Doniczka samonawadniająca

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
slonik
50p
50p
Posty: 90
Od: 21 paź 2013, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Doniczka samonawadniająca

Post »

Znalazłem coś ciekawego, doniczkę która sama uzupełnia sobie wodę, a właściwie ta woda cały czas w niej jest. Podam przekładowy link do takiej doniczki: zmoderowano/Admin KaRo

Napiszcie co o czymś takim myślicie? Szczególnie zależy mi na opiniach czy takie doniczki nadają się do hodowania rosiczek, które muszą mieć stały dostęp do wody.
Pozdrawiam, Kuba
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Doniczka samonawadniająca

Post »

Wg mnie taka doniczka jest bezsensu pod kątem uprawy roślin pokojowych, np. rosiczki. Ze strony można wynika, że jest kierowana raczej pod rośliny czysto balkonowe i to wtedy ma sens, gdy na dłuższy czas zostawia się takie rośliny, bez opieki. W domu, wg mnie, biorąc pod uwagę rozmiary jest bezcelowe, fakt rosiczki lubią mieć mokre stopy, ale w czym problem po prostu ręcznie i normalnie podlewać?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
bogdan64
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 lut 2014, o 10:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczka samonawadniająca

Post »

Do uprawy rosiczek może niekoniecznie, ale w przypadku innych rodzajów kwiatów jak najbardziej. Ostatnio spotkałem się z takim czymś jak automatyczny zestaw do podlewania kwiatów doniczkowych. Myślę, że to świetne rozwiązanie jak się długo nie przebywa w domu i nie ma kto zająć się roślinami.
Kwiat jest uśmiechem rośliny a uśmiech jest całym bogactwem człowieka.
ilona58
100p
100p
Posty: 120
Od: 10 lut 2012, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczka samonawadniająca

Post »

Mam taką doniczkę ,jest świetna .Rosły w niej pelargonie w pełnym słońcu na cmentarzu i mimo upałów wystarczyło podlewanie 1x w tygodniu
Asia81
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 27 mar 2017, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczka samonawadniająca

Post »

To chyba watek w którym mogę się pochwalić swoim odkryciem! :D A mianowicie znalazłam coś takiego jak ?AquaGel? czyli żel, który zapobiega suszy u naszych roślinek;) Cytuję? Pozwala na rzadsze podlewanie, chroni przed przelaniem oraz poprawia strukturę gleby.? Bardzo fajna sprawa, dopiero wypróbowuje, ale jakby ktoś chciał można go dostać w tym sklepie Reklamę sklepu usunięto. bab... . Piszcie jeśli mieliście jakieś doświadczenie z nim :D Swoja drogą, polecam sklep mają tez świetną hurtownie przepięknych doniczek! <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”