Narzędzia akumulatorowe w ogrodzie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Narzędzia akumulatorowe - czy na pewno ekologiczne?

Post »

Jeden użytkownik nawrócony na ekologię i wymieniający swoje urządzenia na elektryczne/akumulatorowe nic nie znaczy. Jednak im więcej takich użytkowników tym znaczenie wzrasta. Zwyczajny efekt skali :)
Również uważam, że wszędobylskie akumulatorówki (od śrubokrętów po samochody i jeszcze dalej) to kwestia czasu. Pytanie, jak długiego? Nie mam nic przeciwko takiemu rozwiązaniu ale faktycznie na razie jest to drogie.

PS. Co do samochodów elektrycznych to w miarę dobrze pokazali wady i zalety w TOP GEAR z Clarksonem. Fajne ale jeszcze nie teraz :)
nerina
50p
50p
Posty: 96
Od: 28 sty 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Akumulatorowe nożyce do przycinania krzewów

Post »

Mam kilka krzewów do przycinania, thuje cisa i bukszpany. Chcę kupić akumulatorowe nożyce, lekkie i poręczne. Kto mi poradzi co wybrać.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Narzędzia akumulatorowe w ogrodzie

Post »

Zapewniam Cię, że nożyce akumulatorowe są dosyć słabe, a sekatory akumulatorowe kosztują że ho ho! I ważą też że ho ho! Do kilku krzaków kup sobie sekator dobrej firmy i do roboty. Mam nożyce akumulatorowe Boscha i wycinam nimi trawę tam gdzie nie wchodzi kosiarka. Do tego się nadają. Ale już na cienkich gałązkach się zacinają, niestety.
boylepearl
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 16 lut 2021, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mszana Dolna

Re: Narzędzia akumulatorowe w ogrodzie

Post »

Jest mnóstwo sprzętów, które przydają się w ogrodzie takich jak kosiarki, podkaszarki itd. Niedawno postanowiłem, ze zrobię sam doniczki z różnych dostępnych materiałów zalegających w garażu. Zrobiłem piękne duże doniczki z aluminium, z plastiku, z metalu i z drewna. Bardzo przydatnym narzędziem okazała się w tym przypadku ściernica tarczowa. Reklama usunięta. Iwona
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Narzędzia akumulatorowe w ogrodzie

Post »

dziad_Jag pisze:Zapewniam Cię, że nożyce akumulatorowe są dosyć słabe, a sekatory akumulatorowe kosztują że ho ho! I ważą też że ho ho! Do kilku krzaków kup sobie sekator dobrej firmy i do roboty. Mam nożyce akumulatorowe Boscha i wycinam nimi trawę tam gdzie nie wchodzi kosiarka. Do tego się nadają. Ale już na cienkich gałązkach się zacinają, niestety.
Dokładnie, kup porządny sekator, lub nożyce do żywopłotu. Z akumulatorowych narzędzi to wkrętarka lub coś w tym stylu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”