Wertykulator jaki?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

anka22639 pisze:Odświeżam temat.... Pytanie czy taki aerator/ wertykulator za ok 350 zł jest dobrą inwestycją przy 100m2 trawniku? [...]
Jeśli za 350 zł uda Ci się kupić coś solidnego to będzie pracować dobrze i długo... oczywiście przy należytej dbałości o sprzęt :) Przy takich cenach trzeba wziąć urządzenie w rękę i ocenić jak i z czego jest wykonane. Nie mam wielkiego rozeznania w urządzeniach o takich cenach ale z doświadczenia wiem, że wszystko ma uzasadnienie, w szczególności niska cena. Na tak małym trawniczku taka mała zabawka za 350 zł może naprawdę pracować dobrze ale trzeba ją chwycić w ręce... moim zdaniem :)
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Poszukam czegoś niedrogiego bo uważam za bezsensowne wydawanie pieniędzy na sprzęt który będzie używany raz na jakiś czas na niewielki trawnik.

Pytanie: Mam trawnik który niestety zimą lekko zarósł /położone źdźbła ok 10cm/ potworzyły się kępki które częściowo pogniły -efekt częstych jesiennych wyjazdów - i nie wiem z czym startować.... koszenie /może być ciężko takie zgniłki/ aeracja, wertykulacja... sama nie wiem....
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Na pewno najpierw trzeba skosić i to dość nisko. Oczywiście poczekaj aż podeschnie wszystko :) Potem bym wygrabił, żeby się śmieć nie plątał i dopiero wertykulacja (nożami) :wink:
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Wertykulator jaki?

Post »

i tak zrobię ;:138 jak tylko ;:3 podsuszy ten obraz nędzy i rozpaczy :(
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Witam
Nadszedł czas aby zakupić jakieś urządzenie do wertykulacji....tak do 2tyś co ktoś może polecić ? bardzo proszę o opinie jest tego tyle a trudno coś wybrać......
Spalinowe :wit
Biorę pod uwagę : WOLF-GARTEN VA 357 B i Powermat Model PM-AWS-65

Proszę może ktoś użytkuje i sobie chwali bardzo ważne dla mnie :)
Pozdrawiam Paweł
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Sam sobie odpowiem....po wielu rozmowach - stwierdziłem że wydatek dość nietypowy bo urządzenie kosztuje a używa się go dwa lub trzy razy w roku decyzja zapadła ...kupiłem
WERTYKULATOR SPALINOWY 5,5KM PUBERT CESAR 45P

Obrazek

Trudno napisać czy to dobry wybór - sprawa jest świeża, ale jeśli ktoś zapyta za ok tydzień jaki się sprawuje to z przyjemnością odpiszę
Pozdrawiam
Pozdrawiam Paweł
Iceman0
50p
50p
Posty: 68
Od: 15 maja 2012, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Jak dużą powierzchnię będziesz traktował tą maszyną? Masz już jakieś pierwsze wnioski?
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Tak, ok 1500-1600 m2
Wnioski - maszynka super, cicho i bez zbędnej pracy wykonuje swoją czynność. Kosz faktycznie jest niepotrzebny - pierwsza praca na trawniku po 4 latach :( zapewne trawnik jeśli nie odrośnie potraktuję glebogryzarką i założę nowy :)
Z pierwszych wrażeń maszyna wygląda jak kosiarka i tak samo pracuje, ale robi całkiem inną pracę.
Zbiornik paliwa fajny bo duży i zapewne długo będzie się jeździło bez uzupełniania.Olej to 0,4 l - dostałem gratis przy zakupie.
Kupiłem z nożami uchylnymi i chyba to był najlepszy zakup bo noże rewelacja prócz tego, że tną darń i zbierają mech to jeszcze wyciągają kamyki i elementy o których nawet nie sądziłem, że są w ziemi ?.po budowie.
Jeśli mogę wypowiedzieć się o mechanice to rewelacja wszystko takie ?zbite? i sztywne?.to nie chińczyk.
Regulacje wysokości w pełnym zakresie co 1mm więc i tu nic dodać nic ująć.
Bardzo dobry sposób przejazdu wyłączonej maszyny- transportowa jazda.
No i to co zaznaczyłem noże ?to kawałki blachy narzędziowej jest ich 30 i zapewne wystarczą na długo, ale jeśli ktoś jest domowym majsterklepką to takie coś można zrobić samemu i naprawdę wymiana czy konserwacja elementów tego urządzenia jest rewelacyjna.
Jestem zadowolony, chociaż cena jest ze średniej półki, a na takie urządzenie może nawet z wysokiej.
Zapewne wertykulator przeżyje wszystkie urządzenia i sprzęt jaki posiadam, a jest już tego trochę.
Mam jeszcze wątpliwości co do silnika bo kupiłem z tym francuskim?.ale jest cichy i równo pracuje, to nowy sprzęt więc nie ma się co dziwić- wcześniej jednak sprawdzałem opinie o tych silnikach i nikt nie wypowiadał się jakoś nieprzychylnie.
Pozostałe urządzenia mam z silnikami hondy więc i tu była taka możliwość, aby posiadać taki silnik ..no cóż wybrałem tańszy egzemplarz o 600 zł.
Co do samej pracy na trawie- nacina i wyszarpuje wszystko to co niepotrzebne, a jest tego dużo po pierwszym przejechaniu może z 40m2 trawnika - kosz pełen i dwie taczki 150l jakiegoś mchu, starej trawy, i innych "drobiazgów" widać, że działa i robi swoją pracę.
Potem posypałem nawozem...a na następny dzień deszczyk podlał - zobaczę co będzie bo obecnie trawnik wygląda źle - ale to normalny objaw po wertykulacji.

Co jeszcze mogę napisać, zawsze wychodzę z założenia , że jeśli coś kupić to kupić dobrego, zastanawiałem się nad innymi modelami ale jak nie chińczyk, to wałki wymienne tylko całościowo(pomimo, że dodadają jakiś dodatkowy który się do niczego nie przydaje). albo opinie nieprzychylne no i całość konstrukcji - tak wytłumaczę od siebie - jeśli po uruchomieniu nie słyszę tylko silnika ale mnóstwo innych dźwięków jakieś metaliczne stuki, świsty, brzdęki, a próba ruchu urządzeniem powoduje, że wygina się ono we wszystkie kierunki tylko nie ten w którym to pcham - to dyskwalifikuje to urządzenie. To które kupiłem pozbawione jest tej wady.

Nie piszę po to aby zaraz je kupować jest drogie ja zapłaciłem 1800 zł, ale są droższe ;:108 ale moja ocena jest pozytywna i polecam urządzonko. Jest taka jak moja spalinowa taczka hako ;:215 którą eksploatuje już 20 lat.

Pozdrawiam

...a żeby nie było - urządzenia szukałem już od jesieni ubiegłego roku ;:304
Pozdrawiam Paweł
Iceman0
50p
50p
Posty: 68
Od: 15 maja 2012, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Gratuluję zakupu i wyboru w takim razie - oby długo maszynka służyła.
Dla mnie (niecałe 800m kw.) raczej za droga maszyna - celuję w tańsze elektryczne.
Czy ktoś ma/miał i używał Stigę model SV 415 E? Jak się sprawuje?
JuliaS
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 mar 2017, o 10:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Hej ;)
Nie znam Stiga, ale u mnie w domu sprawdza się Faworyt KCW 1738. Mały, elektryczny wertykulator, dałam za niego coś około 500 zł.
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Jeśli poszukujesz elektrycznego to szukaj z silnikami "indukcyjnymi" ;:108 to takie bezszczotkowe . Do których wskazany Faworyt się zalicza. Chodzi o to aby nie trzeba było wymieniać szczotek , silniki te są również mniej awaryjne. Dobrym wyznacznikiem jest też łożyskowanie wałka/wałków co wpływa na samą trwałość tego urządzenia. Ogólnie 36-mc gwarancji powinno być standardem.
Pozdrawiam Paweł
Iceman0
50p
50p
Posty: 68
Od: 15 maja 2012, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Wertykulator jaki?

Post »

No cóż... Realnie standardem są niestety 24 m-ce gwarancji.
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

STIGA SV 415 E ma 36mc to ważne skoro używa się tego urządzenia rzadko to i rzadko można wychwycić jego uszkodzenia........należy zwrócić na to uwagę, aby były minimum 3 lata warto dopłacić więcej lub /i kupić firmowe urządzenie szczególnie elektryczne.
Pozdrawiam Paweł
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”