Problem ze studnią!!! Pomocy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Tomason31
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 6 sie 2013, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Problem ze studnią!!! Pomocy

Post »

Witam jestem od niedawna posiadaczem domku.Na działce za domem jest studnia, starszy sąsiad mówi że ma ok 15 lat jest z kręgów o średnicy 80 cm. Nie było w niej zbyt dużo wody ok 1m a żonka chce mieć za domem dość dużo ogród więc postanowiłem ją pogłębić. Znajomy wszedł do studni a ja wybierałem urobek wiadrem do góry. W sumie odkopaliśmy ok 3 kręgów i na tym zaprzestaliśmy.Na drugi dzień nie mogłem uwierzyć 3 kręg od dna w studni zaczął zwyczajnie sie przesuwać. I mam pytanie czy da radę to jakoś naprawić. A jeżeli nie to czy woda podejdzie wyżej aniżeli ten krąg??
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Problem ze studnią!!! Pomocy

Post »

Poziom wody w studni to poziom wód ją otaczających i wyżej nie będzie.pogłębiając studnię zabrałeś fundament na którym stały kręgi,nic dziwnego że się zapadły.Żeby uratować trzeba spowodować aby te górne opadły i dołożyć na górę ile potrzeba. Obawiam się że bez specjalisty się nie obejdzie.
Tomason31
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 6 sie 2013, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem ze studnią!!! Pomocy

Post »

Dziękuje za odpowiedź dzisiaj widze że woda zalała już krąg który sie przesunął. Więc powinno być wody więcej. Zadzwonię do odpowiedniej osoby i dowiem sie ile taka usługa opuszczenie kręgów by kosztowała a może jest szansa że kręgi po jakimś czasie same sie opuszczą na dno...hmmm zobaczymy
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Problem ze studnią!!! Pomocy

Post »

Głębokość na trzy kręgi, to nie jest tak dużo. Można z dwóch stron drugi krąg podważyć, aby pod własnym ciężarem opadł, tylko trzeba rozważyć, czy osunie się dokładnie na ten dolny. Też trzeba zwrócić na własne bezpieczeństwo, bo im głębiej tym niebezpieczniej samemu to wykonywać.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Problem ze studnią!!! Pomocy

Post »

Ilość wody zależy też od wydajności złoża,może być ciągle jeden krąg nawet jak podłączysz pompę strażacką a możesz mieć i trzy kręgi ale nachodzą dobę.Jeżeli wydajność jest mała dobrym rozwiązaniem jest pompa z czujnikiem poziomu i zewnętrzny rezerwuar.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”