Pszczoły w domu,na balkonie...

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: pszczoły w ramie okiennej

Post »

Może to są murarki ?
Jolene
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 27 cze 2012, o 00:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: pszczoły w ramie okiennej

Post »

To bardzo możliwe :) Dzięki za link do wątku ;)
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: pszczoły w ramie okiennej

Post »

Ja rok temu miałem w plastikowym oknie Osy albo Klecanki,zalęgły się w tym otworze od ujścia wody :)
Awatar użytkownika
Zembolina
100p
100p
Posty: 139
Od: 25 kwie 2014, o 23:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północna Warszawa / okolice Nadarzyna

Re: pszczoły w ramie okiennej

Post »

Ja w dniu dzisiejszym przed wyjściem do pracy zauważyłam, że jakieś pszczołopodobne ląduje na ścianie mojego balkonu i zmierza do otworu w ścianie w którym tkwią kołki pod wkręty (miały być wykorzystany do zawieszenia sznurka na bieliznę). Pomyślałam że na pewno szuka gniazdka i że taki plastik się nie nadaje... wracam wieczorem do domu, patrzę a tam 1 dziurka zalepiona gliną, a w drugiej wisi jajko ;:oj jak na załączonym obrazku. Mam nadzieję że przetrwają do wiosny i nie spleśnieją w tym plastiku....
Nie wiem co to był za gatunek, ciekawe co to było? ;:131 w każdym razie osłupiałam z wrażenia ;:oj
Obrazek Obrazek
feelip
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 kwie 2017, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pszczoły (?) w ziemi balkonowej - problem

Post »

Witam,
Mamy problem z naszą donicą balkonową.
Donica jest betonowa - wbudowana na stałe za barierką, po całej szerokości balkonu.
Zauważyliśmy w zeszłym roku duży ruch muszek/pszczół, jak się później okazało - chowały się pod ziemią.
Obecnie chcemy zagospodarować balkon w zieleń i niestety te muszki / pszczoły także przeszkadzają. Poniżej zdjęcie samej "śpiącej królewny" oraz samej dziury w ziemi.
Jest ich na tyle dużo, że mocno przeszkadzają zarówno w sadzeniu jak i w spędzaniu czasu na balkonie.

Jak się ich pozbyć? Wymiana całej ziemi? Jest jej bardzo dużo więc jak zapobiec późniejszemu ponownemu ich pojawieniu się?

Z początku chcieliśmy tylko dosypać ziemi, lecz owady zostaną. Może istnieje jakaś chemia lub naturalne spodoba na ich odstraszenie?

http://i.imgur.com/9ld6Ezh.jpg

http://i.imgur.com/0Fj1B8R.jpg


Zdjęcia ogromne,zamieniam na linki/Adm.
rozenku
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 11 sty 2015, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pszczoły w domu,na balkonie...

Post »

U nas jak był taki problem to po prostu wymieniliśmy całą ziemię. Co do chemii, warto zapytać w jakimś sklepie z takimi rzeczami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”