Wertykulator jaki?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Timka

Post »

Oj nagrabiłam się wczoraj nagrabiłam
jeszcze dziś czuję w kościach :cry:
dariopi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 6 sty 2008, o 14:31
Lokalizacja: wielkopolska

Wertykulator

Post »

witajcie,pewnie ten temat był już poruszany ale chciałbym pomocy w sprawie wertykulatora mam trawnik ok 1100m2 i kupiłem juz nawet jesienią elektryczny wertykulator firmy ASGATEC LV1300 no bo był tani ale za nic nieszło tym posuwać sie sprawnie do przodu a niewiele z trawy pod nim zostawało i go zwróciłem.

Prośba podpowiedzcie mi coś lepszego, jak się sprawuje np. wertykluator z GARDENY EVC 1000?

dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A czy ten drugi będzie miał służyć do tego samego celu, co ten pierwszy?

Czy na pewno wiesz, co robi wertykulator? Jakie są skutki przejechania nim po trawniku? Z Twojego opisu wynika, że Asgatec działał całkiem prawidłowo :D
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
kota17
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 14 mar 2008, o 10:49

Post »

Witam,
Ja również jestem zainteresowana wertykulatorem. Czy to znaczy, że wertykulator "rujnuje" trawnik?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Tak, trochę rujnuje, ale jest to krótkotrwałe.
Trawa potem odżywa i trawnik jest o wiele ładniejszy.
Wertykulator tak właśnie działa, takie ma zadanie.
Kaśka33
100p
100p
Posty: 170
Od: 1 lut 2008, o 12:37
Lokalizacja: okolice Grodziska Maz.

Post »

Tak, mój wertykulator rujnuje trawnik na tydzień. Po tygodniu trawa się zagęszcza i zazielenia. Super. Też mam elektryczny i znam problem plączącego się kabelka. Od kiedy zaczęłam poruszać się z nim "od i wzdłuż" domu (a raczek gniazdka z prądem) problem jest mniejszy... ale jest. Problem z moim wertykulatorem polega na tym, że nie wszystko wrzuca do kosza i później trzeba jeszcze zgrabić a to już ponad moje siły. Gdyby nie to ręczne grabienie po wertykulacji robiłabym to 3 razy w sezonie.

Pozdrawiam :wink:
kota17
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 14 mar 2008, o 10:49

Post »

Kaśka33 czy mogłabyś mi jeszcze trochę pomóc?
Czy przed wertykulacją skosić? Nawozić przed czy po i po jakim czasie (jedno albo drugie) ?
Dużo pytań, ale mój trawnik nie jest w najlepszej formie, a chyba już czas na takie działania. Mam jeszcze problem z "czarcimi kręgami", ale myślę, że właśnie wertykulacja (obok wycinania całych kawałków trawnika) mogłaby pomóc.
Pozdrawiam, Kota
konto-nieaktywne2
---
Posty: 425
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

kota17 pisze:...Mam jeszcze problem z "czarcimi kręgami",....
O "czarcich kręgach" przeczytaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=245&start=0
Warto też zapoznać sie z tematem http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 80&start=0
Kaśka33
100p
100p
Posty: 170
Od: 1 lut 2008, o 12:37
Lokalizacja: okolice Grodziska Maz.

Post »

Czy kosić przed wertykulacją? To zależy jak długą masz trawę. Ja koszę po, bo kosiarka zbiera mi część tej wygrabionej trawy do kosza i tyci tyci lepiej mi grabić.
Ale jeśli trawa przed wertykulacją jest długa to wertykulator będzie dodatkowo szarpał zdrową trawę.
Na pewno najlepiej by było najpierw skosić, potem zwertykulować, wygrabić to czego maszyna nie zbierze a następnie nawieść i podlać. Boże! To przecież cały dzień roboty! Ale tydzień później trawa zrobi się gęsta i ciemnozielona.
I tak minimum 2 razy w sezonie!

Pozdrawiam :wink:
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Kasia ma racje trawa za długa nie może być ponieważ weltykulator nie zrobi tego co powinien czyli dogłębnie z frezować glebę z wszystkich zanieczyszczeń np.mchu.
Awatar użytkownika
Mariusz_S
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 lut 2008, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

W tamtym roku zakupiłem elektryczny wertykulator Bosch'a. Bardzo dobry, tylko może się uszkodzić na kamieniach, więc czyszczenie trawnika przed zabiegiem obowiązkowe.
Mariusz Surowiński
Poradnik o trawach
Kaśka33
100p
100p
Posty: 170
Od: 1 lut 2008, o 12:37
Lokalizacja: okolice Grodziska Maz.

Post »

Jeśli chodzi o kamyczki to mogą też uszkodzić kosiarkę. Już nie raz zdarzyło nam się wyszczerbić ostrza. A teraz mamy małego psa który ubustwia je sobie podrzucać i rozrzucać. Oj, chorror będzie przed tą wertykulacją!

Kasiu, proszę, pisz uważniej. Nalewka
kota17
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 14 mar 2008, o 10:49

Post »

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Już prawie wszystko wiem. Właśnie zakupiłam elektryczny wertykulator i zaraz po Świętach ostro biorę się do pracy :lol:
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”