Pilarka,jaka? Uwagi i problemy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
sacred52
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 16 lut 2013, o 18:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: pilarka problem z odpaleniem

Post »

wydaje mi się że paliwo nie dochodzi, tylko dlaczego jak zapaliła to weszła sama na obroty, da się jakoś przedmuchać gaźnik bez jego wykręcania
_fox_

Re: pilarka problem z odpaleniem

Post »

Spróbuj przed odpaleniem wcisnąć z 10 razy gaz i dopiero rozruch, u mnie to pomaga.

Zlej paliwo ze zbiornika i zobacz czy tam jakich syfów nie ma ;:108 do zbiorniczka paliwa idą 2 wężyki, a filtr jest tylko na jednym. I zobacz otworek w zakrętce zbiornika paliwa, może zatkany.
sacred52
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 16 lut 2013, o 18:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: pilarka problem z odpaleniem

Post »

jaki ''otworek w zakrętce zbiornika paliwa'' bo nie bardzo wiem o co chodzi, dodam jeszcze że zbiorniczek na paliwo jest czysty (płukany mieszanką), weżyki raczej drożne bo jak przyłożyłem sprężarke do tego z filtrem to z drugiego wylatywało powietrze(bąbelki w paliwie)
_fox_

Re: pilarka problem z odpaleniem

Post »

Musi być otworek w zakrętce zbiorniczka paliwa, jest on z zaworkiem zabezpieczającym przed wypływam paliwa w czasie pracy pilarki. No i świeca, szczelina między elektrodami 0,5 mm.

Zatankuj, pompką z 10 razy, gaz z 10 razy, i spróbuj odpalić. Nie wiem jak u Ciebie paliła ze ssaniem czy bez, ale możesz wyciągnąć ssanie na pół gwizdka.
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Re: pilarka problem z odpaleniem

Post »

Narzędzia spalinowe tak mają po jakimś czasie użytkowania. :( To samo dzieje się z moją kosą i kosiarką. Naprawy, regulacje a po krótkiej eksploatacji problem wraca.
Mój ogród - zapraszam
profiii
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 17 lut 2013, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: pilarka problem z odpaleniem

Post »

Przyczyn może być bardzo dużo.
Stare paliwo, świeca, gaźnik, złe uruchamianie, zatarcie, itp. Pilarka najprawdopodobniej serwisowana przez firmę NAC, jeśli na gwarancji to nie ma co się bawić tylko zanieść.
A jeszcze czasem(rzadko) w pilarkach tego typu zdarza się pęknięty klin klin na kole magnesowym, co powoduje przesunięcie się zapłonu.
sacred52
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 16 lut 2013, o 18:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: pilarka problem z odpaleniem

Post »

już naprawiona byłem w servisie, facet powiedział ze były problemy z gaźnikiem,moze mi ktoś wytłumaczyć jak czyścić gaźnik
profiii
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 17 lut 2013, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: pilarka problem z odpaleniem

Post »

Jeśli dobry serwis to był czyszczony w chemii i myjce ultradźwiękowej.
Dzisiaj już samo przedmuchanie i wymycie w benzynie nie wystarcza.
Tylko czyszczenie czy jeszcze coś?Jaki koszt?
sacred52
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 16 lut 2013, o 18:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: pilarka problem z odpaleniem

Post »

Tylko czyszczenie, a jaką metodą to nie wiem koszt 30zł
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: pilarka problem z odpaleniem

Post »

Tanio.
Jeśli korzystasz z niej koło domu to następnym razem zastanów się nad elektryczną. Jest dużo mniej problemowa !!!
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
sacred52
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 16 lut 2013, o 18:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: pilarka problem z odpaleniem

Post »

elektryczna umnie nie zda egzaminu bo przynajmniej raz na rok jeżdże do lasu oddalonego 2km
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: pilarka problem z odpaleniem

Post »

sacred52 pisze:elektryczna umnie nie zda egzaminu bo przynajmniej raz na rok jeżdże do lasu oddalonego 2km
Można mieć dwie :)
Policz koszty. Moja elektryczna kosztowala 150 zł i przecięła ok 25m3 drewna. Żadnych napraw, serwisu ... jedynie łańcuch kilka razy wymieniany i stale ostrzony ( w większości własnoręcznie).
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
ogrady
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 24 mar 2013, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: pilarka problem z odpaleniem

Post »

to co było u ciebie uszkodzone to najprawdopodobniej membrana w gaźniku, na przyszłość odradzam "przedmuchiwanie" gaźnika. Sprawdzało się to w starych (pływakowych) typach, w membranowych jest to jednoznaczne uszkodzeniem membrany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”