Impregnaty do drewna, metody konserwacji

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zabezpieczenie altanki, drewnochron

Post »

Teraz jest małe zamieszanie bo są impregnaty, lakierobejce i lazury. Impregnaty są dość rzadkie, mam pomalowany takim czymś płot, konkretnie drewnochron extra 5 lat ochrony - kolor mahoń - no OK, trzyma się ładnie, drewno sosna, na surowe drewno dawałem bez żadnych bezbarwnych podkładów, 2 warstwy. Drzwi zaś malowałem lakierobejcą Sadolin Extra - wyraźnie gęstsza i powłoka z połyskiem ale też dużo droższa bo 10 l drewnochronu kosztuje 170 zł a 0,7 l Sadolinu 43 zł :roll:
MamaMyszka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 sie 2013, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zabezpieczenie altanki, drewnochron

Post »

Mój ślubny malował ostatnio stolik i piaskownicę na ciemny orzech - drewno było nowe, heblowane. Malował Sadolinem impregnatem koloryzującym i głęboko penetrującym. Twierdzi, że wystarczy (muszę mu zaufać :twisted: , bo ostatecznie ma większe doświadczenie - teść sporo ma mebli drewnianych w ogrodzie i wszystko wygląda dobrze, a malowane tym samym. Ostatnio też ponoć chwali vidaron).
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6594
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Zabezpieczenie altanki, drewnochron

Post »

Ja na wiosnę będę malowała domek na działce z surowego drewna i zdecydowałam się na drewnochron tylko jeszcze nie wiem czy najpierw bezbarwny ,a potem 2 x kolor czy od razu 2 x kolor :roll:
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6594
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Zabezpieczenie altanki, drewnochron

Post »

Piszcie kochani,jak wy impregnujecie swoje drewniane domki i meble w ogrodzie :)
cozapiachy
50p
50p
Posty: 77
Od: 27 lip 2012, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zabezpieczenie altanki, drewnochron

Post »

Używam tylko impregnatów. Do drobnych elementów Drewnochron. Arabello : 1 warstwa bezbarwny kolejna kolor . Chyba wystarczy. Domek malowała firma nazwy specyfiku nie pamiętam :)
Pozdrawiam :) Barbara
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6594
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Zabezpieczenie altanki, drewnochron

Post »

Basiu dziękuję za twoją odpowiedź ;:196 Zobaczymy,co inni na ten temat napiszą :)
doniczkowiec
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 21 paź 2010, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zabezpieczenie altanki, drewnochron

Post »

Jest jeszcze pokost lniany, ponoć skuteczny, ekologiczny i dobrze się wchłania w surowe drewno zwłaszcza malując na gorąco.
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6594
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Zabezpieczenie altanki, drewnochron

Post »

Kurczę teraz po przejrzeniu internetu zastanawiam sie czy nie zastosować Altaxu :roll: Najpierw Penetrin ,a następnie dwie warstwy impregnatu z barwinkiem. Ten pierwszy chroni przed grzybami,owadami,zgnilizną,a drugi ma działanie przeciw promieniom UV .
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6594
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Zabezpieczenie altanki, drewnochron

Post »

Kochani stosował ktoś Altax ? Napiszcie o swoich doświadczeniach z tym impregnatem ;:180
Napisałam do firmy Altax i poradzili mi zastosować lakierobejcę woskową pod którą nie trzeba malować Penetrinem.
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Zabezpieczenie altanki, drewnochron

Post »

Ja malowałem stół i ławki zwykłym Altaxem i po zimie musiałem powtarzać malowanie bo słabo już wyglądały.Jak pomalowałem Altaxem z woskiem pszczelim to 2 sezony wytrzymało bez większych kłopotów,może nawet 3 sezon będzie bez malowania.
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6594
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Zabezpieczenie altanki, drewnochron

Post »

A jak malowałeś tym zwykłym to najpierw dałeś Penetrin jako bazę ?
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Zabezpieczenie altanki, drewnochron

Post »

Nie dawałem żadnych podkładów bo myślałem że sam impregnat wystarczy i nie mam problemu z robactwem i gniciem tylko trochę jest mchu bo ławki i stół stoją od północy.Ale jakbym malował teraz to użyłbym jakiegoś dobrego podkładu,tak na wszelki wypadek.
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6594
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Zabezpieczenie altanki, drewnochron

Post »

Niestety trzeba dać podkład,bo sam impregnat kolor nic nie da :( Poczytałam sporo o impregnatach w necie i teraz mam trzech faworytów (alfabetyczna kolejność,ale najbardziej ciągnie mnie do tej ostatniej nazwy) Altax,Sadolin,Tikkurila .Nie wiem, na którą firmę się zdecyduję ,ale do wiosny mam czas pomyśleć i pobiegać po sklepach :)
Zastanawiam się jeszcze czy na podkład dać kolor czy kolor z woskiem lub lakierobejcę z woskiem :roll:
Jeśli ktoś ma jakieś sugestie to proszę pisać :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”