Wygrzebane na targach staroci

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wygrzebane na targach staroci cz.2

Post »

Oj, coś tu długa cisza zaległa. Nikt nic nie wygrzebał? Ja już liczę dni i nie mogę doczekać się wyjazdu do Czacza.
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Wygrzebane na targach staroci cz.2

Post »

Kiedy jedziesz?
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wygrzebane na targach staroci cz.2

Post »

Jadę 5,09. na wieczór, a -6-tego planuję cały dzień, z przerwą na obiad, buszować w wykopaliskach. Nie wiem na ile mi sił wystarczy i czy nie przytłoczy mnie nadmiar 'wszelkiego dobra'. :-)
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wygrzebane na targach staroci cz.2

Post »

Śnieżka kupiłaś coś?

Ja ostatnio: barek na alkohol, morska dekoracja ( będzie pasować do mojej latarni), dzbanek , stary obrazek i jeszcze kieliszki z grubym dnem i talerzyk

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wygrzebane na targach staroci cz.2

Post »

kasia100780 pisze:Śnieżka kupiłaś coś?
....................................................]
kasia100780- ciekawe te Twoje nabytki.

W Czaczu kupiłam kilka drobiazgów, bo nie wypadało wracać z pustymi rękami, ale sam wyjazd to było jedno wielkie rozczarowanie tym miejscem. To nawet nie starocie- w wielu przypadkach to po prostu rupiecie. Wielu sprzedawców nie dba o to co sprzedaje. Jednak są tam miejsca, gdzie warto zajrzeć. Najmilej wspominam pobyt i nocleg w pobliskim Śmiglu.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wygrzebane na targach staroci cz.2

Post »

Pokaż ;:65
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wygrzebane na targach staroci cz.2

Post »

Śnieżka ja znam Czacz już od dawna, ale moja ocena bardzo podobna do Twojej.
Choć ostatnio jak byłam to nie widziałam w tych hangarach chałd materacy i najróżniejszych kołder z łóżek, tymi wystawkami byłam bardzo zniesmaczona.
Lubię tam jechać połazikować w ramach wycieczki, ale zawsze coś wygrzebię i coś przytargam ;:306
Jednak jak tak sobie spaceruję i buszuję to nachodzi mnie myśl co oni z tym zrobią jak by nadszedł czas likwidacji tych stoisk, chyba by trzeba ;:223 ;:223
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Re: Wygrzebane na targach staroci cz.2

Post »

Kasiu !
napisałaś:
kasia100780 pisze:

Ja ostatnio: barek na alkohol, morska dekoracja ( będzie pasować do mojej latarni), dzbanek , stary obrazek i jeszcze kieliszki z grubym dnem i talerzyk

Obrazek

Ja mam taki koszyk od dwudziestu paru lat.
Pełnił już funkcję :
barku , szafki nocnej , kwietnika (był powieszony na ścianie) , podręcznej kuchennej "półeczki" na różności ,szafki łazienkowej, teraz stoi w przedpokoju i zawsze coś tam na nim( w nim ) stoi .Był wykorzystywany w czterech mieszkaniach stąd tak różne jego funkcje.Ma się dobrze.

Udanej eksploatacji i kreatywnego wykorzystywania życzę.
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Wygrzebane na targach staroci cz.2

Post »

Hihi właśnie miałam pisać odnośnie takiego barku :) My kupując nie wiedzieliśmy do końca co to jest,więc najpierw służyło jako podręczna szafka na psio-kocie rzeczy , smycze,grzebienie itp.
Aktualnie od dłuższego czasu idealnie sprawdza się jako stolik nocny - głównie na piloty i ładowarki :D
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wygrzebane na targach staroci cz.2

Post »

kasia100780 pisze:Pokaż ;:65
Fotek nie ma, bo nie ma co focić. Kupiłam dwa nowe kosze wiklinowe dla dzieciaków na codzienne zakupy- super się sprawdzają, dla siebie nabyłam za grosze dwie lalki porcelanki dla własnych prób rekonstrukcji. Kilka kubeczków porcelanowych dla domowego kolekcjonera i dla siebie jedyną super rzecz- przedwojenną filiżankę do mokki z podstawkiem. aha u miłego sprzedawcy staroci nabyłam też spory słoik miodu własnej roboty- bardzo zacny.

Ze zgromadzonych w Czaczu przedmiotów zadziwił mnie właśnie ogrom łóżek, materaców, kanap, krzeseł i foteli. Ale najbardziej wprawiła mnie w zdumienie przeogromna ilość obrazów haftowanych na płótnie- jeden wielki ponad 2 m długości i najmniej 1,5 m szerokości. Komu chciało się takie coś wykonać i ile czasu musiało to zająć?
majreg
200p
200p
Posty: 447
Od: 11 maja 2015, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wygrzebane na targach staroci cz.2

Post »

edyta js pisze:Podpowiedzcie proszę mądre główki.
Mam zdobyczne lustro kryształowe w drewnianej ramie i obrazek ale niestety dziury po kornikach w sporych ilościach.
Możecie podpowiedzieć czym je potraktować żeby po odnowieniu korniki nie zjadły mi domu. A czy ten kryształ można jakoś odnowić czy tylko wymiana.
Edytko, stare lustra były kiedyś robione inaczej niż te nowoczesne. Ja bym starego lustra nie wymieniała, gdyż w tym jego urok i wartość. XIX w. i trochę późniejsze lustra były robione inną metodą i na dzień dzisiejszy są już antykami. Było to szkło srebrzone od wewn. tzw. mercury glass, chłopskie srebro lub inaczej jeszcze bauernsilber glass i po wymianie straci ono wartość.
Awatar użytkownika
edyta js
50p
50p
Posty: 87
Od: 17 cze 2014, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mińsk Maz

Re: Wygrzebane na targach staroci cz.2

Post »

Dzięki Ula jak znajdę wielką chwilkę to zrobie zdjęcie, te lustro to takie hm chłopskie ale na biało nie zamierzam go malować.
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
arim27
100p
100p
Posty: 165
Od: 29 paź 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Wygrzebane na targach staroci cz.2

Post »

leszczyna pisze:Śnieżka ja znam Czacz już od dawna, ale moja ocena bardzo podobna do Twojej.
Choć ostatnio jak byłam to nie widziałam w tych hangarach chałd materacy i najróżniejszych kołder z łóżek, tymi wystawkami byłam bardzo zniesmaczona.
Lubię tam jechać połazikować w ramach wycieczki, ale zawsze coś wygrzebię i coś przytargam ;:306
Jednak jak tak sobie spaceruję i buszuję to nachodzi mnie myśl co oni z tym zrobią jak by nadszedł czas likwidacji tych stoisk, chyba by trzeba ;:223 ;:223


Tak samo pisałam.Pojechałam tam napalona na zakupy,umęczyłam się strasznie(akurat był straszny upał),w połowie wioski zrezygnowałam z chodzenia i na otarcie łez kupiłam lustro za 50zł,żeby nie wracać na pusto.Może jak ma się jakiś konkretny cel do kupienia,to wygląda inaczej szukanie.Byłam raz i więcej nie pojadę.
Pozdrawiam Mirka !
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”