Kosa spalinowa - problemy w użytkowaniu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
stratos37
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 4 maja 2014, o 10:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa Oleo Mac Sparta 250 T naprawa

Post »

Już wiem, oring znajduje się pod podstawą filtra powietrza.
spiren
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 17 lip 2016, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - użytkowanie

Post »

Witam,
Chcialem podpiac się pod ten stary wątek. Mam doczynienia z silnikiem 4suw. Teoretycznie "na zimno" powinien startowac na ssaniu, czyli w pozycji |\| ale w tej pozycji nie startuje. W pozycji "pracy" oznaczonej w tym przypadku strzalką do góry, silnik odpala od pierwszego razu, nawet zimny. Po przestawieniu na |\| silnik dlawi sie i gaśnie. Pytanie czy to jest normalne?

Kompletnie sie nie znam ale mam dyskusje z innym uzytkownikiem ktory twierdzi ze ta "strzalka" to ssanie a silnik wymaga "regulacji".
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Kosa spalinowa - użytkowanie

Post »

Jeśli możesz wstaw zdjęcie tego gaźnika z symbolem ssanie i ogólnie całego gaźnika , ssanie służy tylko do rozruchu tzn. ułatwienia odpalenia poprzez wzbogacenie mieszanki paliwowopowietrznej lub/i zassania / zalania komór / odpowietrzenie gaźnika . Jeśli odpala bez ssania wł. to ok. gorzej jak by nie odpalała pomimo wł.lub wył . :D Jak włączysz ssanie to silnik może się zadławić i nic w tym dziwnego :wink: tak to ma być . Powiedz temu komuś że ssanie jest na zimę ;:303 . ;:306
spiren
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 17 lip 2016, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - użytkowanie

Post »

Dziękuje za odpowiedź
Zdjęcia przez dłuższą chwilę nie będę mógł zrobić ale wygrzebałem w sieci instrukcje obsługi do tego silnika: https://www.mojahonda.pl/download/silni ... i_gx35.pdf
Strona 8

Co ciekawe polska wersja instrukcji do kosy każe przy zimnym silniku zaczynac od przestawienia dzwigni w dół a w angielskiej jest odwrotnie. Przy czym angielska instrukcja odwołuje sie do symboli a polskie tłumaczenie juz nie bardzo tzn symbole są nieczytelne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”