Nożyce/piła na wysięgniku

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nożyce/piła/sekator na wysięgniku

Post »

Powiadają, że ostrzyć powinno się przy każdym tankowaniu, tylko w elektrycznej to tankowania nie ma. Zasada jest taka: im drobniejsze wiórki lecą, tym łańcuch bardziej tępy, a jak całkiem tępy to tylko pył wylatuje, po ostrzeniu powinny być grube wióry. W molochu jasne, kupisz, tylko nikt nie wie, ile to wytrzyma i czy się opłaci naprawić, jeśli w ogóle są części potrzebne. Znajomy kupił taką super mocną pilarkę za 300 zł i co, po 2 bakach prowadnica się pokrzywiła, słaby materiał, nowa 100 zł. O wadze i nieporęczności tegoż wynalazku nie wspomnę.
Awatar użytkownika
zielonaalesuper
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 27 paź 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Piła pilarka elektryczna na wysięgniku teleskopie jakiej moc

Post »

Dziękuję "mlodzieniec" sporo się od Ciebie dowiedziałam. "robertP2" nawet gdzieś widziałam coś podobnego w garażu, ale do głowy by mi nie przyszło, ,że to do łańcucha. W tej przeze mnie zamówionej jest firmy Oregon ta cała końcówka metalowa (to chyba z resztą jest jedyne co metalowe w niej) ale gwarancja na 2 lata w razie czego, więc wolałam dołożyć od nowej. Zobaczymy jak to będzie, pogoda podobno się poprawi, więc trzeba wykorzystać. Buziaki chłopaki ;:196
Love all, trust a few, do wrong to none. W.S.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła pilarka elektryczna na wysięgniku teleskopie jakiej moc

Post »

Cieszę się, że mogłem pomóc :D Sam też się uczę, podobno to proces na całe życie. Oregon jest dość dobrą marką, produkują nie tylko "te metalowe końcówki" ale też łańcuchy, żyłki i głowice i sporo innych rzeczy. Mogę je polecić. Uczulam Cię jedynie na olej do smarowania, bo przegrzany i zatarty łańcuch już nie odzyska swych właściwości. Koszt oleju wobec wymiany części jest znikomy. Miłego cięcia ;) I dnia miłego, pozdrawiam :)
PS: gdybyś potrzebowała kogoś do potrzymania drabiny, daj znać :wit
Awatar użytkownika
zielonaalesuper
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 27 paź 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Piła pilarka elektryczna na wysięgniku teleskopie jakiej moc

Post »

To niby pilarka na wysięgniku, a poza tym nie wiem skąd jesteś ;) żeby mi drabinkę trzymać. Piła dotarła dziś, pomyślana super, szkoda, że tyle plastików, ale w końcu to na prąd. Trochę cięższa niż sądziłam i trzeba jej zamontować ten Oregon. Później poczytam instrukcję. Jestem zadowolona, elementy pasują, wygląda na funkcjonalną. Olej koniecznie muszę kupić, może na stacji. Jutro jak będzie pogoda i dam radę to chcę uruchomić. Dam znać jakie wrażenia.
Love all, trust a few, do wrong to none. W.S.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła pilarka elektryczna na wysięgniku teleskopie jakiej moc

Post »

Z tym trzymaniem drabinki to żartowałem, chętnie bym Ci przyciął te tujki gdybym już był na miejscu, choć to aż 200 km ;:174 źle bym się czuł patrząc, jak kobieta pracuje a ja się lenię :) Do montażu koniecznie załóż rękawiczki, takie zwykłe wampirki wystarczą, bo łańcuch ostry, i pamiętaj o dobrym kierunku montażu łańcucha, są pewnie znaki jak ma być, instrukcja pomoże. Najpierw zamontuj prowadnicę na tym bolcu w korpusie piłki, potem nałóż łańcuch, wstępnie go naciągnij, potem dokręć lekko obudowę i mocniej napnij łańcuch, prawidłowo napięty powinien dać się przesunąć po prowadnicy. Na koniec mocno dokręć obudowę. Tak u mnie się to robi, mam elektryczną 1800 W kupioną do remontu w domu. O dziwo z marketu i żyje nawet długo :) Ważna uwaga, to po pierwszej minucie - dwóch cięcia sprawdź napięcie łańcucha - na gorąco zawsze się wydłuża i może Ci zrobić krzywdę, a tego na pewno ani ja, ani Ty byś nie chciała. Olej do prowadnic kupisz też w sklepach z pilarkami czy marketach ogólnobudowalnych, na stacji mogą nie mieć, bo tam mają takie dodawane do paliwa a Ty tego nie potrzebujesz. Pozdrawiam serdecznie :D
Awatar użytkownika
zielonaalesuper
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 27 paź 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Piła pilarka elektryczna na wysięgniku teleskopie jakiej moc

Post »

Hi, zakupiłam Faworyta 900W z Oregonem, generalnie fajna rzecz, ale na całkowitej długości jest dla mnie za ciężkie. Trochę iskrzyło na początku, ale podobno to normalne. Starałam się wybrać coś funkcjonalnego, więc zestaw ma 2 części wysięgnika, piłę można skręcać na końcu i ustawiać pod kątem, no i sama piła której można używać jako ręcznej. Tyle, że niestety sił też potrzeba by to utrzymać, ale sama idea rewelacja, sięga na tyle wysoko, że wiele można bez drabiny, a jak wiadomo na takie sprzęty lepiej uważać. Tymczasem już ciemno i zimno buuuu
Love all, trust a few, do wrong to none. W.S.
leonid113
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 1 wrz 2014, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam. Jestem przed zakupem.Czy ma ktoś jakieś propozycje odnośnie nożyc do przycinania gałęzi drzew najlepiej teleskopowe. Cena do 80 zł. Chodzi mi o coś sprawdzonego:).
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: NARZĘDZIA OGRODNICZE-NOŻYCE DO GAŁĘZI

Post »

Dobre nożyce i do tego teleskopowe za 80zł? nie ma takich :roll: oczywiście jakie to gałęzie...?
leonid113
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 1 wrz 2014, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nożyce do gałęzi

Post »

Hmmm?. Coś tam oglądałem na Allegro i dlatego te 80 zł :). No dobrze to może podpowiedzi które?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Nożyce do gałęzi

Post »

Ja większośc narzędzi mam z firmy Würth. Lekkie, bardzo wytrzymałe i ostre. Tylko cena trochę wysoka i ciężko u nas dostać. Fiskars robił dobre narzędzia i można je jeszcze dostać ale szukaj starych modeli. Gardena też dobra ale w Niemczech. U nas ciężko coś dobrego dostać jeżeli to ma być cięcie "sezonowe" kilku drzew to kup coś tańszego, licz się z tym że możesz wymienić za rok lub dwa. Wszystko zależy ile chcesz ciąć i jakie gałęzie.
steve_x
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 sty 2017, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Nożyce Ogrodowe na wysięgniku.

Post »

Witam Serdecznie . Chciałbym prosić o opinię i poradę na temat nożyc ogrodowych elektrycznych na wysięgniku bądź teleskopie ... planuje takie zakupić no ale towaru aż za dużo .... CHodziło by o coś w miare solidnego powiedzmy do 600 zł . Mam wysokie tuje ok 50 m no i chciałbym aby narzędzie nie padło mi po dwóch sezonach ... wiem że jest stiga i makita no ale niestety to nie na moją kieszeń poza tym stiga nie ma nic elektrycznego na teleskopie ... Na allegro za duży wybór wiec idzie zgłupieć .... może ktoś powie czego używa i jak się sprawdza ...
pozdrawiam
mario_79
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 26 lip 2016, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Sekator, piła na teleskopie

Post »

Jako iż nie mam drabiny, ani gdzie jej przynajmniej na razie trzymać, muszę zakupić piłę z sekatorem na wysięgniku - kiju teleskopowym.

Co możecie polecić, nie mam niestety nieograniczonych ani zbyt dużych funduszy na to.

Proszę podpowiedzcie.
mario_79
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 26 lip 2016, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Piła/nożyce na wysięgniku

Post »

PS chodzi o urządzenie mechaniczne.

Przepraszam że post pod postem, ale nie mogę już zedytować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”