Pilarka,jaka? Uwagi i problemy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
pirozol
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 kwie 2006, o 20:58

Pilarka,jaka? Uwagi i problemy

Post »

Witam, jestem tu 1 raz a przyciognął mnei problem z moja pilarka SOLO 639 a nie wiem gdzie szukac pomocy wiec moze kto mi tutaj pomoze.
4 lata temu kupilem pilarke solo 639, sluzyla mi wiernie az od kilku miesiecy zaczęła slabnąc podczas przecinania nawet zwykłych desek( sosna). Gdy tne lancuch staje, pila pracuje ale glos wydaje taki jak by hamulec byl wlaczony alenei jest. Pila miala wymieniane 2 pierscienie, czyszczony gaznik, wszystko dobze zlozone. zacząłem manipulowac srubami regulacyjnymi L, T, H ustawiając odpowiednia moc i predkosc ale pila nadal staje. Po dluzszym czasie męczenia sie z ta pila przyszy jeszcze gorsze chwile, gdy dociskam gaz pila zaczyna gasnąc, gdy rozpale i nic nei robie chodzi normalni po wcisnięcie gasie i neiwiem o co chodzi. Do serwisu neiwiadomo jak mam daleko. Moze ktos wie o co chodz?
werojtek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 12 kwie 2006, o 23:22
Lokalizacja: Rybnik

Post »

Sprawdzales(czysciles/wymieniales) filtr powietrza?
pirozol
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 kwie 2006, o 20:58

Post »

O wlasnie o filtrze zapomnialem a mozliwe ze to filtr bo 4 lata nic nie czysczony ani nie wymieniany :/
Dzięki. Sprawdze i powiem.
pirozol
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 kwie 2006, o 20:58

Post »

Hej, stwierdzilem: juz tyle razy rozkrecalem ta piłe to juz mi sie nie chcialo. Ale wydaje mi sie ze to nie filtr. Jak ustawie odpowiednia sruba predkosc biegu zaraz po rozpaleniu( lancuch obraca sie mimo nei wciskania gazu) to pila chodzi ok ale gdy juz przyloze ja do kawalka drewna i prubóje go przeciąc to po krótkiej chwilce próby cięcia pila tak jakby slabie gaz zmniejsza sie sam i pila staje a potem gasnie i tak mozna powtazac. ( tak samo sie dzieje po wcisnięciu gazu)
Dociekliwy

Post »

Spróbuj poszukać pomocy na tym forum :

http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum28.html

Tam są fachowcy , serwisanci którzy udzielą Ci fachowej pomocy .
werojtek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 12 kwie 2006, o 23:22
Lokalizacja: Rybnik

Post »

Jezeli juz tak dlugo nie czysciles tego filtru to nawet na pewno filtr!Jezeli jest gabkowy to go po prostu wypierz(jezeli oczywiscie sie jeszcze nie rozpada) wysusz(nie na sloncu) i przesmaruj delikatnie olejem do silnikow.Jezeli jest juz wyraznie zniszczony i sie kruszy muszisz go wymienic.Jezeli jest papierowy to raczej tez nie masz co czyscic po tylu latach-raczej bedziesz musial wymienic.Sprawdz tez swiece(przeczysc nagar z elektrod cienkim papierem sciernym starajac sie nie zmienic wielkosci szczeliny pomiedzy elektrodami).Mozesz tez miec jakiegos farfocla na filtrze paliwa.Po tylu latach uzytkowania najprawdopodobniej masz to wszystko naraz :wink:
(uzywam pily z husqwarny i 2 typow kos spalinowych-te objway ktore wymieniles prawie zawsze dotyczyly filtra powietrza lub paliwa albo swiec)
pirozol
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 kwie 2006, o 20:58

Post »

Dociekliwy - Dzięki zajze.

werojtek - swieca na pewno jest dobra bo nowa:]. No nic zobacze jeszcze to forum i przeczyszcze dokladnie ten filtr(albo wymienie)
pirozol
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 kwie 2006, o 20:58

Post »

Dociekliwy pisze:Spróbuj poszukać pomocy na tym forum :

http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum28.html

Tam są fachowcy , serwisanci którzy udzielą Ci fachowej pomocy .
to jest portal elektroniczny więc o pilach temat tam raczej nie pasuje:)
Dociekliwy

Post »

pirozol pisze: to jest portal elektroniczny więc o pilach temat tam raczej nie pasuje:)
Ja tam pisałem w sprawie piecyka gazowego Junkers . Taki piecyk też nie jest urządzeniem elektronicznym a jednak mi udzielono porady . Napisz , spróbuj a się przekonasz to nic nie kosztuje tylko zarejestrowanie , zalogowanie i wyłożenie swej sprawy . Z góry zakładasz że Ci tam nikt nie pomoże .
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1007
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

to jest forum AGD i systemy grzewcze wiec sie nie dziw ze Ci pomogli w sprawie piecyka :P
pirozol
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 kwie 2006, o 20:58

Post »

A jednak - to był flitr tyle ze od paliwa:) przeczytalem instrukcje z nowej pily bo do tej nie mam i pisalo o wymienie flitra paliwa co 3 miesiace:]
Wymienilem i lux:]
sacred52
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 16 lut 2013, o 18:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

pilarka problem z odpaleniem

Post »

witam, mam problem a mianowicie piła (garden expert ge-cs38) nie chce odpalić, raz po wielokrotnym szarpaniu odpaliła weszłą na obroty( łańcuch się kręcił ) i zgasła nie zdążyłem nawet wcisnąć manetki gazu, od razu muwie że świeca jest dobra(sprawdzana w innej pile), filtr paliwa czysty(przedmuchany sprężarką), filtr powietrza też, wszystkie wężyki całe. Po wlaniu odrobiny paliwa pod świecę odpaliła też na chwilę i też weszła na pełne obroty, próbowałem też przedmuchać gaźnik(nie wiem czy tak się robi ale w kosie spalinowej i w pilarce solo pomagało jak nie chciała odpalić)
wyciągnąłem wężyk ze zbiornika paliwa i przłożyłem na chwile sprężarke.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: pilarka problem z odpaleniem

Post »

Nie znam tej pilarki, ale bez ssania to trudno zapalić, bo piszesz, że jakby paliwo nie dochodziło, a przy zimnym silniku, to powinna zapalić przy włączonym ssaniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”