Szczury

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Post »

Ja też walczyłam ze szczurami trutką w granulkach i zatrutym ziarnem.U mnie zamieszkały pod psim kojcem i strasznie kopały.Po kilku dniach podawania trucizny wychodziły w poszukiwaniu wody i zdychały na trawniku.Od tego czasu,już kilka lat,żadna nowa rodzina się nie wprowadza.
Budo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 cze 2013, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Szczury

Post »

Do tego są specjalne gazy na zwalczanie gryzoni. Z tym, że szczury i tak wracają do miejsc gdzie jest cokolwiek do jedzenia. Już to taka nasza symbioza. Co się tyczy podjazdu. Trzeba nalać dużo betonu i tyle.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szczury

Post »

pokarm można podać do nory albo zrobić "podkarmiaczkę" (idzie też kupić gotowe).

Rura PCV, zaślepiona na końcach z otworem na środku. Wsypana trutka a rura na leżąco. Do rury wejdzie tylko gryzoń (odpowiednia wielkość otworu). Dziecko, kot, pies nie ma dostępu do trutki. Można to położyć w dowolnym miejscu, nawet pod chmurką. Deszcze nie straszny, bo rura osłoni trutkę.

Grzecznie nie da się szczurów poprosić by sobie poszły - można się najwyżej pogodzić z ich występowaniem. A podjazd zrobić zbrojony, jak płyta nad przejazdem. Wtedy mogą sobie dowolnie pod nią kopać.... Ale szczurów jest zbyt dużo i należy ograniczać ich ilość. Jak przegryzą Tobie gdzieś kable z prądem i np. trawa w ogródku będzie Cię kopać a wszystki dżdżownice uciekną to może rozważysz ponownie zakup trutki ;:oj
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Szczury

Post »

Wczoraj się dowiedziałam a raczej wywąchałam nowy problem, od mamy się dowiedziałam że dwa dni temu rura wpustowa z kanalizacji została przedziurawiona (a raczej reklamówka która ją do tej pory zabezpieczała), używaliśmy szamba do momentu wymuszonego podłączenia do kanalizacji miejskiej...i stało się, wczoraj jeszcze tylko spytałam czy "reklamówka jest poszarpana" i tym się upewniłam że to szczur...bo była poszarpana.
Wczoraj pod wieczór jeszcze porozkładałam saszetki z pastą którą gryzonie uwielbiają (przed chwilą wrzuciłam otrutą mysz której o mały włos nie rozdeptałam, bo zdecydowała wydać ostatnie tchnienie na środku ciemnego dywanu w pokoju magazynowym).
Zakończyłyśmy część zabezpieczania wylotu rury, znalazłyśmy pokrywkę która w miarę pasowała wielkością (posłużyła na to pokrywka z puszki po tytoniu), wysmarowałyśmy ją na bogato silikonem i poukładałam kawałki potłuczonej buteleczki po zmywaczu do paznokci na sztorc i docisnęłam do wyczyszczonej rury.
Jak podeschnie pozostaje tylko zabezpieczenie dodatkowo mocniejszą folią naokoło doklejonej pokrywki i owinięcie dokładnie taśmą izolacyjną :)...i niech reszta hołoty szuka innego lokum na zimę.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

co zżera mi rozsade i kwiaty?

Post »

Moją rozsadę kalarepki i kilka aksamitek coś zeżarło.Kalarepki były zjedzone do ziemi zaś aksamitki wyciągnięte z ziemi.Wszystko działo się w stodole.Kolejnego dnia rozsypałem w kilku miejscach trutkę na gryzonie i przez kilka dni to coś zeżarło 2 kg trucizny z firmy Bros.Czy to szczury czy inny gryzoń wszystkożerny?Dziś nic nie było ruszone.Co dalej?
Awatar użytkownika
Prokton
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 19 lip 2017, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: co zżera mi rozsade i kwiaty?

Post »

Szczury, pewnie już dawno w szczurzym niebie
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Szczury

Post »

Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu co u mnie robi takie otwory. Otwór jest zrobiony na kopcu ochraniającym oczyszczalnię biologiczną. Szyszkę położyłam celem porównania wielkości. Niedaleko psy mają budy. Pod budą też odkryłam otwór jakby wlotowy ;:202

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”