Wertykulator jaki?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Co prawda to są zabawki ale zwoje zrobią. Co prawda kompletnie nie znam tych maszyn ale jeśli chodzi o firmę to Alko przekonałoby mnie bardziej. Pilnuj tylko aby w komplecie były nożyki tnące a nie same sprężynki.
Awatar użytkownika
nicol_sw
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 6 lut 2015, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Jak masz tylko 200m2, brak prądu to takie rozwiązania spalinowe i dwa w jednym (AREATOR i WERTYKULATOR) są dobrym rozwiązaniem. Pomyśl, czy nie warto kupić takiej maszynki z kimś pewnym (brat, sąsiad, przyjaciel itp) na tzw. "spółkę". Wówczas taki zakup zwraca się bardzo szybko. Oczywiście ma to sens TYLKO wówczas kiedy wszyscy użytkownicy będą o to dbali :-) Wspominam o takim rozwiązaniu bo brachu wraz z 2 sąsiadami z takiego rozwiązania korzystają i wiem że już mają plan by dokładnie tak samo zrobić z kosiarką i kosą spalinową :-)
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

A ja takich rozwiązań nie polecam bo to prosta droga do kłótni. Oczywiście to zależy od ludzi ale generalnie takie rzeczy kończą się niedobrze. Spółki jakie proponuję to wypożyczyć z wypożyczalni spalinowy wertykulator i objechać kilka trawników. Koszt dzieli się na kilka osób.
maxblink
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 4 maja 2015, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Pomysł nie głupi. Tylko na chwilę obecną nie mam osoby potrzebującej areator/wertykulator. A wracając do tematu, mówicie że lepsze byłoby to ALKO, jako że jest 2in1? (tylko alko ma 1,3kW (1km) a ten drugi 2,5km), czy taka mała moc starczy?
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Ja po prostunie ufam Hechtowi :D
maxblink
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 4 maja 2015, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

A myślicie że taka moc, da rade? Obawiam się czy poradzi sobie z tym do czego jest skonstruowana:)
Awatar użytkownika
nicol_sw
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 6 lut 2015, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Myślę że tak. Dla pewności możesz taki upatrzony aerator-wertykulator wypożyczyć i sprawdzić czy Ci pasuję.
maxblink
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 4 maja 2015, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

No właśnie tu jest problem. W okolicy mam 2 wypożyczalnie. Żadna z nich nie ma takich modeli na wynajem. No nic, może jeszcze coś znajdę w necie i na coś się zdecyduję. Dzięki za wskazówki
Iceman0
50p
50p
Posty: 68
Od: 15 maja 2012, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Jaki wertykulator?

Post »

Witam,
Czy ktoś używał elektrycznego modelu Stiga SV 213 E lub Stiga SV 415 E i może podzielić się opinią?
Czy warto wydać ok. 500zł mając nadzieję, że jakość Stigi warta jest dopłaty, gdy najprostsze marketowe można mieć za 200-300zł?
Niestety spalinowa w moim przypadku nie wchodzi w grę.


To może porównanie - Stiga SV 213 E czy AL-KO 38 e ? Obydwa urządzenia elektryczne i funkcjonalnie zbliżone do siebie - który wybrać?
paweldom7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 mar 2015, o 09:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Jaki wertykulator

Post »

Co myślicie na temat wertykulatora? Warto kupić taki sprzęt i ile może kosztować?
Mam dość zniszczony ogródek i zastanawiam się nad zakupem wertykulatora Uważacie, że to dobry pomysł? Jeżeli tak to możecie jakiś polecić?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Dobry wertykulator

Post »

Do ogródka to glebogryzarka lepsza.
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Odświeżam temat.... Pytanie czy taki aerator/ wertykulator za ok 350 zł jest dobrą inwestycją przy 100m2 trawniku? Wypożyczalni w okolicy nie mam :( a na tak niewielki trawnik nie chcę wydawać majątku na urządzenie z którego będę korzystać kilka razy w roku. Widziałam takie urządzenia o mocy 1400W i 2300W w który bardziej warto zainwestować? Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego typu urządzenia
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”