem dokładnie jaki model, działała bez zarzutu przez 2 lata, teraz po odpaleniu głowica kręci się sama bez dodawania gazu, myślałem ze to wina gaźnika albo linki ale nie, silnik jest na wolnych obrotach.
Przyczyną tego okazała się ta dziura
Obrazek
Chyba poluzowała się śrubka, czego nie zauważyłem wcześniej i zrobiła taki szlif.
Da się to jakoś naprawić, czy musze wymienić calą rure na wał?
Jakieś pomysły?

W tematach kosiarek jestem zielony ;:223
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu, bieżąca POMOC TECHNICZNA

Post »

No i zaczęła się akcja naprawienia rębaka we własnym zakresie.
Cacko nawaliło i okazało się gadżetem jednorazowego użytku.
Gwarancja minęła,naprawa pogwarancyjna jest dla serwisu nieopłacalna i... i basta.

Wszystko jest odkręcone i niestety nic dalej zrobić nie można.
Utknęliśmy na próbie zdjęcia z korpusu tej szarej pokrywy,którą blokuje niebieskie pokrętło.

Czy jest jakaś szansa na jej zdjęcie bez uszkodzenia?
Czy może ktoś coś podpowiedzieć w tej materii?



https://3.bp.blogspot.com/-76DSsmUYDeY/ ... G_1512.JPG
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Jarzab
100p
100p
Posty: 140
Od: 11 cze 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Pomoc w uruchomieniu pompy spalinowej

Post »

Witam :)
Jako że na działce nie mam prądu a noszenie wody ze studni staję się nudne i zabiera masę czasu sprawiliśmy sobie pompę spalinową z allegro.
Chińszczyzna 1'' na wyjściu.
Problem jest taki, że instrukcja jest delikatnie mówiąc dość kiepska.
Czy są gdzieś w necie jakieś instrukcje czy filmiki jak to to się uruchamia krok po kroku (nie licząc podłączania węży i zalewania wodą) ?
Mam już kosę spalinową ale tu dochodzi 3 dźwignia i mam zagwozdkę.

Dodatkowe pytania mam następujące:
1) czy pompa ma ciągle chodzić na mieszance 1:25 i czy może byc do tego olej z oznaczeniem na opakowaniu 1:50
2) jaką, jeżeli w ogóle, mogę na wyjściu założyć redukcję, z 1'' na 3/4''-1/2''
3) czy w tej pompie wymienia się olej, jeżeli tak to gdzie
4) gdzie się zasysa i ile jest to potrzebne wlana do zbiornika mieszankę

kilka zdjęć z aukcji wygrzebanych bo swoich jeszcze nie zdążyłem zrobić
http://kristooofff.nazwa.pl/Allegro/Foto/m799202.JPG tu widać 2 dźwignie, jedna pod przyciskiem stop, druga nieco z lewej miedzy czarna a czerwona obudową

http://kristooofff.nazwa.pl/Allegro/Foto/wt10k.JPG zbliżenie na dźwignię pod przyciskiem stop (w sumie to przy obu jest close i open)


http://kristooofff.nazwa.pl/Allegro/Foto/m799202a.JPG pytałem o wymianę oleju bo tu chyba widać zbiorniczek, tam gdzie śruba z motylkiem


https://www.youtube.com/watch?v=w1_cRvstHik jest filmik ale nie wiem czy coś nie zostało przeoczone bo widać tylko operowanie jedną dźwignią i nadal nie wiem do czego służy druga

Trochę czasu na przekopywanie zasobów sieci poświęciłem, nawet po ang, ale bez skutku.

Jeszcze coś takie mam http://porady.grizli.pl/uruchamianie-pompy-spalinowej/ Jeżeli patrzeć analogicznie to dźwignia pod przyciskiem stop ciągle na open a ta po lewej to tylko na samym początku.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Pomoc w uruchomieniu pompy spalinowej

Post »

Zrób zdjęcia swojej pompy bo nic się nie otwiera , z problematycznymi miejscami , jeśli to silnik hondy to on/off zapłon [praca ] /stop brak zapłonu . i teraz wróżby :D ssanie , kranik , praca normalna , regulacja obrotów silnika o ile jest ale bez foto to wróżba ! Silnik powinien chodzić na takiej mieszance jaką ma w instrukcji [o ile to 2 sów]
Jarzab
100p
100p
Posty: 140
Od: 11 cze 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomoc w uruchomieniu pompy spalinowej

Post »

Silnik jest taki jak na filmiku i na zdjęciach, nie chciałem wrzucać linka do allegro.
W instrukcji nie ma nic o mieszance (w opisie aukcji jest tylko info) :)
Ten hondowski to tylko jako przykład wrzucilem bo choć mocniejszy to zasada działania powinna być podobna.
Zdjęcia wrzucę do jutra jakoś.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Pomoc w uruchomieniu pompy spalinowej

Post »

Jeśli jest 4 suw, oleju nie lejesz do paliwa ale do bloku silnika tak, jak do samochodu i nie możesz nim przechylać w określoną stronę , a jak 2 suw olej z paliwem i możesz nim przechylać w każdą stronę, są też wyjątki od reguły, rzadkie ale są.
Awatar użytkownika
Migla88
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 12 gru 2014, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

KOSIARKA NAPĘD MONTAŻ

Post »

Z racji tego że jestem zielona w sprawach kosiarki a mojego męża niema w domu a już czas najwyższy skosić trawnik a niestety przy wyciąganiu kosiarki napęd i rączka bezpieczęństwa po prostu wypadła WIEM że to nie jest skomplikowane dla was ale dla mnie to czarna magia... jest to kosiarka firmy ALKO czy ktoś wytłumaczy mi jak krowie na granicy jak złożyć ten cholerny napęd żeby było dobrze? zdjęcia w załączniku...
Obrazek zależy mi na szybkiej odpowiedzi ponieważ to jedyny wolny termin który mam na tego typu prace :) z góry dzięki
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”