Tunel foliowy z aukcji ...

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Moja folia wytrzymała 2 lata, czyli 4 sezony. Jedyne rozdarcie mąż zrobił szpadlem jak zakładał nawadnianie.
Zła wiadomość jest taka, że firma z Trzebinii gdzie ją kupowałam nie ma namiotów w ofercie.
Myślę, że inni mają podobne, więc najwyżej poszukam gdyby było trzeba. Tunel chcę rozłożyć w marcu. Niestety, ziemia strasznie zamarznięta i wszystko zależy jak długo będzie odmarzać.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Ja na wcześniejszym tunelu miałem polską folię 4 albo 5 lat - bez zdejmowania na zimę, dlatego też kupując większy tunel chciałem uniknąć tych chińskich wynalazków na pół sezonu. Mam też ten komfort, że gdyby była potrzebna wymiana foli czy nawet jakiegoś elementu w tunelu to po prostu mogę to dokupić - nieco wyższy koszt zakupu szybko się wówczas zwraca. Zatem tzw. lokalny patriotyzm może być bardziej opłacalny niż może się to wydawać.
Puenta prosta, chcesz tanio ale na jeden sezon - Chiny, niewiele drożej ale z Polski, solidne i do dokupienia elementy za jakiś czas - krajowe tunele, np. producenta niedaleko mnie z Rzeszowa. "Szukajcie a znajdziecie" :)
Pozdrawiam,
Tomek
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Pochwalam twój patryjotyzm i w wielu kwestiach mam podobne podejście co do jakości towarów i usług. Jedynie mam wątpliwość co do stwierdzenia "polska folia". Przykładowo taki producent tuneli foliowych korzysta z półproduktów typu folia, elementy konstrukcji, a tu już pochodzenie może być różne i częstokroć podyktowane ceną.

Co do trwałości folii producenci podają często grubość (lub ilość warstw), nie wiem czy to nie jest jakiś wyznacznik.

Moja folia będzie założona na trzeci rok. Do tej pory jedynie puściły szwy w dwóch miejscach. Myślałem o wymianie samej folii tylko ze względu na to, że jest taka możliwość i nie jest to duży koszt, a zawsze to będzie nowe i ładniejsze.
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Odnośnie folii to podobno kluczowe znaczenie ma nie grubość czy ilość warstw (te są istotne przy np. wichurach) a ilość środków chroniących przed UV - bo to czynnik nieszczący, powodujący, że folia robi się krucha i wtedy byle wietrzyk zacznie ja rozrywać. Importer chińskich gotowców ma małe możliwości weryfikacji tych czynników (nie licząc grubości), jedyne zadanie to cytując piosenkę Maleńczuka "tanio kupić, drożej sprzedać", taki sprzedawca wie, że przy kolejnym wyborze nabywca szukający taniości nie będzie kierował się sentymentem ale ponownie ceną a tu znowu wybór miedzy dziesiątkami jemu podobnych. Krajowy producent (jest ich niewielu) chcący dbać o reputację (a warto bo kto zapamięta importera, producenta krajowego - owszem) ma szansę jakością przekonać nabywcę do kolejnego zakupu czy też oferować części w trakcie eksploatacji produktu - te firmy już działają latami i przeważnie mają dobre opinie, więc muszą nabywając półprodukty dopilnować jakości a to już coś.
Pozdrawiam,
Tomek
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Nie wiem czy we wszystkich marketach obi, ale w Krakowa przy Bora-Komorowskiego są namioty w promocji. Wyglądają jak te z allegro. Za 3*6m dałem 500zł (normalnie chcieli za nie ~600).
Teraz czekam aż śnieg stopnieje.
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

W Opolu też są. Zerknęłam za szklarnią, ale nawet przeceniona jest znacznie droższa niż w internecie. Natomiast tunel był zielony, folia z wtopioną siatką, jedne drzwi na zamek i chyba cztery lufciki po bokach. Wymiar 6x3 i cena poniżej 500 zł. Uważam, że ten tunel był wart tej ceny.
Dybd33r
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 19 lip 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

A czy w innych wymiarach też są dostępne, np 2,5x4,5?
Jestem zielony :)
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

W Kraku były 2x3, 3x6 i jeszcze w jakimś jednym wymiarze (ale mniejszym niż 3x6).
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

U nas były też mniejsze. Myślę, że to zależy od miasta w którym co zostało.
Dybd33r
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 19 lip 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

newrom Barbara2000 dzięki za odpowiedź. Po południu wybiorę się do mojego OBI i sprawdzę co mają w ofercie. Ale wcześniej podjadę na działkę i zrobię pomiary bo nie jestem pewien czy ten 3m szerokości mi się zmieści.

whitedame ile rzędów pomidorów sadzisz, 4 czy więcej? Masz może fotkę z pełni sezonu? Ciekaw jestem ile masz miejsca kiedy krzaki się rozrosną. I jeszcze jedno pytanko; na zimę ściągasz samą folię czy stelaż też rozbierasz?
Jestem zielony :)
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Pełnia sezonu, mówisz i masz
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ja uważam, że drzwi na przestrzał to konieczność.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Dybd33r stelaż jest ocynkowany i zimy się nie boi, co innego złomiarzy. W przypadku umiejscowienia przy posesji to spokojnie można zostawić. W naszej sytuacji działka jest oddalona od domu i dodatkowo u mnie jest w ustronnym miejscu, co niesie za sobą ryzyko zainteresowania osób trzecich, a jak wiemy konstrukcja do lekkich należy.
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

whitedame pisze:Pełnia sezonu, mówisz i masz
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ja uważam, że drzwi na przestrzał to konieczność.
Jakiej wielkości jest twój tunel?
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”