Nawadnianie automatyczne,zraszacze,samodzielny montaż

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
kameleon1910
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 31 sty 2010, o 09:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Pacanowa

Automatyczne nawadnianie -zapytania,podpowiedzi

Post »

Zna ktoś jakiś wytrzymały zraszacz wachadłowy (o dalekim zasięgu) do nawadniania warzyw?
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Automatyczne nawadnianie

Post »

Witam
Podłączam się pod temat.
Potrzebuję sterownik i zawór do nawadnianie tunelu foliowego ale nawadnianie w sekundach.Może znacie jakąś firkę niedrogą?
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Automatyczne nawadnianie

Post »

Ja za temat automatycznego podlewania będę brał się w tym roku. Na razie mam pompę do szamba i wąż ogrodowy :? Ciśnienie makabryczne, jakiekolwiek zraszacze odpadają. W dodatku woda nie jest ze studni, tak więc co chwila jakaś pijawka mi przez palec przeleci... :wink: A niby pompa miała mieć rozdrabniacz :? Ech te supermarkety :|
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Automatyczne nawadnianie

Post »

Ja u siebie mam wodę na szczęście pod własnym ciśnienie przeważnie tak 2 atm. A w tunelu zamontowałem mini zraszacze i do nich chciałem zamontować zawór ze sterownikiem.I szukam czegoś konkretnego.A zraszacze z firmy Tanake super zamgławiają namiot.

Sterownik jakiego szukam to żeby miał ustawiany czas nawadniani w sekundach. Znalazłem taki na jedną sekcje za 247 zł na stronie http://www.aqua.zgora.pl/aqua/aquasklep ... iki/d6.htm Co o nim powiecie nadaję się
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Automatyczne nawadnianie

Post »

Na jedną sekcję tylko? Powiem tak, ja liczę, że potrzebuję 4 sekcje, tak więc wezmę 6cio sekcyjny, żeby zapas był :wink:
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Automatyczne nawadnianie

Post »

To w Tanake mają 6 sekcji z czasem podlewania sekundowym i kosztuje 350zł. Do tego zawór 95zł
Pewnie lepiej dołożyć i mamy 6 sekcji a nie jedną
A może nadal by się sterownik z nawadnianiem 1 minutowym? Ale nie wiem czy to nie za długo 1min
Bo ja tak chciałem 20 sekund na przykład co 1godz. w gorące dni a w chłodne co 2godz.
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Automatyczne nawadnianie

Post »

Przyznam się, że nie wiem. Nie mam doświadczenia jeszcze w tym. Ja podlewam jak już pisałem z pompy do szamba. Wydajność duża, ale ciśnienie słabe. A im mniejsza średnica węża, tym większy opór i na każdym trójniku spadek mocy. W sezonie podlewam co dzień rano lub wieczorem, zależy jak mam czas i siłę. stoję i leję pół godziny, albo i więcej, tak, aby każda doniczka była zwilżona. Nie wiem, jak to wyjdzie na zraszaczach. Dodatkowo zastanawiam się, czy nie zrobię jednak 6ciu sekcji, bo na 4 to może mi braknąć ciśnienia :? Ile można dać zraszaczy na sekcję i jak to się ma do zapotrzebowania na ciśnienie? przykładowo, jeśli wezmę hydrofor 7 bar. to ile zdoła udźwignąć zraszaczy na jednej sekcji? oczywiście z uwzględnieniem pokaźnego filtra, bo wodę mam brudną :?
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Automatyczne nawadnianie

Post »

Ja mam do zamgławiaczy założone anty kapacze i wszystkie włączają się równocześnie przy ciśnieniu 1,5atm i jak ciśnienie spadnie to się wyłączają wszystkie razem.
A sadzonki które ukorzeniasz to ile razy dziennie podlewasz? I jak długo? Bo te z węża to już pewnie na kwaterach podlewasz?
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Automatyczne nawadnianie

Post »

Ja część zagonów mam w zwykłym piasku. Błyskawicznie przesycha, ale korzenie w nim rośliny mają spore. Szukają wody i składników pokarmowych i zamiast w zielone, idą w korzenie. Ale chyba będę od tego odchodził, bo strasznie trudno jest nad tym panować.
W tunelach już zacząłem podlewać, na zewnątrz jeszcze nie ma potrzeby.
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Automatyczne nawadnianie

Post »

Witam
Zainwestowałem w sterownik GALCON AC 6S no i zawór do nie go,wszytko kupowane w firmie Tanake.
Opłacało się bo ja oprócz spraw ogrodowych pracuje do 14 i miałem jak podlewać.A sprzęt jak na razie spisuje się rewelacyjnie.


Witam mam problem z zamgławiaczami.A sprawa wygląda tak jak włączy się system zamgławiania to kilka zamgławiaczy się włącza a kilka nie, jak zrobić żeby wszystkie się włączały?Dodam że zamgławiacze mam tanake Hadar 7110
Dodam że wodę mam pod własnym ciśnieniem.Pewnie będę musiał zamontować hydrofor?
farfocel
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 4 maja 2010, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Automatyczne nawadnianie

Post »

sam montuje osprzęty firmy hunter i rain bird. Zarówno w ogrodach jak i rolniczo i ogrodniczo. Szczerze mówiąc mnie nie zawiodły jeszcze zwłaszcza elektrozawory mają super


7 bar ale jeszcze wydajność na godzine podaj jaką ma. Przeciętnie na zraszacz rotacyjny trzeba liczyć 400 - 600 litrow na godz a na statyczny dwa razy tyle. Dlatego statyczne pracują dwa razy krócej. A jeśli chodzi o mikrozraszacze to wydajnosc jest duzo mniejsza
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Automatyczne nawadnianie

Post »

Już jest wszystko ok
Założyłem hydrofor i on robi ciśnienie 2,3-2,5 atm. I teraz wszystkie zamgławiacze włączają się idealnie.

Witam może ktoś mi pomoże bo mam sterownik GALCON AC 6S
I chce ustawić nawadnianie cykliczne od godz 8:00 nawadnianie co 1godz. przez 10 sekund ale nie wiem jak ustawić zakończenie nawadniania o godz 17:00 i tak co dziennie
Może mi ktoś pomoże

sprawa ze sterownikiem zakończona powodzeniem :wink:
Ma taki problem bo chce podłączyć zraszacze polowe do podlewania roślin w małej szkółce,i nie wiem jaka główną rurę do doprowadzenia wody dać?Czy wystarczy rura o średnicy PE 25 mm lub 32mm ?
Awatar użytkownika
tejaka
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 paź 2009, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Automatyczne nawadnianie

Post »

Witam,
czy ono na pewno jest dobre dla roślin,bo podlewa z góry,czy raczej tylko nadaje się do podlewania trawnika?Pytam,bo w tamtym roku założyłam takowe,ale rok był raczej mokry/powodzie/więc i nie bardzo było wykorzystane i nie wiem czy służy roślinom czy odwrotnie.Może macie już jakieś doświadczenia w tym zakresie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”