Tunel foliowy z aukcji ...

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Do tunelu 3x6 można kupić, a 3x8 nie widziałem. Ja bym napisał do sprzedawcy całego tunelu i zapytał o możliwość dokupienia folii. Jest kilku importerów w Polsce, ktoś na pewno będzie miał. Mój tunel kosztuje około 500, a sama folia 200.
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

A co myślicie o szklarni z poliwęglanu? na pewno kupię o wymiarach 6x3 bo to takie niezbędne minimum. Przeglądam najpopularniejsze portale i znalazłam chyba w dobrej cenie bo 1800 ale "poliwęglan montowany jest za pomocą taśm stalowych z napinaczem". Trochę inaczej niż wszystkie. Niska bo 2,1 ale po bokach dałabym paprykę, zresztą te amatorskie gotowce przeważnie taką mają. I jeszcze sprawa drzwi. Jene maja pojedyncze, inne podwójne. Która wersja lepsza?
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1412
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Te 2,1m to trochę mało, chociaż ze 2,5 w szczycie by się przydało - i każde 10cm robi różnicę. Wiem, że niektórzy upierają się, że mają 1,8m i też sadzą (tak samo jak można i bez tunelu, można nie mieć auta i da się żyć, można mieć telewizor 21" albo i wcale, itd.) ale ja się przekonałem jaką różnicę robi wysokość. A drzwi im większe tym lepsze - to w lecie ma kluczowe znaczenie do wietrzenia.
Pozdrawiam,
Tomek
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Z tym upieraniem się to nie do końca, po prostu nie produkują tuneli o małej powierzchni (np: kilka, kilkanaście metrów) i większej wysokości. Chociaż, albo dopiero 18 metrowe chyba już mają 2,5.

W tunelu mam małe drzwi i 6 okien i wietrzenie na pewno jest wystarczające.
a propos przykładu z tv jakoś nie widzę np 60 cali w pokoju 6 m2.
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1412
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Odnośnie produkcji - nie mogę podać producenta (regulamin forum) ale poszukajcie producenta z Rzeszowa - w wyszukiwarce np. "tunele Rzeszów", na zamówienie w kilka dni można mieć niemal dowolne wymiary w rozsądnych pieniądzach, plus patriotyzm - wspieramy polski biznes a nie chiński :tan
A porównanie z TV - nie do końca, o ile wiadomo, że na danej działce da się postawić max dany wymiar w płaszczyźnie to pół metra wyżej przeważnie nie ma przeszkód.
Pozdrawiam,
Tomek
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Znalazłem, przejrzałem - ładne tunele za rozsądną kasę, trochę droższe od chińskich, bez okien i wzmocnionej siatki, ale warto zainteresować się. W ofercie wysokości do 2 metrów. Ciekawe ile biorą dopłaty za nietypowy rozmiar np: wyższe.
Istotną kwestią jest również z jakich elementów jest sama konstrukcja (grubość rurek i samych ścianek), a tego na stronie nie widziałem.
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1412
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

No nie mają metalowych na stronach ale można je bez problemu zamówić, z PCV chyba zbyt wysokiego nie da się zrobić, ten u mnie to bodajże rura calówka, na pewno jest ocynkowana - czyli sam szkielet powinien być długowieczny, ja jestem bardzo zadowolony, a tunel (8 x 3,6 x 2,7) - nie ma punktu odniesienia ale te na 1,8-2 metry wysokie kończą się na wysokości góry drzwi, można sobie wyobrazić różnicę, tunel tak wygląda:
Obrazek
Pozdrawiam,
Tomek
serducho
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 14 lip 2010, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Tunel ogrodowy - proszę o radę

Post »

Witam
Do tej pory miałam tunel foliowy z drewnianym szkieletem, niestety widzę, że już kolejnego sezonu nie przetrwa.
Chciałabym kupić 'gotowy" ze stelażem i folią. W internecie znalazłam mnóstwo takich gotowców. Marzy mi się taki chociaż 18m2. Są przeróżne i nie wiem co wybrać, żeby się sprawdziło i chociaż ze 2 sezony służyło moim pomidorkom.

Czy ktoś mógłby mi doradzić jaki wybrać? Na pewno macie większe doświadczenie niż ja :oops: .
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Tunel ogrodowy - proszę o radę

Post »

serducho
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 14 lip 2010, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel ogrodowy - proszę o radę

Post »

Dzięki za link :)
piotrek81
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 lut 2017, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel ogrodowy - proszę o radę

Post »

Witam
Mam podobny dylemat jak Ty. rozejrzalem się trochę w temacie. Oto moje przemyślenia: Można kupić gotowy tunel 3x6m kompletny z rurek ocynk 28mm ( wkleilbym link ale chyba nie wolno )
ale również porozmawialem ze znajomym ślusarzem który jest w stanie wyspawać konstrukcję za około 550zl ale troszke miejszy wymiar bo 3mx 4 do tego dochodzi koszt folii zalozmy jakies 200 zl ponadto trzeba posopawana konstrukcję zabezpieczyc by nie korodowala. Nie wiem co robić ;:14 Moze ktoś z forum podpowie cos mądrego???
PROSZĘ O RADY, ZA KAŻDĄ BĘDĘ WDZIĘCZNY :)


Zapraszamy z dyskusją do istniejących wątków:

Tunel foliowy,budowa
Tunel foliowy mały,tani
Tunel foliowego od A do Z
Tunel foliowy - koszt budowy
Tunel - pomysł i wykonanie
Tunel foliowy(konstrukcja,budowa)
Tunel foliowy z pręta zbrojeniowego
Tunel a areodynamika
Tunel - jaki kupić?
Tunel czy szklarnia?
Tunel foliowy a prawo,pozwolenie
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Mam identyczny tunel jak twój zostały mi same rurki folia mi się rozlazła po 4 miesiącach czyli nawet nie wytrzymała pełnego jednego sezonu teraz zastanawiam się czy kupić taką samą bo może moja była wadliwa??? Napiszcie jak jest u was z tego typu folią???
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Tunel foliowy z aukcji ...

Post »

Moja popękała po jednym sezonie, a skoro jest 24 miesiące gwarancji porobiłem zdjęcia, wysłałem do firmy i otrzymałem nówkę sztukę folie która już nie rozpadła się teraz będzie już 2 sezon jej używania.
tunel oczywiście bardzo podobny a folia identyczna
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”