Wertykulator jaki?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anna29
500p
500p
Posty: 588
Od: 4 maja 2008, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Jaki wertykulator?

Post »

Odgrzebuję temat bo jestem właśnie w trakcie szukania weltykulatora. Kasy mam niewiele: 200 złotych. Na all w tej cenie dostanę: ASGATEC EV 1100 i EINHELL EVK 1200 Royal. Oba mają tylko te noże. Na nich najbardziej mi zależy, bo po zimie to trawnik tragedia. W zeszłym roku męczyłam się grabiami. Jak myślicie, który byłby lepszy? Mam do wygrabienia około 300 metrów.
Orson
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 mar 2012, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki wertykulator?

Post »

W cenie 200zł ciężko dostać coś ciekawego.
IMHO minimum jeśli chodzi o wertykulatory na które warto wydać kasę to taki einhell .
Awatar użytkownika
Anna29
500p
500p
Posty: 588
Od: 4 maja 2008, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Jaki wertykulator?

Post »

Orson wiem, że nie dostanie się za taką kasę nic ekstra. Niestety tylko tyle mogę na to wyłożyć.
Tez skłaniam się do tego Einhella. To sobie jeszcze pomyślę. Do pierwszego koszenia jest jeszcze czas. :D
Awatar użytkownika
Etna
200p
200p
Posty: 232
Od: 20 sty 2012, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łomianki

Re: Jaki wertykulator?

Post »

U nas w sklepie z nowymi kosiarkami, można również wypożyczyć wertykulator. Zrobiliśmy tak w ubiegłym roku i byliśmy zadowoleni, nie płaciliśmy dużo, a przynajmniej nowy sprzęt nie zalega w pomieszczeniach gospodarczych.
Anna29 może u Ciebie w okolicy, też tak można zrobić? wyjdzie taniej.
Pozdrawiam Sylwia.
Awatar użytkownika
Anna29
500p
500p
Posty: 588
Od: 4 maja 2008, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Jaki wertykulator?

Post »

Etna u mnie wypożyczenie kosztuje 100 złotych na jeden dzień. Wolę kupić swój, nawet trochę gorszy. :)
Awatar użytkownika
Etna
200p
200p
Posty: 232
Od: 20 sty 2012, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łomianki

Re: Jaki wertykulator?

Post »

Bardzo drogo :( zostaje Tobie tylko zakup swojego.
Pozdrawiam Sylwia.
lw1982
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 26 lut 2010, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki wertykulator?

Post »

Witam :wit

Chciałbym zakupić zarówno wertykulator jak i aerator spalinowy. Czy lepiej kupić dwa osobne urządzenia czy 2w1? Jeżeli macie jakieś wskazówki, który wybrać, którego używacie, będę wdzięczny.

Pozdrawiam :wink:
Łukasz
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki wertykulator?

Post »

lw1982 pisze:Witam :wit

Chciałbym zakupić zarówno wertykulator jak i aerator spalinowy. Czy lepiej kupić dwa osobne urządzenia czy 2w1? Jeżeli macie jakieś wskazówki, który wybrać, którego używacie, będę wdzięczny.

Pozdrawiam :wink:
Łukasz
Nie spotkałem jeszcze w życiu by aerator był z wertykulatorem w jednym urządzeniu.
To kompletnie różne urządzenia mechanicznie i nie da się ich połączyć.
Same ceny świadczą o tym, ze to są odmienne konstrukcje i służą do kompletnie innych zabiegów
Wertykulator nawet z dwoma walkami kupisz za 170zł(chińczyk jednorazowy)
Aerator bez wymiennych szpilek za 10.000zł


Anna29 pisze:Etna u mnie wypożyczenie kosztuje 100 złotych na jeden dzień. Wolę kupić swój, nawet trochę gorszy. :)
Jeśli kupisz wynalazek z allegro za 200zł, będzie max na 2 sezony przy jeśli dobrze trafisz.
Te "maszyny' z Chin nie dość, że są jednorazowe to zamiast podnosić filc rozrywają trawę na szczepy.

Wertykulator z dolnej półki , to koszt 900zł, lub z giełdy używane od 300zł - firmowe, ale dolicz koszt noży bo prawie zawsze są do wymiany
Np noże do modelu MTD VG40, to 28sztx11zł + wałek 120zł. Wiec jak łatwo policzyć 100zł za wynajem to bardzo niedrogo.
Awatar użytkownika
Anna29
500p
500p
Posty: 588
Od: 4 maja 2008, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Jaki wertykulator?

Post »

ogrod2000 proszę Cię, ludzie na forum mają wertykulatory za 350 złotych, które chodzą dobre parę lat bez problemów. Nikt nie da gwarancji, że nawet ten za 900 złotych się nie zepsuje.
Zresztą nawet ten, który chcę kupić gdyby zepsuł się za 2 lata to i tak finansowo wyjdzie tak samo jakbym miała wypożyczyć.

lukas93cs przejrzyj sobie ten temat: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... u*#p293601
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki wertykulator?

Post »

Anna29 pisze:ogrod2000 proszę Cię, ludzie na forum mają wertykulatory za 350 złotych, które chodzą dobre parę lat bez problemów. Nikt nie da gwarancji, że nawet ten za 900 złotych się nie zepsuje.
Zresztą nawet ten, który chcę kupić gdyby zepsuł się za 2 lata to i tak finansowo wyjdzie tak samo jakbym miała wypożyczyć.
Mam kilka sztuk tych wynalazków z Chin. Czasem je kupuje bo idealnie nadają się do szykowania maleńkich ogrodów do wysiewu trawy.
Te jednorazowe zabawki po nacinaniu ziemi nadają się tylko do śmieci, noże wykonane są ze zbyt miękkiej stali co powoduje ich natychmiastowe zużycie, ale to nie jest problem bo można od razu kupić kilka wałów. Problem jest w tym że uderzając w kamienie miękka stal robi na końcu noża płaska, i zamiast nacinać delikatnie ziemie,i podnosić reszki obumarłych roślin, całą swoją szerokością rozrywa zdrowe liście młodej wiosennej trawy. To urządzenie nie jest ani ekonomiczne w zakupie,ani nie zapewni odpowiedniej jakości wertykulacji.

Jeżeli masz mały trawnik i odrobinę siły albo zagonisz męża do pracy polecam skaryfikator firmy Fiskars kosztuje mniej niz 100zł jakość zabiegu o niebo lepsza

Nieco droższe, ale wygodniejsze rozwiązanie to, kołowy skaryfikator firmy Gardena:
http://www.e-ogrodek.pl/poradnik-ogrodn ... rtykulator
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Jaki wertykulator?

Post »

Ja zrobiłem sobie sam i działa idealnie :D
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki wertykulator?

Post »

lukas93cs pisze:Ja zrobiłem sobie sam i działa idealnie :D
Wygląda prawie profesjonalnie ;:333
koszatniczka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 5 sty 2012, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki wertykulator?

Post »

Wertykulator bardzo przydatna rzecz, dlatego myślę, że warto zainwestować w taki sprzęt, wiem, że wertykulatoryxxx są bardzo dobre, fakt trzeba też trochę za nie zapłacić, ale masz trzy lata gwarancji więc myślę, że warto inwestować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”