Nawadnianie automatyczne,zraszacze,samodzielny montaż

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tejaka
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 paź 2009, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Automatyczne nawadnianie

Post »

Nie,chodzi o pełny automat,który można ustawić i sam będzie podlewać o wybranej porze dnia i są to takie wynurzające się z ziemi słupki.
Awatar użytkownika
Plufi
50p
50p
Posty: 95
Od: 6 maja 2010, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Automatyczne nawadnianie

Post »

Aha - to to nadaje się raczej to trawy, kwiaty mogłoby uszkodzić
Pozdrawiam Justyna :wit
GrzesQ
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 sty 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Automatyczne nawadnianie

Post »

Witaj.
Wszystko zależy od tego ile chcesz przeznaczyć, na zrobienie systemu irygacyjnego.
Do zrobienia, potrzebny jest komputer sterujący czasem nawadniania na sekcję, elektrozawory, pompa, czujniki deszczu, wilgotności etc.

Tutaj nad mną wypowiadał się domorosły ekspert.

Linia może być położona podziemna i nadziemna.
Nawadnianie podsiąkowe, kapilarne, zalewowe, zraszające...

To zależy wszystko od tego ile możesz na to przeznaczyć i jaką masz powierzchnię ogrodu.
Awatar użytkownika
tejaka
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 paź 2009, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Automatyczne nawadnianie

Post »

No to mnie pocieszyliście,bo już mam założone to nawadnianie i tak jak pisałam rok był raczej mokry i nie bardzo mogłam sprawdzić czy nadaje się.Z drugiej jednak strony zakładała to profesjonalna firma i twierdziła,że się nadaje do kwiatów.Są to produkty firmy Gardena i tylko mi nie doradzajcie likwidację tego,bo to kosztowało ponad 6 tys.zł/ogród mam duży/.
GrzesQ
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 sty 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Automatyczne nawadnianie

Post »

Służy,- oczywiście że tak.

Co do jakości produktów GARDENA, nie wypowiadam się, bo są podzielone opinie na temat tejże firmy. A nie chcę być zmieszany z błotem :)
Jesteśmy największym producentem chryzantemy w województwie podlaskim i mamy nawadnianie kropelkowe firmy HUNTER.
W skład zestawu wchodzi:
-Pompa
-Elektrozawory
-Komputer sterujący klimatem
-Czujnik wilgotności
-Czujnik deszczu
-Czujnik stopnia insolacji
-Czujnik temperatury
-Czujnik wilgotności wewnątrz doniczki

Kwota którą podałaś, jest śmieszna, w porównaniu do kosztów jakie ponosi się za markowe części.
Zobacz czy spuszczałaś wodę na zimę, bo jeżeli nie, zwyczajnie mogło porozrywać przewody.

Co do podlewania (kwiatów,-chodzi Ci o rośliny? czy o kwiat rośliny):
Wszystko zależy, od tego jakie posiadasz gatunki w ogrodzie.
Niektóre rośliny nie lubią podlewania z góry, inne wręcz przeciwnie.
W każdym bądź razie, zraszanie wodą po kwiatach, powoduje ich wręcz natychmiastowe przekwitnięcie.
Naturalnie kwiat, stopniowo się zasusza, zraszając, przyśpieszamy proces dojrzewania, w trybie natychmiastowym, czego wynikiem jest gnicie kwiatostanu.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
tejaka
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 paź 2009, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Automatyczne nawadnianie

Post »

Dzięki za wypowiedź,widzę że jesteś profesjonalistą co mnie cieszy.Sugerujesz,że mam podróbki za taką cenę?Tak, woda była spuszczana, a sprzęt zabezpieczony.Zrobiła to za darmo firma zakładająca nawadnianie.Również wiosną też za darmo uruchomi go.Rośliny mam różne jak to w takim domowym ogrodzie od krzewów,bylin po jednoroczne.Z drugiej jednak strony tak sobie myślę,że deszcz też pada z góry,a przecież to jest najlepsze podlewanie.Miłego dnia.

Hej GrzesQ jesteś jeszcze tam,bo chciałabym się zapytać jakie masz zastrzeżenia co do Gardeny,żebym wiedziała na co zwrócić uwagę,zwłaszcza że sprzęt ten jest jeszcze na gwarancji.
Poza tym wynika z tego ,że tylko my dwoje mamy automat więc podziel się swoimi uwagami na ten temat,jak długo go masz i czy spełnia Twoje oczekiwania.Z tego co napisałeś to masz sporą hodowlę kwiatów więc jakie przyjąłeś rozwiązania,by im jak najlepiej służył?
Bolszakoof
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 13 sty 2010, o 10:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Automatyczne nawadnianie

Post »

hmmm. Gardena... na każdy szkoleniu dla instalatorów automatycznego nawadniania o niej mówią. Niestety dla Ciebie nic fajnego.
Są to w tej chwili najgorsze produkty dostępne na rynku. Nie chcę Cię straszyć ale po 2,3 latach system może się zużyć. Uszkodzeniom ulegają między innymi zraszacze.

Prawda jest taka, że Gardena jedyne co ma w miarę dobre to akcesoria ogrodowe i specjalnie tu zaznaczam "w miarę" bo na rynku jest masa produktów innych marek o lepszej jakości i niższej cenie. Gardena to przereklamowana marketówka.

Produktów profesjonalnych np HUNTER nie znajdziesz w markecie...

Jaką powierzchnię ogrodu nawodnili za te 6tys?
Awatar użytkownika
tejaka
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 paź 2009, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Automatyczne nawadnianie

Post »

Dzięki za odzew.Co do powierzchni,to dokładnie nie wiem/ok.10 a na pewno/,ale widzę z faktury,że jest zainstalowanych 13 zraszaczy wynurzalnych S 80/300 i 3 turbinowe T 200 cokolwiek to znaczy.
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Automatyczne nawadnianie

Post »

Moim zdaniem zdecydowanie za drogo.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
tejaka
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 paź 2009, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Automatyczne nawadnianie

Post »

No to coraz lepiej,a czy chociaż te automaty sprawdzają się w przydomowym ogrodzie,czy służą roślinom,a nie tylko trawie.
Bolszakoof
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 13 sty 2010, o 10:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Automatyczne nawadnianie

Post »

Sprawdzają się, oczywiście. Schemat jest ten sam dla każdego producenta, ale chodzi o żywotność układu.

Pożyjemy zobaczymy. Bądźmy dobrej myśli : )
Awatar użytkownika
geomantik
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 9 maja 2008, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Automatyczne nawadnianie

Post »

Witam, pozwolę sobie podłączyć się do tego wątku. W chwili obecnej planuję w swoim ogrodzie instalację nawadniania automatycznego, instalacja będzie wykonywana tej wiosny. Polecono mi 2 producentów takich systemów: Rain Bird oraz Toro. Czy ktoś z Was zetknął się z tymi systemami? Czy mógłbym prosić o opinie? Na razie nie wybraliśmy jeszcze konkretnych modeli sterowników/zaworów/zraszaczy.
Daniel
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Automatyczne nawadnianie

Post »

Geomantik !
Napisz coś więcej o Twoim ogrodzie. Gleba, co rośnie. Co będzie rosło ?
Rain Bird, to firma zajmująca się nawadnianiem amatorskim i bardzo profesjonalnym. Mają w sprzedaży "mercedesa i fiata 126".
Moim zdaniem znacząco lepsza od gardeny.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”