Wertykulator elektryczny

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
djevent
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 kwie 2013, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wertykulator elektryczny

Post »

Witam Wszystkich Ogrodników !
Jako, że przymierzam się do zakupu weltykulatora elektrycznego ( powierzchnia trawnika ok 300m2 ) proszę o pomoc w wyborze sprzętu.

Z ofert produktów skupiłem się na:

- FAWORYT KCW1500
- IKRA EVL1500

FAWORYT - nie znam tej firmy, nie mogę też znaleźć ich strony internetowej, informacji gdzie jest produkowany i co najważniejsze, to info o samym sprzęcie. Wytrzymałość, wykonanie, obsługa gwarancyjna i dostęp do części zamiennych.

IKRA - wiem, że jest to produkt niemiecki, części zamienne są. Po miejscu produkcji domniemam, że po 3H pracy nie powinien być złomem, a co za tym idzie produktem jednorazowym. Aczkolwiek to moje domysły.

Moc w obydwu taka sama, silnik elektryczny 1500W. Gwarancje po 24mc-e. Faworyt szerokość robocza - 38cm, Ikra-33cm.

Jeżeli ktoś może podpowiedzieć w temacie będę wdzięczny.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: [WERTYKULATOR] FAWORYT & IKRA

Post »

Oba to chińczyki. Faworyt jest Krysiaka więc części powinny też być zagwarantowane.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: [WERTYKULATOR] FAWORYT & IKRA

Post »

Potrzebowałem pilarkę elektryczną do prac w domu, kupiłem taką Faworyt sfs 1800 W. Działa dobrze, tnie porządnie, tylko dźwięk dziwny ale to wiadomo, silnik elektryczny. Pociąłem nią też powalona przez burze jabłoń, akurat nie miałem pod ręką spalinówki więc tą elektryczną pociąłem konar średnicy ok. 25 cm od koszteli. Dała radę. Serwis jest niedaleko mnie ale na razie się nie wybieram. Fakt, to chińczyk ale swoje zadanie spełnił. Tyle moge doradzić.
djevent
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 kwie 2013, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: [WERTYKULATOR] FAWORYT & IKRA

Post »

Po rozmowie ze sprzedającym i zarazem serwisem Faworyta wybrałem tą firmę. Nie wiem czy dobrze, ale to się okaże. Rozmowa była uczciwa wiec zaufałem stosunkowi cena/jakość. Wszystko okaże się podczas pracy.

Pozdrawiam!

PS. Jak będzie potrzeba to opiszę jak pracuje...
agniecha72
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 1 kwie 2014, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: [WERTYKULATOR] FAWORYT & IKRA

Post »

Faworyt ma dobry sprzęt do ogrodu. Nie mam co prawda wertykulatora tej firmy ale za to kosiarkę elektryczną z której jestem bardzo zadowolona :wink: koniecznie napisz jak sprawdził się ten wertykulator :D
djevent
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 kwie 2013, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: [WERTYKULATOR] FAWORYT & IKRA

Post »

Jestem właśnie po sobotnim zabiegu wertykulacji.

Moja opinia na temat Faworyta jak najbardziej pozytywna...wykonanie ok, obudowa nie jest z plastiku wyginającego się jak kartka. Moc 1,5kW jest w zupełności wystarczająca ( Idzie jak kuna w trawie ;) ) Trzeba tylko pilnować kiedy kosz jest pełny i go opróżnić. Czuć to wyraźnie bo zaczyna inaczej pracować i nie wszystko trafia do kosza.
Ja mam trawnik 3 rok, 270m2 i wybrałem 7 ubitych taczek :) Nie było widać co siedzi w trawie... Podczas mojej pracy silnik nawet się nie nagrzał, ale robiłem częste przerwy żeby wysypać to co w koszu, bo kilkanaście metrów i był pełen.

Wałka do czesania i napowietrzania ( z pręcikami ) nie używałem. Chcę to robić po co 3 koszeniu, bo zawsze jednak coś zostaje po kosiarce.

Podsumowując jak na sprzęt za 400 zł i wrażeniu po pierwszej pracy godny jest polecenia ;:304
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”