Wertykulator jaki?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jaki wertykulator?

Post »

My za tą kwotę (kilka lat temu) zakupiliśmy glebogryzarkę, do której można dokupić/dorobić inne akcesoria m.in. wertykulator (fakt, suchej trawy sam nie zbiera).
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Jaki wertykulator?

Post »

Moim zdaniem 2000 zł to za dużo jak na maszynę którą się używa max 2 razy do roku :shock:
No chyba że ma ona pracować zarobkowo.
lw1982
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 26 lut 2010, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki wertykulator?

Post »

lukas93cs pisze:Moim zdaniem 2000 zł to za dużo jak na maszynę którą się używa max 2 razy do roku :shock:
No chyba że ma ona pracować zarobkowo.
Tak właśnie ma pracować zarobkowo :D
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Jaki wertykulator?

Post »

Jeśli tak to tylko i wyłącznie spalinowy i dobrej mocy.
Przemek1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 lip 2012, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki wertykulator?

Post »

Jeśli tak to tylko i wyłącznie spalinowy i dobrej mocy
Witam. mam taki zamiar. Na oku jest

STIGA SVP 40 B

Dane techniczne :

Silnik : Briggs & Stratton
Typ silnika : 550 series
Moc : 5,5 KM przy 3345 rpm
Szerokość robocza : 40 cm
Typ noży, materiał : pływające
Liczba noży : 32
Głębokość robocza : 0 ? 25 mm na stronie producenta znalazłem instrukcję w której napisano, że maksymalna głębokość robocza to 5mm.
Pozycja transportowa : tak
Typ łożysk : kulkowe
Pojemność kosza : 50 l
Kosz w zestawie : tak
Waga : ~ 40 kg




MTD VG 45BM



Szerokość koszenia 45 cm
Silnik MTD ThorX 55H, 179 cc
Obudowa stalowa
Starter stałe
Regulacja wysokości centralnie - brak danych o głębokości roboczej
Rączka ErgoHandle, w pełni składana
Pojemnik na trawę standard
Deflektor standard
Koła 180 mm/180 mm
Waga 35 kg

Oba mieszczą się w możliwości finansowej. Jako, że jest to zakup na lata, więc stawiam na jakość. Proszę o poradę, najlepiej użytkownika, lub serwisanta jeżeli takowy się znajduje na forum.

-- 1 lip 2012, o 16:20 --
Jeśli tak to tylko i wyłącznie spalinowy i dobrej mocy
Witam. mam taki zamiar. Na oku jest

STIGA SVP 40 B

Dane techniczne :

Silnik : Briggs & Stratton
Typ silnika : 550 series
Moc : 5,5 KM przy 3345 rpm
Szerokość robocza : 40 cm
Typ noży, materiał : pływające
Liczba noży : 32
Głębokość robocza : 0 ? 25 mm na stronie producenta znalazłem instrukcję w której napisano, że maksymalna głębokość robocza to 5mm.
Pozycja transportowa : tak
Typ łożysk : kulkowe
Pojemność kosza : 50 l
Kosz w zestawie : tak
Waga : ~ 40 kg




MTD VG 45BM



Szerokość koszenia 45 cm
Silnik MTD ThorX 55H, 179 cc
Obudowa stalowa
Starter stałe
Regulacja wysokości centralnie - brak danych o głębokości roboczej
Rączka ErgoHandle, w pełni składana
Pojemnik na trawę standard
Deflektor standard
Koła 180 mm/180 mm
Waga 35 kg

Oba mieszczą się w możliwości finansowej. Jako, że jest to zakup na lata, więc stawiam na jakość. Proszę o poradę, najlepiej użytkownika, lub serwisanta jeżeli takowy się znajduje na forum.
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki wertykulator?

Post »

Oba są godne polecenia. Stiga ma lepszy serwis i dostępność części, które to są potrzebne do wymiany. Noże szybko się wycierają więc i wymagają wymiany, podobnie jest z wałkami i łożyskami.
Stiga ma też większą masę co ma korzystny wpływ na równomierność nacięcia i głębokość wybierania "siana". Wielu moich klientów posiada wertykulatory firmy Stihl model VIKING LB 540 i bardzo sobie chwalą jego jakość pracy. Muszę przyznać, że maja rację. Wygoda pracy, jakość i tempo "wydłubywania" są imponujące jak na sprzęt do zastosowań amatorskich. Serwisów też nie brakuje, co świadczy ze dostęp materiałów eksploatacyjnych nie powinien nastręczać problemów.

Ten sam trawnik, wertykulowany znanym urządzeniem elektrycznym marki Flora(cena około 300zł), zbierał 4 worki siana, LB 540 (cena około 2000zł) zbiera od 12-16 worków i tu widać przepaść jakościową.
Przemek1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 lip 2012, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki wertykulator?

Post »

Dzięki. Kupiłem już STIGĘ.. Mam 2000 mkw do szarpania. Viking to Sprzęt jest na pewno klasowy. Posiadam już 14 lat kosiarkę MB455, rozdrabniacz elektryczny do gałęzi. To jest sprzęt na pewno godny polecenia. Poradzono mi, że lepszym rozwiązaniem sa noże pływające.
barbaraa44
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 4 lip 2012, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

powoli myślimy już z mężem nad sposobem by w nadchodzącym sezonie wytępić chwast z naszego trawnika przed domem i tak główkujemy nad zakupem wertykulatora, może ktoś z was mógłby polecić jakiś dobry sprzęt? może stiga ve 32? ma dobre opinie w Internecie
LittleWitch83
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 lut 2014, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Witam. Wiem, że mamy zimę, ale wiosna podobno zawita do nas w tym roku szybciej. Czy w związku z tym o wertykulacji i nawożeniu można myśleć wcześniej (plus minus za 3 tyg) czy lepiej spokojnie czekać na koniec marca. Pytam z wyprzedzeniem, bo wertykulator wypożyczam i niestety trochę się na niego czeka :(
kamskam
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 16 lut 2014, o 23:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Dołączam się do pytania. Zakupiłem ostatnio wertykulator spalinowy i muszę go w końcu użyć :) Planuje to zrobić w połowie Marca.
galczych
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 16 maja 2011, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki wertykulator?

Post »

Czy ktos z uzytkowników stigi lub Vikinga mogl by cos napisac, bo stoje przed takim samym wyborem.
Z góry dziękuję.
wabik222
50p
50p
Posty: 69
Od: 21 maja 2013, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki wertykulator?

Post »

Witam, ja 2 lata temu kupiłem z wyprzedaży lidla ręczny wertykulator na kołach za ok 30zł. Na początku byłem zadowolony z efektu pracy. Mam 200m2 trawnika, praca nie była łatwa.Robiłem to prawie cały dzień.Dla kobiet nie polecam bo raczej nie dadzą rady go ciągnąć.Myślałem że trawę mam dobrze wyczesaną aż do momentu jak w tym roku rodzice kupili elektryczny wertykulator z lidla za ok 250zł. Nie byłem zadowolony że kupili taki szajs. Jednak zmieniłem zdanie gdy w ok 2 godz przejechałem ich działkę 500m2 2 nożami i wyczesałem ok 6 taczek suchej trawy.
No wiec pożyczyłem sprzęt u rodziców i przeprowadziłem zabieg u siebie na trawniku. Mój trawnik jest gęstszy niż rodziców jednak teraz dopiero widzę co potrafi ręczny wertykulator a co elektryczny. Elektryczny 3 razy lepiej wyciąga suchą trawę.
Zobaczymy tylko jaka będzie trwałość urządzenia. Wadą jest mały kosz-trzeba go opróżniać po przejechaniu jednego pasa ok 10 mb oraz to że niedokładnie zbiera trawę.
Podsumowując nie polecam ręcznego wertykulatora, elektryczny to przede wszystkim zaoszczędzony czas oraz jakość wykonanej roboty.
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: Jaki wertykulator?

Post »

Polecam kiedyś użyć mocnego, profesjonalnego wertykulatora :) zobaczy Pan jaka jest różnica między elektrycznymi a spalinowymi maszynami ogrodniczymi :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”