Jaki impregnat wybrać ?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Fabi 12
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 18 sty 2010, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radwanice i Konin Żag.

Re: Jaki impregnat wybrać?

Post »

Uwierzyłeś reklamie ;:224 Jeżeli Napiszą Ci , że nie, to kupisz inny środek?
My użyliśmy Cecil.
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Jaki impregnat wybrać?

Post »

Ja używałem luxdecor pomalowałem cały domek, dwie warstwy i ładnie wygląda. Zobacz w moi wątku. Tam gdzie słońce świeci przez cały dzień lekko pojaśniał już ale to normalne. Impregnat ten ma wosk i woda się jakby skrapla na powierzchni drewna i spływa. Cena jest przystępna i wydajność duża ja jestem zadowolony.
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki impregnat wybrać ?

Post »

Nadmienię tylko, że drewno, które impregnowałem nie będzie pod naporem ekstremalnych warunków. W takim wypadku chyba środek o tej zacnej nazwie nie będzie taki zły, skoro stosuje go wiele osób.
marek 61
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 wrz 2016, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki impregnat wybrać ?

Post »

Przekonany o wyższości Sadolinu nad innymi środkami ochrony drewna, trzy lata temu na swój płot zakupiłem środek z najwyższej półki SADOLIN BASE (podkład) i TINOVA (do 12 lat ochrony). Wszystkie czynności wykonałem zgodnie z zaleceniami producenta zawartymi na opakowaniu, a olchowe deski były suszone w kotłowni przez dwa lata. Po pół roku SADOLIN TINOVA zmatowiał, a po 3 latach zaczął spływać z płotu. Podjęta próba reklamacji tego wyrobu spełzła na niczym. Wysłałem do producenta zdjęcia mojego płotu w połączeniu z jego wyrobem i dowiedziałem się z rozmowy telefonicznej "INFOLINIA SADOLIN", że mój płot zjadły pszczoły. To jest kpina. Jeśli zamierzacie zakupić te produkty zastanówcie się głęboko, a jeśli podejmiecie decyzję na tak, to nie wyrzucajcie opakowań i paragonów gdyż są one podstawą reklamacji. [/b]
KacperRusz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 lis 2016, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki impregnat wybrać ?

Post »

U siebie do impregnowania elementów z drewna na zewnątrz stosuje środki hadwao do impregnowania powierzchni drewnianych. Jest to środek, który mogę polecić każdemu, ponieważ jakość produktu jest na poziomie bardzo wysokim. Impregnacje stosuję od kilku lat i średnio co 2-3 lata odświeżam powłoki hydrofobowe i muszę powiedzieć, że w stanowczości to wystarcza. Elementy zaimpregnowane są zabezpieczone przed wilgocią, wodą, mrozem i różnymi porostami. Testowałem wiele firm produkujących takie środki i muszę powiedzieć, że w hadwao można zakupić impregnaty praktycznie do wszystkiego bardzo dobrej jakości w rozsądnych konkurencyjnych cenach.
marekdobrzanky
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 13 cze 2015, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki impregnat wybrać ?

Post »

Teraz się pojawia mega dużo jakiegoś szajsu, który po roku nie działa i trzeba znów malować. U siebie mam pomalowane vidaronem wszystko, sprawdzony materiał i nie mam któryś rok już kłopotów.
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki impregnat wybrać ?

Post »

Ale ważne - nawet Vidaronem nie zdziałamy wiele, jeśli źle się do całej pracy zabierzemy - np. nie oczyścimy drewna z brudu. Trzeba wykonać wysiłek i dawno nie konserwowane drewno przetrzeć papierem ściernym i to najlepiej średniej gradacji, potem ewentualnie jakimś gęstym papierem. Ponadto dobrze jest pracować w określonej temperaturze.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Jaki impregnat wybrać ?

Post »

Hartwachs-Öl czyli olej lniany z dodatkiem sykatyw. Czyli najnormalniejszy pokost w ładnym opakowaniu z napisami po niemiecku.
Z pewnością jest lepszy niż wiele pokostów zrobionych z innych olejów (oszukanych). Jednak nic nie zmienia faktu że do szlachetnych gatunków drewna nikt od kilkuset lat nie wymyślił nic lepszego.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
pawlaq
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 14 sty 2014, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki impregnat wybrać ?

Post »

A ja bym postawił na lakier Hydrolak-1 firmy Sopur: https://meblopol24.pl/lakier-hydrolak-1-litr.html Dlaczego ? Bo jest to bardzo dobry i wydajny lakier który zabezpiecza drewno i materiały drewnopodobne przed działaniami warunków atmosferycznych, do tego dostępny jest w kilku kolorach więc tylko nasza wizja odrestaurowania naszych mebli w ogrodzie będzie nas ograniczać.
donald333
50p
50p
Posty: 69
Od: 13 kwie 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki impregnat wybrać ?

Post »

asprokol pisze:Hartwachs-Öl czyli olej lniany z dodatkiem sykatyw. Czyli najnormalniejszy pokost w ładnym opakowaniu z napisami po niemiecku.
Z pewnością jest lepszy niż wiele pokostów zrobionych z innych olejów (oszukanych). Jednak nic nie zmienia faktu że do szlachetnych gatunków drewna nikt od kilkuset lat nie wymyślił nic lepszego.
Może i masz racje, ale ja z opisywanym wyżej Vidaronem nie mam problemów. Słyszałem tę sprawę o pokoście lnianym i wygląda to bardzo ciekawie, niemniej siła przyzwyczajenia trzyma mnie przy tym co już sprawdziłem.
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Jaki impregnat wybrać ?

Post »

Witam
Chciałem zapytać czy można impregnować świeże drewno (deski sosnowe, grubości 2,5 cm )?
Kupiłem w tartaku 2 tygodnie temu i obecnie schną w kotłowni obok pieca. Chcę i ich użyć jeszcze w tym roku do zrobienia drzwi w piwnicy na zewnątrz.
Pozdrawiam Krzysiek
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki impregnat wybrać ?

Post »

Nie.
Nie można impregnować świeżego drewna.
Albo odczekaj rok, a jeszcze lepiej dwa, albo za podwójną cenę kup w składzie drewna sezonowane deski.
A jeszcze lepiej kup porządne antywłamaniowe zewnętrzne drzwi.
Na zewnętrznych drzwiach nie można oszczędzać!
solaris37
500p
500p
Posty: 651
Od: 10 kwie 2014, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Jaki impregnat wybrać ?

Post »

To są drzwi, furtka do piwnicy przy stodole. Po co tam drzwi antywłamaniowe ?
Moje ziemniaki aż tak cenne nie są :D
Niestety stare się rozleciały i muszę szybko zrobić nowe żeby warzywa mi nie przemarzły jak przyjdą duże mrozy.
A jest jakiś inny sposób albo środek żeby je pomalować?
Pozdrawiam Krzysiek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”