Kosa - czy warto kupić? Jaką?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Gimbo
50p
50p
Posty: 60
Od: 16 kwie 2013, o 08:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kosa - czy warto kupić? Jaką?

Post »

Dzień dobry

Czy ktoś może powiedzieć coś więcej na temat urządzenia, które ma być dostępne w najbliższym czasie w sklepach Lidl?
SID-00830EFC-18D3CCEB

Być może ktoś posiada taki sprzęt (może był już kiedyś w promocji)? Może jest to sprzęt jakiejś bardziej znanej firmy pod marką własną Lidla?

Z doświadczenia wiem, że produkty z tego sklepu są dość przyzwoitej jakości, znacznie lepszej niż te z innych supermarketów.

Zastanawiam się nad zakupem takiej kosy i nie wiem czy to dobry pomysł.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa z Lidla

Post »

Marka FloraBest - czyli jakiś chińczyk. Trochę tanio jak na dość mocny silnik i tyle osprzętu w komplecie. O samym urządzeniu wiele powiedzieć nie można, bo nie ma podanego ani producenta silnika, ani pojemności, ani cokolwiek. Bardzo ogólny opis - dla mnie niewystarczający. Zakup w ciemno, albo będzie chodzić super, albo sprzęgło się sypnie po godzinie i koniec zabawy.
Gimbo
50p
50p
Posty: 60
Od: 16 kwie 2013, o 08:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa z Lidla

Post »

Niby nie za ciekawie... ale kosy z Allegro są tańsze i według opisów sprzedawców mają mocniejsze silniki.
Tutaj jest 3-letnia gwarancja, więc nawet jeśli się coś posypie, to wystarczy zanieść do sklepu.

Trzeba będzie obejrzeć na żywca i wtedy podjąć decyzję.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa z Lidla

Post »

Opis wszystko przyjmie. Jeśli gwarancja faktycznie wygląda tak fajnie, to można zaryzykować, firmówki też czasem mają wpadki. Teraz niczego nie można być pewnym.
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: Kosa z Lidla

Post »

Raczej nie nastawiałbym się na to, że w ramach gwarancji LIDL naprawi sprzęt. Po prostu oddadzą kasę i radź sobie sam. Zostaniesz z połową kasy, która potrzebna jest na w miarę normalną kosę.
Takich sprzętów nikt nie naprawia bo jest to po prostu nieopłacalne.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosa z Lidla

Post »

Dalczego ma zostać z połową kasy?

Kupi kosę za 400 zł, pokosi, za 2 lata odda ją do Lidla i odzyska 400 zł. czyli 2 lata miał kosę za darmo oraz zwrot włożonych pieniędzy.
Gimbo
50p
50p
Posty: 60
Od: 16 kwie 2013, o 08:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa z Lidla

Post »

Gwarancja jest na 3 lata. Nawet jeśli sprzęt popsuje się w tym czasie, to zwrócę go do sklepu i dostanę zwrot pieniędzy. Wówczas będę mógł kupić nową kosę albo pozostać z pieniędzmi i cieszyć się użytkowaniem sprzętu przez pewien czas za darmo.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa z Lidla

Post »

Nie liczyłbym na zwrot pieniędzy, najpierw będą naprawy a w ostateczności zwrot. No i paragon trzeba mieć, a one szybko staja się nieczytelne. Swego czasu też chciałem mieć kosę spalinową - ale firmowe były drogie, jednak dilerzy mieli też taka podmarkę - i ona działa 7 sezon, tylko świece 2 wymieniłem i paliwo dolewam, no i żyłkę. W razie problemów do serwisu 5 minut jazdy samochodem, części dostępne. Dużo zależy też ile masz do obkoszenia - jeśli to kilkanaście arów bujnej trawy - to może lepiej pomyśleć o czymś porządniejszym, niekoniecznie pomarańczowym. Ja mam żółte i jestem zadowolony ;:333
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa z Lidla

Post »

Paragony najlepiej trzymać w kuferku bo blakną , ewidentna sztuczka sprzedawców :lol:
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosa z Lidla

Post »

do paragonów to ksero zabezpiecza na długo czytelność.
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: Kosa z Lidla

Post »

Hosta pisze:Dalczego ma zostać z połową kasy?

Kupi kosę za 400 zł, pokosi, za 2 lata odda ją do Lidla i odzyska 400 zł. czyli 2 lata miał kosę za darmo oraz zwrot włożonych pieniędzy.

nie stawiałbym na taką bezawaryjność. Życie i praca w usługach nauczyła mnie już tego, że nie warto oszczędzać na takim sprzęcie. Dojazd do serwisów i czas poświęcony na naprawę też kosztuje.

Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru.
Awatar użytkownika
markpm
200p
200p
Posty: 286
Od: 10 lis 2007, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olkusz / Małopolska
Kontakt:

Re: Kosa z Lidla

Post »

Gimbo pisze:Gwarancja jest na 3 lata. Nawet jeśli sprzęt popsuje się w tym czasie, to zwrócę go do sklepu i dostanę zwrot pieniędzy. Wówczas będę mógł kupić nową kosę albo pozostać z pieniędzmi i cieszyć się użytkowaniem sprzętu przez pewien czas za darmo.
Ze zwrotem gotówki już nie jest tak różowo. Najpierw próba naprawy. Jeśli coś poważniejszego, to odsyłają do producenta i naprawiana jest u niego. Pomyśl, jeśli siedzibę mają w Chinach, a kosa zepsuje Ci się np w połowie czerwca, to zobaczysz ją najwcześniej w sierpniu... Lepiej olać taką gwarancję i nastawić się na porządny, lokalny serwis.
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa z Lidla

Post »

Ta kosa jest tak tania, że jej naprawa jest mało opłacalna. O ile w ogóle możliwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”